SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Szymon Kołodziejski, Sportis Social Football Club: Przed tygodniem wysoko wygraliście z Liderem Włocławek. Czy przed  tamtym spotkaniem motywowaliście się w jakiś szczególny sposób, zdając sobie sprawę z tego, że w poprzednich dwóch meczach górą byli rywale?

 

Roman Mawdryk, piłkarz Sportis SFC Łochowo: Oczywiście, że przed tamtym spotkaniem byliśmy zmotywowani, ponieważ runda rewanżowa nie rozpoczęła się tak, jakbyśmy tego chcieli. Przed meczem z Liderem nasz zespół wyciągał wnioski i robił wszystko, aby to spotkanie wygrać. Moim zdaniem drużyna jest gotowa na dalszą część sezonu.

 

Kadra Sportis na rundę wiosenną składa się głównie z młodych piłkarzy. Waszym zdaniem jest to dobry sposób na budowanie silnego zespołu?

 

Roman Mawdryk: Należy przyznać, że młodzi zawodnicy są wartością dodaną do naszego zespołu. Każdy młodzieżowiec jest gotowy do tego, aby się rozwijać i pomagać drużynie w odnoszeniu zwycięstw oraz osiąganiu sukcesów.

 

Oleksandr Ovsiak: Uważam, że jeśli Sportis miałby taką akademię, jaką posiada na przykład Chemik Bydgoszcz, to moglibyśmy stwierdzić, że na sto procent jest to dobry pomysł. Na tę chwilę nie mamy, aż tak bardzo rozbudowanej szkółki, wiec gra juniorami w naszym przypadku, będzie dużym wyzwaniem.

 

Sportis ma Waszym zdaniem potencjał na to, aby w przyszłości stać się czołowym zespołem w regionie?

 

Roman Mawdryk: Oczywiście, że Sportis ma ogromne szanse, aby w przyszłości zostać czołowym zespołem w regionie. Ludzie związani z zespołem muszą jednak cały czas wkładać dużo pracy i to praktycznie w każdą dziedzinę funkcjonowania klubu, aby w najbliższym czasie Sportis stał się jedną z najlepszych drużyn w naszym województwie.

 

Oleksandr Ovsiak: Jeżeli w Sportis cały czas będą grać najważniejsi dla tego zespołu zawodnicy, a jednocześnie latem dojdzie do kilku wzmocnień, to śmiem twierdzić, że ten zespół może być czołową ekipą w naszym regionie.

 

Jak się czujesz w Polsce i jak ocenisz pierwsze tygodnie pobytu w Bydgoszczy?

 

Roman Mawdryk: Tutaj w Polsce czuje się bardzo dobrze. Głównym problemem jest bariera komunikacyjna, choć przyznam, że rozpoczęłam już naukę języka polskiego. Jeśli chodzi o Bydgoszcz, to jest to piękne miasto. Pozytywny jest również fakt, że mieszka tutaj duża liczba Ukraińców.

 

Na Ukrainie grałeś w wysokich ligach młodzieżowych, ale tak naprawdę tutaj masz okazję wykazać się w zespole seniorskim. Piłka młodzieżowa w dużym stopniu różni się od piłki seniorskiej?

 

Roman Mawdryk: Futbol młodzieżowy w ogromnym stopniu różni się od seniorskiej piłki nożnej. Jeśli wcześnie rozpoczynasz grę w pierwszym zespole, to jest to dla Ciebie, jak najbardziej korzystne. W drużynie seniorskiej można zdobyć niezbędne doświadczenie, bez którego bardzo trudno przejść na poziom profesjonalisty.

 

Od początku gry w Sportis spędzasz na murawie bardzo dużo czasu. Masz takie odczucie, że Trener Robert Wójcik obdarzył Cię wyjątkowo dużym zaufaniem?

 

Roman Mawdryk: Moim zdaniem trener obdarzył mnie dużym zaufaniem. Dobrze spisywałem się w sparingach i teraz również pokazuję na boisku solidny poziom.

W meczu z Liderem Włocławek zdobyłeś pierwszą bramkę w barwach Sportisu. Jesteś chyba zadowolony ze swojego występu w tym meczu.

 

Oleksandr Ovsiak: Oczywiście, że jestem zadowolony, ponieważ strzeliłem swoją pierwszą i mam nadzieję, że nie ostatnią bramkę dla Sportis (śmiech). Trafienia dają pewność siebie, jednak dla mnie i dla każdego z piłkarzy naszego zespołu najważniejsze jest zwycięstwo oraz możliwość dopisania trzech punktów do ligowej tabeli.

 

Wcześniej grałeś w naszym regionie w drużynach z niższych klas rozgrywkowych niż IV Liga. Jest jakiś znaczący przeskok w poziomie pomiędzy B Klasą, A Klasą a IV Ligą, w której obecnie występujesz?

 

Oleksandr Ovsiak: W IV Lidze od razu odczuwasz wyższy poziom gry, choć akurat w moim przypadku występowałem po kolei w coraz to wyższych klasach rozgrywkowych. Najpierw grałem w Klasie B, później w Klasie A, a następnie wywalczyłem awans z Victorią Koronowo do Klasy Okręgowej. Od początku rundy wiosennej obecnego sezonu występuję z kolei w czwartoligowym Sportis. Nie odczułem więc w mojej karierze jakiegoś drastycznego przeskoku w poziomie gry.

 

Masz jakieś cele indywidualne na nadchodzącą rundę, czy nie patrzysz na swoje występy przez pryzmat liczb?

 

Oleksandr Ovsiak: Szczerze, to nie patrzę na swoją grę przez pryzmat minimalnej ilości asyst, czy bramek. Po prostu staram się wyjść na boisko i dać z siebie wszystko. Zawsze chce pomóc drużynie w zdobyciu punktów.

 

Strata do miejsca, dającego awans wynosi kilkanaście punktów, a do końca sezonu zostało 14 kolejek. Czy Waszym zdaniem realne jest jeszcze włączenie się do walki o awans?

 

Roman Mawdryk: Wszystko jest możliwe. Nasz zespół z pewnością jest w stanie powalczyć o awans, pomimo że w tym momencie mamy dość dużą stratę do lidera.

 

Oleksandr Ovsiak: Moim zdaniem jest to jednak mało prawdopodobne. Przegraliśmy pierwszy mecz 0-4 i jeżeli chcemy walczyć o awans, to nie możemy grać tak, jak w spotkaniu ze Startem. Aczkolwiek w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Powinniśmy po prostu znaleźć stabilną formę i nadrabiać punkty, które straciliśmy we wcześniejszych spotkaniach.

 

Mecze barażowe reprezentacji Ukrainy zostały przełożone na czerwiec. Czy Wasz zespół narodowy ma szansę awansować na Mistrzostwa Świata w Katarze?

 

Oleksandr Ovsiak: Na to pytanie nie mogę odpowiedzieć... W tej chwili żaden z Ukraińców nie skupia się w większym stopniu na piłce nożnej.

 

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY!

25 marca 2022

NOWI PIŁKARZE W OGNIU PYTAŃ: ROMAN MAWDRYK I OLEKSANDR OVSIAK

Roman Mawdryk i Oleksandr Ovsiak to dwójka ukraińskich piłkarzy, która dołączyła zimą do zespołu Sportis SFC Łochowo. W kolejnym wywiadzie zapytaliśmy obu zawodników między innymi o ich pierwsze doświadczenia z gry w nowym zespole, a także o szanse łochowskiej drużyny na ewentualne włączenie się do walki o awans do III Ligi.

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:  52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!