SPONSORZY KLUBU

Pytania, wywiady, materiały na wyłączność?
Zapraszamy do kontaktu.

Pressroom Sportis SFC
Telefon: +48 519 787 806
E-mail: pressroom@sportisfc.com

Publikacje w mediach:

Pliki do pobrania

Centralna Liga Juniorek niestraszna piłkarkom Sportis!

 

Debiutancki sezon w wykonaniu młodzieżowej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 17 okazał się udanym okresem, podczas którego bydgoszczanki nabrały niezbędnego doświadczenia, pozwalającego przygotować się młodym zawodniczkom do wejścia w seniorską piłkę. Ostatecznie piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz zajęły wysokie 5. miejsce w tabeli i już teraz mogą przygotowywać się do walki o poprawę tej lokaty w przyszłym sezonie.

 

Zakończyłyśmy bardzo wymagający, pełen walki i poświęcenia sezon w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 17. Jako kapitan jestem bardzo zadowolona i dumna z całej drużyny. Każda z nas pracowała na jak najlepsze wyniki zespołu. Nie zawsze było łatwo, ale determinacja pozwoliła nam uwierzyć, że nie jest nam straszny żaden przeciwnik. Dzięki staraniom trenerów, sztabu oraz naszej ciężkiej pracy i zaangażowaniu mogę z pewnością stwierdzić, że sezon 2021/22 był w naszym wykonaniu bardzo udany – podkreśla Julia Ruprik, kapitan drużyny młodzieżowej Sportis KKP Bydgoszcz

 

Julia Ruprik, Karolina Szamocka, Julia Jaśniewska, Oliwia Krysiak czy Marta Paduch to grupa młodych piłkarek, które w błyskawicznym tempie rozwijają się w młodzieżowym zespole Sportis KKP Bydgoszcz i już niedługo mogą odgrywać główne role w pierwszej drużynie bydgoskiego klubu. Warto dodać, że talentów w #SPORTisFAMILY jest więcej! Kilka wspomnianych wyżej zawodniczek już dzisiaj otrzymuje szansę trenowania i gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce, a jedną z najbardziej obiecujących piłkarek jest utalentowana juniorka Martyna Kujawa.

 

Uważam, że był to dobry sezon w naszym wykonaniu. Oczywiście było kilka spotkań, w których mogliśmy zdobyć więcej punktów. Mogliśmy również pokusić się o wyższe miejsce w tabeli na koniec rozgrywek, jednak uważam, że plan na ten sezon wykonałyśmy w stu procentach, ponieważ naszym głównym celem było utrzymanie się w Centralnej Lidze Juniorek. Tymczasem kończymy sezon na 5. miejscu w tabeli, a grając w rozgrywkach z najlepszymi drużynami młodzieżowymi w Polsce, udało na się zdobyć cenne doświadczenie, które mam nadzieję, że zaprocentuje w przyszłości – dodaje Martyna Kujawa, piłkarka młodzieżowej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz

 

Druga drużyna podbija regionalną piłkę

 

Zakończony sezon upływał także pod znakiem piłkarskich emocji, związanych z występami drugiej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz w rozgrywkach kujawsko-pomorskiej IV Ligi. Zespół złożony głównie z juniorek z roczników 2005-2006 pokazał ogromną dojrzałość i wywalczył awans do III Ligi. Dzięki dobrej, konsekwentnej grze w przyszłym sezonie bydgoszczanki będą miały możliwość do szerszego pokazania się piłkarskiej społeczności i walki o wysokie lokaty na czwartym poziomie rozgrywkowym w kraju. Do historii klubu z pewnością zapiszą się także dwa spotkania sezonu 2021/22, w których drugi zespół Sportis pokonywał rywali aż 16-1! Warto również dodać, że dzięki owocnej współpracy Sportis z Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy drużyna rezerw występowała w sezonie 2021/22 pod nazwą WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz, co zacieśniło współpracę klubu z największą niepubliczną uczelnią w północnej Polsce.

 

Pełna gama piłkarskich sukcesów

 

Piłka kobieca w Bydgoszczy rozwija się również dzięki bezpośredniej współpracy Sportis KKP Bydgoszcz z partnerami, takimi jak UKS Tęcza SISU Bydgoszcz, czy wspomniana wcześniej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Młode piłkarki, szkolone w bydgoskiej Tęczy, błyskawicznie nabierają doświadczenia, a następnie kontynuują karierę w Sportis KKP. Na początku czerwca zespół młodzieżowy do lat 15 UKS Tęczy SISU Bydgoszcz wywalczył brązowy medal Centralnej Ligi Juniorek do lat 15, a drużyna do lat 13 zdobyła wicemistrzostwo Polski U-13, co potwierdza tylko tezę, Bydgoszcz staje się jednym z najważniejszych ośrodków piłki kobiecej w Polsce. Duża część piłkarek Sportis KKP Bydgoszcz studiuje na co dzień w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. W drugim tygodniu czerwca zawodniczki Sportis KKP reprezentowały uczelnię podczas Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej kobiet, które rozgrywane były w Poznaniu. Bydgoszczanki nie zawiodły i po kapitalnej walce przywiozły ze stolicy Wielkopolski brązowe medale. A sukcesów w #SPORTisFAMILY jest przecież dużo więcej. Już teraz młode zawodniczki klubu dostają szansę wzięcia udziału w zgrupowaniach młodzieżowych reprezentacji Polski. W dniach 6-8 czerwca juniorka Karolina Szews przebywała na konsultacji selekcyjnej kadry do lat 17. Dumą klubu jest z kolei Daria Sokołowska, która występowała w zakończonym sezonie w barwach reprezentacji Polski do lat 19 podczas eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy.

 

Dane kontaktowe biura prasowego:

Szymon Kołodziejski

tel. +48 519 787 806

pressroom@sportisfc.com, www.sportisfc.com

----------------------------------------------------------

Sportis Social Football Club powstał w 2018 r. z przekształcenia KS Łochowo. Występuje w kujawsko-pomorskiej IV lidze. Posiada również ekstraligową drużynę kobiet, kobiecy zespół rezerw, a także akademię piłkarską, w której trenuje prawie 300 dzieci. Trenerem zespołu seniorów jest Robert Wójcik, trenerem drużyny kobiet Adam Góral a Dyrektorem Sportis Academy Łochowo Piotr Fiutak.

13 czerwca 2022

NAJWIĘKSZE TALENTY PIŁKI KOBIECEJ TRENUJĄ W BYDGOSZCZY! SPORTIS KKP BYDGOSZCZ ZAKOŃCZYŁ WYJĄTKOWY SEZON

Za zespołem Sportis KKP Bydgoszcz wyjątkowy rok. W sezonie 2021/22 klub rywalizował na trzech frontach i na każdym z nich piłkarki, reprezentujące #SPORTisFAMILY, pokazały pełnię swoich umiejętności. Pewne utrzymanie w Ekstralidze kobiet, wysokie miejsce drużyny młodzieżowej w debiutanckim sezonie w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek, a także awans zespołu rezerw do III Ligi, są dowodami na to, że piłka kobieca w Bydgoszczy prężnie się rozwija, a na ulicach miasta nie brakuje utalentowanych dziewczyn.

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:  52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!

02. KONTAKT

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

Sportis Social Football Club to klub piłkarski założony 2018 roku. Siedziba klubu znajduje się w Bydgoszczy. Jest to innowacyjny projekt piłkarski oparty na dążeniu do promocji sportu.

O SPORTIS SFC