O SPORTIS SFC

Sportis KKP to innowacyjny projekt oparty na dążeniu do promocji sportu. Naszym celem jest, aby klub piął się w górę. Chcemy, aby Sportis był rozpoznawalny w całej Polsce. Obecnie występujemy w Ekstralidze kobiet.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz oraz piłkarze Sportis SFC Łochowo rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W #SPORTisFAMILY nadal tkwi ogromny potencjał, a chęć odnoszenia kolejnych zwycięstw motywuje piłkarki oraz piłkarzy do
Trudno wyobrazić sobie okres przygotowawczy Sportis KKP Bydgoszcz bez meczu kontrolnego z Olimpią Szczecin. Bydgoszczanki od wielu lat testują formę w spotkaniach z ekipą z województwa zachodniopomorskiego i nie inaczej

TELEFON:  +48 52 506 56 90

EMAIL:  BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:  DĘBOWA 17 D, ŁOCHOWO

BYDGOSZCZ, POLSKA

Projekt i wykonanie:

strony internetowe Bydgoszcz

W meczu 13. kolejki ekstraligi piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz przegrały na wyjeździe z Medykiem POLOmarket Konin 0:2 (0:1).

BEZ PUNKTÓW W KONINIE

15 marca 2021

Mecz z wicemistrzyniami Polski w wykonaniu podopiecznych Adama Górala przypominał spotkanie z rundy jesiennej – szybko stracona bramka i oddanie pola rywalkom, przejęcie inicjatywy, kilka dogodnych okazji bramkowych i stracony gol na 0:2 w samej końcówce spotkania.

Rezultat pojedynku otworzyła w 7 minucie Natalia Chudzik, popisując się celną dobitką strzału Alice Tamburro odbitego przez Katarzynę Siejkę. Wyśmienitą okazję do podwyższenia prowadzenia koninianki zmarnowały w 16 minucie, kiedy to sędzia Monika Mularczyk podyktowała rzut karny po faulu Darii Sokołowskiej na Alice Tamburro. Do piłki podeszła Chudzik i posłała ją obok bramki Siejki.

Zmarnowana przez miejscowe "jedenastka" jakby dodała skrzydeł piłkarkom Sportis KKP. Bydgoszczanki uwierzyły, że są w stanie powalczyć z gospodyniami jak równy z równym i zaczęły coraz śmielej poczynać sobie w ofensywie. Bliskie szczęścia były m.in. Zofia Giętkowska (broni Jagoda Sapor) i Ana Barjaktarović (minimalnie obok dobijając strzał Reut Revahy). Również podopieczne Romana Jaszczaka miały znakomitą okazję do zmiany wyniku, lecz w 64 minucie w świetnej sytuacji po akcji lewym skrzydłem Natalii Chudzik pomyliła się doświadczona Anna Gawrońska. W 72 minucie szczęście uśmiechnęło się z kolei do piłkarek Medyka, bowiem po rzucie rożnym Aleksandry Sudyk i uderzeniu Karoliny Łaniewskiej piłkę z linii bramkowej wybiła Ernestina Abambila. Ostatnie 25 minut sobotniego starcia na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przebiegało pod dyktando piłkarek z grodu nad Brdą. Wydawało się zatem, że trafienie jest tylko kwestią czasu. I owszem, bramka padła, ale dla zawodniczek Medyka POLOmarket. W 88 minucie po kornerze Chudzik piłka pechowo trafiła w Sudyk i znalazła się w siatce. Medyk POLOmarket Konin – Sportis KKP Bydgoszcz 2:0.

#SPORTisMATCH

13. kolejka ekstraligi

Medyk POLOmarket Konin - Sportis KKP Bydgoszcz 2:0 (1:0)

Natalia Chudzik 7’, Aleksandra Sudyk 88’ (s)

Medyk POLOmarket: Sapor – Maskiewicz, Castellano-Mugica (23' Zając), Sałata - Chudzik (90' Koronkiewicz), Abambila, Seybert, Tamburro, Michalopoulou - Dymińska, Gawrońska (90' Nowak). Trener: Roman Jaszczak.

Rezerwowe (nie zagrały): Szymczak, Łepska, Bujak

Sportis KKP: Siejka – Sokołowska (90’ Zabłotna), Łaniewska, Helinska, Andrzejewska – Revaha, Sudyk, Gugała (46’ Barjaktarović), Giętkowska - Stępień (69’ Garbowska), Sobczyk. Trener: Adam Góral.

Rezerwowe (nie zagrały): Rosińska, Paduch, Szamocka

Żółte kartki: Sapor – Sokołowska, Gugała

Sędziowały: Monika Mularczyk (główna) – Łódzki ZPN, Anna Dąbrowska, Anna Wieczorek.