Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim
23 listopada 2023
Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 piłkarki ROBS GROUP

Już w 9 minucie wynik pojedynku otworzyła ósma ekipa ekstraligi kobiet. Po podaniu Agaty Stępień w dogodnej sytuacji znalazła się obrończyni Karolina Łaniewska i potwierdziła swoje niemałe umiejętności snajperskie, pokonując golkiperkę drugoligowca z Małopolski. Choć gra bydgoszczanek nie była porywająca, to przeważały one w posiadaniu piłki i kilkukrotnie były bliskie podwyższenia prowadzenia. Strzały na bramkę Respektu oddawały Edyta Sobczyk, Agata Stępień, Aleksandra Sudyk i Zofia Giętkowska. lecz żaden z nich nie zakończył się powodzeniem. Z kolei rywalki raz poważnie zagroziły bramce Sportis KKP, wykorzystując zamieszanie po rzucie rożnym, ale na szczęście skończyło się na strachu.

Nie tylko szczęścia, ale i koncentracji zabrakło bydgoszczankom w 47 minucie, kiedy to piłkarki z Myślenic doprowadziły do wyrównania za sprawą Marioli Stojeby. Po chwili w zdecydowany sposób zatrzymywana w polu karnym była Agata Stępień, lecz gwizdek sędzi Aleksandry Łapy milczał. W kolejnych minutach rozdrażnione zawodniczki Sportis KKP chciały rozstrzygnąć losy spotkania, lecz ich sprzymierzeńcem ewidentnie nie była precyzja. Sposobu na pokonanie golkiperki Respektu nie znalazły Daria Gugała i dwukrotnie Zofia Giętkowska, natomiast rywalki pomyliły się w świetnej sytuacji w 90 minucie. Wszystko wskazywało na to, że będziemy świadkami dogrywki, gdy w trzeciej minucie doliczonego czasu gry padł wyczekiwany gol dla drużyny trenera Górala. Na bramkę uderzała wprowadzona w drugiej połowie Karolina Szamocka, piłka trafiła w głowę defensorki miejscowych i zatrzepotała w siatce.

Losowania par ćwierćfinałowych Pucharu Polski dokona Polski Związek Piłki Nożnej.

1/8 finału Pucharu Polski

Respekt Myślenice – Sportis KKP Bydgoszcz 1:2 (1:1)

Mariola Stojeba 47’ - Karolina Łaniewska 9’, samobójcza 93’

Sportis KKP: Rosińska – Gugała, Łaniewska, Helinska, Andrzejewska – Zabłotna (46’ Garbowska), Sudyk, Paduch (66’ Szamocka), Giętkowska – Sobczyk, Stępień. Trener: Adam Góral.

Rezerwowe (nie zagrały): Siejka, Kujawa

Żółta kartka: Garbowska

Sędziowały: Aleksandra Łapa (główna) – Śląski ZPN, Anna Synówka, Anna Koczar.

17 marca 2021

PIŁKARKI SPORTIS KKP AWANSOWAŁY DO ĆWIERĆFINAŁU PUCHARU POLSKI

Sportis KKP Bydgoszcz gra dalej w Pucharze Polski. W rozegranym w dalekich Myślenicach meczu 1/8 finału podopieczne trenera Adama Górala pokonały miejscowy Respekt 2:1 (1:0).