SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Na ostatni weekend sierpnia zaplanowano mecze 2. kolejki Orlen I Ligi Kobiet. Liderująca po pierwszej serii gier w tabeli Polonia Środa Wielkopolska zagra na wyjeździe z Resovią Rzeszów. Zajmująca po ostatnim zwycięstwie nad Sportis KKP Bydgoszcz 2. lokatę w zestawieniu Energa Checz Marcus Gdynia zmierzy się na wyjeździe z 6. w tabeli SKP Bielawianką Bielawa. Z kolei znajdujący się tuż za podium Hydrotruck / Sportowa Czwórka Radom podejmie u siebie ostatnią w tabeli UKS Ząbkovię Ząbki, która w pierwszym meczu nowego sezonu wysoko, bo aż 6-0 przegrała na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska.

 

Oprócz wyżej wymienionych spotkań oraz oczywiście meczu w Bydgoszczy, w tej serii gier zagrają ze sobą jeszcze UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna ze Skrą Ladies Częstochowa oraz SWD Wodzisław Śląski ze Ślęzą Wrocław. Spotkanie ostatnich z wymienionych klubów odbędzie się 6 września z powodu problemów gospodarzy z wystartowaniem w rozgrywkach Orlen I Ligi Kobiet.

 

Projekt Lech Poznań UAM powstał w 2021 roku i prowadzony jest przy współpracy jednego z najlepszych polskich męskich klubów piłkarskich, a więc Lecha Poznań oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przypomnijmy, że wcześniej zespół AZS UAM Poznań funkcjonował oddzielnie, rywalizując w niższych ligach kobiecych w Polsce. Warto zaznaczyć, że do zakończenia poprzedniego sezonu, mimo wcześniejszej fuzji z „Kolejorzem”, drużyna AZS UAM równocześnie występowała także w wielkopolskiej IV Lidze Kobiet.

 

Celem zespołu jest szybki awans do Orlen Ekstraligi Kobiet, a następnie rozwój drużyny na najwyższym szczeblu rozgrywkowym i walka o coraz lepsze wyniki w krajowej elicie. Ponadto kobiecą drużynę „Kolejorza” mają napędzać zawodniczki, trenujące w grupach młodzieżowych akademii Lecha Poznań.

 

Pierwsze dwa lata działalności Lecha Poznań UAM władze klubu mogą zaliczyć do udanych. W sezonie 2021/2022 poznanianki wygrały rozgrywki grupy nr 2 III Ligi Kobiet i awansowały o jeden szczebel rozgrywkowy wyżej. W ubiegłych rozgrywkach ekipa ze stolicy Wielkopolski okazała się natomiast najlepsza w grupie północnej II Ligi Kobiet i wywalczyła awans na zaplecze Orlen Ekstraligi Kobiet. Tak szybki rozwój pokazuje, że Lech UAM i w tym sezonie będzie próbował włączyć się do walki o awans, tym razem mierząc w promocję do kobiecej elity w Polsce.

 

Warto dodać, że poznanianki mają bardzo dobrą serię ostatnich spotkań ligowych, ponieważ nie przegrały 12 ostatnich ligowych potyczek z rzędu. Zespół Lecha UAM meczem w Bydgoszczy rozpoczyna dopiero sezon 2023/24 Orlen I Ligi Kobiet. Przed tygodniem Lechitki nie rozegrały swojego meczu 1. kolejki pierwszoligowych rozgrywek z SWD Wodzisław Śląski, ponieważ ekipa ze Śląska miała problemy organizacyjne z przystąpieniem do nowego sezonu ligowego.

 

Latem zespół Lecha UAM rozegrał za to kilka wartościowych sparingów. W pierwszym meczu kontrolnym poznanianki przegrały 6:8 z męskim zespołem Wichrem Dobre, który rywalizuje w X grupie wielkopolskiej Klasy B Proton, następnie uległy 2-3 drugoligowej Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Z kolei w kolejnych test-meczach zawodniczki z Wielkopolski odpowiednio zremisowały bezbramkowo z drugim z beniaminków Orlen I Ligi Kobiet, a więc Ślęzą Wrocław, przegrały 0-4 z ekstraligowym Śląskiem Wrocław, wygrały 11-0 z drugoligowym Rolnikiem Głogówek oraz uległy 0-4 beniaminkowi niemieckiej Bundesligi Kobiet - RB Lipsk.

 

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz mają już za sobą pierwsze spotkanie nowego sezonu Orlen I Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Macieja Gościniaka nie mogą być jednak zadowolone z rozegranego przed tygodniem wyjazdowego meczu z Energa Checzą Marcusem Gdynia. Dwa rzuty karne obronione przez bramkarkę Sportis KKP Sarę Kierul oraz gol debiutującej w zespole Joanny Ścisłowskiej nie pozwoliły bydgoszczankom na wywiezienie z Gdyni choćby jednego punktu.

 

Piłkarki z Trójmiasta pomimo faktu, że zmarnowały w pierwszej połowie dwie najlepsze z możliwych w futbolu sytuacje na zdobycie bramki, a w międzyczasie straciły gola, nie poddały się i w drugą połowę weszły z wielkim impetem. Dwie szybko zdobyte bramki na początku drugiej odsłony meczu oraz dyscyplina w obronie pozwoliły zespołowi Energa Checzy Marcusa na odniesienie zwycięstwa w inaugurującym nowy sezon meczu 1. kolejki Orlen I Ligi Kobiet.

 

Ostatniej rywalizacji w Gdyni bydgoszczanki nie mają już jednak co rozpamiętywać i powinny skupić się na kolejnym wyzwaniu. W piątek do grodu nad Brdą przyjeżdża kobiecy Lech Poznań, a więc drużyna, która powstała po to, aby bić się o najwyższe cele w Polsce. Rywalki będą w piątek z pewnością głodne sukcesu oraz przedłużenia znakomitej serii ligowych spotkań bez porażki, dlatego też przed zespołem trenera Macieja Gościniaka bardzo trudne zadanie. W piłce nożnej sukces rodzi się jednak w bólach i o tym powinny pamiętać wszystkie zawodniczki bydgoskiego zespołu.

 

Z uwagi na to, że zespół z Poznania występuje oficjalnie od 2021 roku jako Lech Poznań UAM, obie ekipy nie rozegrały ze sobą jak do tej pory żadnego spotkania o stawkę. Sportis KKP Bydgoszcz (wcześniej KKP Bydgoszcz) nie zagrał także w latach 2017-2021 oficjalnego pojedynku z ekipą AZS UAM Poznań, która później połączyła się z Lechem.

 

Przypomnijmy, że spotkanie z Lechem Poznań UAM miało pierwotnie odbyć się w niedzielę 27.08.2023 o godzinie 12:00, jednak oba kluby zawnioskowały do Departamentu Piłkarstwa Kobiecego PZPN o zmianę terminu meczu z powodu powołania piłkarki bydgoskiego zespołu Martyny Bartczak do reprezentacji Polski do lat 17 kobiet.

 

Bilety:

 

Wejście na mecz jest darmowe.

 

Zasady poruszania się po Stadionie Miejskim Bydgoskiego Centrum Sportu im. Eugeniusza Połtyna w dniu meczowym:

 

Dla kibiców obu drużyn przeznaczona jest wyłącznie trybuna główna stadionu. Osoby postronne nie mogą poruszać się po przeciwnej stronie boiska – przy szatniach zespołów oraz w okolicy ławek rezerwowych.

 

#SPORTisMATCH

 

Sportis KKP Bydgoszcz – Lech Poznań UAM

---

Data meczu: 25.08.2023 (piątek)

Godzina meczu: 17:00

Rozgrywki: Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 2. kolejka

Stadion: Stadion Miejski Bydgoskiego Centrum Sportu im. Eugeniusza Połtyna (ul. Słowiańska 7)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 29°C, częściowe zachmurzenie

Bilety: Wejście na mecz jest darmowe

Długość wyjazdu drużyny przeciwniczek: 130 km

---

Przeciwnik: Lech Poznań UAM

Rok założenia: 1922 (sekcja kobiet: 2021, po fuzji z AZS UAM Poznań)

Barwy: niebiesko-białe

Stadion: Stadion UAM w Poznaniu (ul. Zagajnikowa 9)

Pozycja w tabeli Orlen I Ligi Kobiet: 10. miejsce (0 punktów)

---

Wyniki 3 ostatnich oficjalnych spotkań przeciwniczek:

 

13.05.2023, II Liga Kobiet (grupa północna) 2022/23, 20. kolejka: Lech Poznań UAM 2-1 Nowy Świt Górzno

21.05.2023, II Liga Kobiet (grupa północna) 2022/23, 21. kolejka: WAP Włocławek 3-3 Lech UAM Poznań

27.05.2023, II Liga Kobiet (grupa północna) 2022/23, 22. kolejka: Lech Poznań UAM 5-1 KKPK Medyk POLOmarket II Konin

---

Forma przeciwnika: W-W-W-R-W

Ciekawostka statystyczna: Piłkarki Lecha Poznań UAM nie przegrały spotkania ligowego od 06.11.2022 (seria 12 meczów ligowych bez porażki z rzędu)

---

Ostatni bezpośredni pojedynek:

Pierwszy pojedynek Sportis KKP Bydgoszcz – Lech Poznań UAM w historii

---

Sponsor Strategiczny: bydgoszcz.pl

Sponsorzy Główni: In Loft, Kancelaria Kredytów i Ubezpieczeń VTEC Consulting, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Partner Techniczny: NO10.pl - Ubieramy Drużyny / adidas Football

Gramy z Bydgoskie Centrum Sportu

---

#WracamyPoSwoje

#SPORTisGIRLS

#SPORTisFAMILY

 

Autor: Szymon Kołodziejski

25 sierpnia 2023

AMBITNY BENIAMINEK KOLEJNYM RYWALEM PIŁKAREK SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

Już w piątek o godzinie 17:00 piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz rozegrają swoje pierwsze domowe spotkanie w sezonie 2023/24 Orlen I Ligi Kobiet. W meczu 2. kolejki pierwszoligowych zmagań bydgoszczanki zmierza się przed własną publicznością z beniaminkiem rozgrywek Lechem Poznań UAM.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:   +48 52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!