Od początku niedzielnego spotkania na boisku nie brakowało emocji. Już w 8. minucie meczu arbiter pojedynku zdecydowała się podyktowanie rzutu karnego dla rywalek. Piłkarki z Gdyni nie wykorzystały jedenastki, ponieważ na wysokości zadania stanęła bramkarka Sportis KKP Sara Kierul, która poradziła sobie ze strzałem przeciwniczki z 11 metra boiska.

W 21. minucie bydgoszczanki objęły prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marty Paduch dobrze w polu karnym rywalek odnalazła się Joanna Ścisłowska i debiutująca w niedzielę w oficjalnym spotkaniu bydgoskiego zespołu pomocniczka wyprowadziła Sportis KKP na prowadzenie.

W 39  minucie przed doskonałą szansą na bramkę stanęła Gabriela Michałek, która wychodziła na czystą pozycję. Niestety piłkarka bydgoskiego zespołu została brutalnie sfaulowała przez rywalkę, jednak sędzia główna meczu odgwizdała przewinienie zawodniczki... Sportis KKP.  Po chwili popularna "Gabi" musiała zostać zniesiona za linię boczną przez kierownika drużyny Adama Szumskiego, ponieważ na stadionie nie było noszowych. W 44. minucie doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzina meczu po raz drugi w ciągu kilkudziesięciu minut zdecydowała się na podyktowanie rzutu karnego dla Energa Checzy Marcusa, ale i tym razem znakomitą paradą popisała się Sara Kierul. Więcej emocji w pierwszej połowie już nie było i bydgoszczanki schodziły do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej połowy okazał się dla zespołu z Bydgoszczy bardzo nieudany. W ciągu kilku minut zespół Macieja Gościniaka trafił z piłkarskiego nieba do piekła. W 50. minucie do wyrównania doprowadziła Lidia Zakrzewska, a dwie minuty później gospodynie na prowadzenie wyprowadziła Klaudia Kamińska.

W 59. minucie piłkarki Sportis KKP trafiły do siatki przeciwniczek, ale arbiter główna meczu dopatrzyła się spalonego. Na boisku nie brakowało za to emocji i to nie koniecznie pozytywnych. W 65. minucie bramkarka rywalek Emilia Grzączkowska znokautowała oburącz Patrycję Świątek, jednak arbiter spotkania ukarała golkiperkę z Gdyni zaledwie żółtą kartką i zarządziła rzut sędziowski... Warto zaznaczyć, że w tej sytuacji golkiperce z Gdyni ewidentnie należała się czerwona kartka, a zespołowi z Bydgoszczy rzut karny.

Do końca meczu ekipa trenera Macieja Gościniaka walczyła o korzystny rezultat, ale brakowało wykończenia pod bramką przeciwniczek. W jednej z ostatnich akcji meczu, która miała już miejsce w ósmej minucie doliczonego czasu gry, debiutująca w pierwszej drużynie Oliwia Jendrasiak uderzała groźnie z rzutu wolnego. Bramkarka rywalek popełniła błąd przy strzale młodej zawodniczki Sportis KKP i wypuściła piłkę przed siebie, jednak żadnej z bydgoszczanek nie udało się dobić futbolówki do siatki. Mimo ogromnego zaangażowania młodego zespołu Sportis KKP ekipie z Bydgoszczy nie udało się zdobyć wyrównującej bramki i mecz zakończył się zwycięstwem Energa Checzy Marcusa Gdynia 2-1.

Dziękuję zespołowi za rywalizację do ostatniej chwili w tym zwariowanym meczu, w którym po rzucie wolnym Oliwii Jendrasiak byliśmy bardzo blisko zdobycia gola wyrównującego. Jesteśmy źli i rozczarowani. Po dwóch naszych golach odgwizdane zostały spalone, z których jeden bardzo wątpliwy dla każdego, kto widział mecz. Ponadto bramkarka gospodyń nie otrzymała ewidentnej czerwonej kartki za uderzenie naszej zawodniczki. Dla kilku naszych piłkarek była to pierwsza styczność z ligową piłką seniorską. Wielkie gratulacje dla Sary Kierul za dwie obronione jedenastki i dla Asi Ścisłowskiej za gola w debiucie. Zespół z Gdyni grał twardą, fizyczną piłkę. Dziś przegrywamy i naszemu przeciwnikowi trzeba pogratulować. Od jutra pracujemy dalej i przygotowujemy się do kolejnego meczu podsumował niedzielne spotkanie trener Sportis KKP Bydgoszcz Maciej Gościniak

Mecz odbywał sie w ciężkich warunkach - dla nas samych, dla przeciwniczek i dla Pani sędzi. Mam nadzieję, że wszystkie z nas wrócą szybko do zdrowia. Dzisiaj niestety padł niekorzystny dla nas wynik, ale wyjechałyśmy z Gdyni z wielkimi wartościami oraz świadomością, jak wielkie serca do gry w piłkę ma każda z nas oraz ile zaangażowania, pracy, determinacji i walki potrafi zostawić przez ponad 90 minut. Po tym meczu możemy śmiało powiedzieć, że zbudowałyśmy drużynę, w której nieważne co się dzieję na boisku, nikt nie usłyszy negatywnej uwagi, a popełniony błąd skutkuje ogromem wsparcia i pomocy ze strony każdej osoby, która nosi ten sam herb na piersi. Ja ze swojej strony dziękuję wszystkim, a teraz idziemy dalej pracować, bo jeszcze wiele mamy do pokazania dodała po zakończeniu meczu kapitan zespołu Sportis KKP Matylda Bujak

Kolejne spotkanie ligowe piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz rozegrają w przyszły weekend. Bydgoszczanki w pierwszym domowym pojedynku nowego sezonu zmierzą się z ekipą Lecha Poznań UAM. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim Bydgoskiego Centrum Sportu im. Eugeniusza Połtyna.

Energa Checz Marcus Gdynia – Sportis KKP Bydgoszcz 2-1 (0-1)

---

Bramki dla Energa Checzy Marcusa: 50’ Lidia Zakrzewska, 52’ Klaudia Kamińska

Bramka dla Sportis KKP: 21’ Joanna Ścisłowska

---

Skład Sportis KKP: Kierul – Wosik, Bucholc, Świątek (78’ Pietraszewska), Bartczak, Szews, Ścisłowska (78’ Jendrasiak), Paduch (54’ Szumska), Kujawa, Bujak, Michałek (39’ Ratyńska)

Rezerwowe: Rabinek – Pietraszewska, Ruprik, Ratyńska, Szumska, Jendrasiak

Trener: Maciej Gościniak

---

Skład Energa Checzy Marcusa: Grzączkowska – Abe (86’ Guzewicz), Furmaniak, Golubska (90+5’ Jaroń), Kozhevnikova, Oleszczuk (60’ Krampa), Sitarz, Tabor, Turowska, Zbrzeźniak (46’ Kamińska), Zakrzewska

Rezerwowe: Jerguz – Radziwiłowa, Guzewicz, Jaroń, Kamińska, Krampa, Przytuła, Latoszek, Cielęcka

Trener: Robert Chałaszczyk

---

Żółte kartki: 58’ Oleszczuk, 65’ Grzączkowska, 80’ Zakrzewska, 90+5’ Turowska – 88’ Wosik, 90+4’ Ratyńska, Trener Maciej Gościniak, Kierownik Drużyny Adam Szumski

---

Sędziowały: Karolina Bojar-Stefańska – główna, Anna Wieczorek, Roksana Polit - asystentki

NIEUDANA INAUGURACJA SEZONU W GDYNI

W rozegranym w niedzielę spotkaniu 1. kolejki Orlen I Ligi Kobiet piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz przegrały na wyjeździe 1-2 z Energa Checzą Marcusem Gdynia. Jedyną bramkę dla bydgoskiego zespołu zdobyła w pierwszej połowie meczu debiutująca w drużynie Joanna Ścisłowska.