SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Szymon Kołodziejski, Sportis Social Football Club: Nie każda zawodniczka na tym etapie kariery ma szansę dołączyć do kadry pierwszego zespołu klubu Ekstraligi. Jakie uczucie towarzyszyło Wam, kiedy dowiedziałyście się, że będziecie częścią drużyny seniorek Sportis KKP?

 

Oliwia Krysiak, piłkarka Sportis KKP Bydgoszcz: Przede wszystkim bardzo się ucieszyłam, ponieważ gra w zespole seniorek od zawsze była moim marzeniem. Wiedziałam, że poziom będzie bardzo wysoki, ale ciężką oraz dodatkową pracą staram się zniwelować różnice, które dzielą mnie od starszych koleżanek.

 

Oliwia Nowińska, piłkarka Sportis KKP Bydgoszcz: Byłam bardzo szczęśliwa, a zarazem zaskoczona. Myślałam, że upłynie przynajmniej jeszcze rok i dopiero wtedy będę wdrażana do pierwszego zespołu. Byłam tym bardziej zaskoczona, ponieważ mam dopiero 16 lat, a to oznacza, że przede mną jeszcze długa piłkarska droga. Można powiedzieć, że dostałam szansę i mam zamiar ją wykorzystać.

 

Co spodobało Wam się w piłce nożnej, że postanowiłyście zostać piłkarkami i trenujecie właśnie tę dyscyplinę?

 

Oliwia Krysiak: Mój tata, a także reszta rodziny, jest mocno związana z piłką nożną. Nigdy jednak nie namawiali mnie szczególnie do tej dyscypliny. Po pewnym czasie sama chciałam spróbować sił w piłce, więc zapisałam się na treningi i ta pasja została ze mną do dzisiaj.

 

Oliwia Nowińska: Wszystko zaczęło się w moim rodzinnym mieście, czyli Słupcy. Przed moim blokiem był plac zabaw, a ja jak byłam młodsza, lubiłam towarzystwo chłopaków, więc bawiłam się głównie z nimi. Graliśmy między innymi w piłkę nożną. Później wraz z rodzicami poszłam na festyn, w którym brała udział Akademia Piłkarska Reissa. Tam poczułam, że piłka to moje powołanie. Ponadto przeprowadzka do Bydgoszczy otworzyła mi ogromne możliwości doskonalenia się w futbolu.

 

270 minut w pierwszym zespole w meczach sparingowych, a także bramka strzelona dwanaście minut po wejściu na boisko w meczu z Olimpią Szczecin. Przyznasz, że trener udzielił Tobie dość dużego kredytu zaufania i na pewno masz prawo uznać ten zimowy okres przygotowawczy za udany.

 

Oliwia Krysiak: Cieszę się, że udało mi się wykorzystać szansę, jaką dostałam od Trenera. Zimowy okres przygotowawczy uważam za udany i bardzo cieszy mnie fakt, że mogłam go spędzić w drużynie seniorskiej. Oczywiście oprócz możliwości treningu w pierwszym zespole, zdobyłam przede wszystkim cenne doświadczenie, w momencie, kiedy wchodziłam na boisko w meczach sparingowych. Umiejętności, które nabyłam tej zimy, z pewnością wykorzystam w nadchodzącej rundzie.
 

Wspólnie z pierwszą drużyną brałaś udział także w zgrupowaniu w Krakowie. Czy przez te siedem dni poczułaś smak w pełni profesjonalnego piłkarskiego życia?

 

Oliwia Krysiak: Wrażenia po obozie są jak najbardziej pozytywne! Przez ten tydzień doświadczyłam w pełni profesjonalnego piłkarskiego życia, które nie ukrywam, bardzo mi się spodobało.

 

Doświadczona Kamila Rosińska, utalentowana Natalia Piątek i w pełni profesjonalne szkolenie Marcina Narlocha. Wydaje się, że długotrwałe treningi w pierwszej drużynie Sportis będą wnosiły do Twojej gry dużo dobrego.

 

Oliwia Nowińska: Moim zdaniem na pewno wniosą dużo dobrego. Trener Marcin od początku mojej przygody w Sportis KKP nauczył mnie wiele dobrego, ale jeszcze więcej pracy oraz nabywania umiejętności jest przede mną. Otaczanie się w takim gronie, jak Kamila i Natalia pozwoli mi nabrać więcej doświadczenia i daje mi dodatkowego „motywującego kopa”.

 

Z pewnością dzielisz na co dzień karierę piłkarską z nauką. Zgodzisz się z tezą, że uprawianie sportu jest również cenną nauką i warto mieć w swoim życiu prawdziwą sportową pasję?

 

Oliwia Nowińska: Uprawianie sportu może uczyć nas więcej, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Gdy gramy w piłkę, to wzrasta nasza pewność siebie, poczucie własnej wartości, kształtuje się nasz charakter, uczymy się pracy w grupie, a z czasem chcemy osiągać coraz więcej i wykraczać poza skalę. Pasja sportowa powoduje, że poza nauką mamy dodatkowy cel, do którego dążymy.

 

A tak na co dzień, poza grą w Sportis KKP, śledzisz jakoś regularnie męską lub kobiecą piłkę nożną?

 

Oliwia Nowińska: Oczywiście, że tak! Czasami, kiedy nie mamy meczu w weekend, to potrafię cały dzień oglądać piłkę nożną w telewizji. Poza tym, w ciągu tygodnia śledzę wyniki meczów, więc zawsze ten „piłkarski świat” mam gdzieś obok siebie.

 

Dołączyłyście do Martyny Kujawy, Marty Paduch, czy Mai Krakowiak, które już od lata grają w pierwszej drużynie Sportis KKP. Wydaje się, że w dzisiejszym futbolu ważny jest błyskawiczny rozwój i demonstrowanie swoich umiejętności piłkarskich już od najmłodszych lat.

 

Oliwia Krysiak: Wiadomo, że jest to bardzo ważne, aby już od najmłodszych lat rozwijać się w szybkim tempie. Im wcześniej wejdziesz w seniorską piłkę, tym szybciej się z nią oswoisz i będziesz miała łatwiej w seniorskiej karierze.

 

Oliwia Nowińska: W tych czasach zmieniają się również płaszczyzny, na które patrzą skauci. Obecnie u bramkarek jedną z ważniejszych tego typu płaszczyzn jest grą nogami. Świat futbolu idzie cały czas do przodu. Błyskawiczny rozwój oraz nabywanie umiejętności w krótkim czasie jest szczególnie ważne.

 

Na pewno będziecie także grały w meczach Centralnej Ligi Juniorek, a drużyna Sportis KKP znajduje się wysoko w ligowej tabeli. Jakie są Wasze przewidywania co do rundy wiosennej tych rozgrywek?

 

Oliwia Krysiak: Naszym celem jest osiągnięcie jak najwyższego miejsca. Wraz z każdym kolejnym sparingiem staramy się wejść na wyższy poziom i mamy nadzieję, że uda nam się to pokazać w nadchodzącej rundzie.

 

Oliwia Nowińska: Wraz z drużyną celujemy w drugie miejsce w tabeli. Patrząc na to, jaki mamy potencjał, jest to jak najbardziej możliwe.

 

Zespół prowadzony przez trenera Górala wydaje się w tym sezonie bardzo mocny. Uważacie, że seniorska drużyna Sportis KKP jest w stanie osiągnąć w najbliższym czasie jakiś spektakularny sukces?

 

Oliwia Krysiak: Trzeba przyznać, że Sportis KKP notuje bardzo dobry sezon mimo tego, że z początku nic na to nie wskazywało. Dziewczyny mają bardzo duże umiejętności, których jeszcze w pełni nie pokazały, dlatego myślę, że mogą jeszcze sporo namieszać w nadchodzącej rundzie.

 

Oliwia Nowińska: Okres przygotowawczy był dobrze przepracowany. Cała drużyna włożyła dużo pracy w przygotowanie do rundy wiosennej. Nie ma rzeczy niemożliwych!

 

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY!

02 marca 2022

MŁODZIEŻ ATAKUJE! WYWIAD Z OLIWIĄ KRYSIAK I OLIWIĄ NOWIŃSKĄ

Oliwia Krysiak i Oliwia Nowińska to dwie piłkarki, które w zimowym okresie przygotowawczym dołączyły do pierwszego zespołu Sportis KKP i miały możliwość nabycia cennych umiejętności, trenując wspólnie ze swoimi starszymi koleżankami. W specjalnej rozmowie „Młodzież atakuje” zapytaliśmy dziewczyny między innymi o początki ich przygody z piłką nożną oraz o to, w jaki sposób treningi z zespołem seniorek, pozwalają im rozwijać karierę piłkarską.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:  52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!