SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Na drugi weekend września zaplanowano na krajowych boiskach mecze 4. kolejki Orlen I Ligi Kobiet. W sobotę rozegrano trzy pierwsze pojedynki tej serii gier. Piłkarki znajdującej się przed weekendowymi meczami w tabeli tuż za Sportis KKP, czyli na 4. pozycji, UKS 3 Weroniki Staszkówka Jelna urządziły sobie prawdziwy festiwal strzelecki i rozbiły aż 9-2 ostatni zespół ligowego zestawienia – UKS Ząbkovię Ząbki. Sporą ilość bramek obejrzeli kibice w Gdyni, gdzie wiceliderująca przed 4. kolejką Energa Checz Marcus pokonała 3-2 Lecha Poznań UAM.

 

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosły z kolei wczoraj zawodniczki Ślęzy Wrocław, które wygrały derby Dolnego Śląska, pokonując na wyjeździe 1-0 SKP Bielawiankę Bielawa. O trzecią wygraną w tym sezonie Orlen I Ligi pokusiły się natomiast w sobotę piłkarki liderującej przed rozpoczęciem kolejki Resovii Rzeszów. Ekipa z Podkarpacia pokonała w Radomiu miejscową Hydrotruck Sportową Czwórką 2-1.

 

W niedzielę odbędą się ostatnie dwa pojedynki tej kolejki. Oprócz meczu w Bydgoszczy rozegrane zostanie także spotkanie SWD Wodzisław Śląski – Polonia Środa Wielkopolska.

 

Klub Skra Częstochowa powstał w 1926 roku i kojarzony jest głównie z sekcją męską, która największe sukcesy osiągała tuż po zakończeniu II Wojny Światowej. Częstochowianie zajmowali wówczas wysokie lokaty w ówczesnych Mistrzostwach Polski. Obecnie zespół męski występuje w II Lidze, choć jeszcze w poprzedniej kampanii ligowej gracze spod Jasnej Góry rywalizowali na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce, czyli w Fortuna I Lidze, gdzie spędzili kilka poprzednich sezonów.

 

Sekcja żeńska Skry powstała w 2019 roku, po tym jak klub przejął występujący od 2017  roku w śląskiej III Lidze zespół Stradom Częstochowa. Piłkarki Skry okazały się najlepsze w sezonie 2018/19 na czwartym poziomie rozgrywkowym i wywalczyły awans do grupy zachodniej II Ligi. Ekipa spod Jasnej Góry nie zatrzymała się długo także na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce i po kolejnym roku awansowała do I Ligi, okazując się najlepszą drużyny w zachodniej grupie drugoligowych zmagań.

 

Zespół ze Śląska kontynuował swój rozwój. W pierwszym sezonie w I Lidze najbliższe rywalki Sportis KKP zajęły 8. miejsce w tabeli. W poprzedniej kampanii ligowej częstochowianki zakończyły z kolei rozgrywki na znacznie wyższym 3. miejscu, czyli pierwszej lokacie, która nie dawała awansu do Orlen Ekstraligi Kobiet. Ponadto warto zaznaczyć, że w sezonie 2021/22 zawodniczkom z Częstochowy udało się dojść do 1/8 finału Pucharu Polski Kobiet W ostatnich latach zauważalny jest więc szybki rozwój klubu i wszystko wskazuje na to, że Skra Ladies dąży do tego, aby w końcu znaleźć się w gronie najlepszych kobiecych zespołów w Polsce.

 

Za Ślązaczkami już dwa mecze ligowe nowego sezonu. W 1. kolejce goście dzisiejszego meczu zremisowały u siebie 2-2 z Resovią Rzeszów i warto dodać, że punkty zgubione przez zespół z Podkarpacia w tym spotkaniu, to jedyne oczka, które jak do tej pory rzeszowianki straciły w nowych rozgrywkach Orlen I Ligi. Z kolei przed tygodniem piłkarki Skry wygrały u siebie 4-1 z SWD Wodzisław Śląski, prezentując bardzo dobrą dyspozycję.

 

W międzyczasie podopieczne trenera Patryka Mrugacza miały zagrać jeszcze wyjazdowy mecz 2. kolejki z UKS-em 3 Weroniką Staszkówka Jelna, ale ta rywalizacja została przełożone z powodu złego stanu murawy na stadionie w Siennej.

 

Nie ma wątpliwości, że zespół Skry będzie walczył w każdym meczu o zwycięstwo i z takimi właśnie nadziejami przyjeżdża dziś do Bydgoszczy. Warto zaznaczyć, że dzisiejsze rywalki Sportis KKP legitymują się obecnie bardzo dobrym bilansem meczów wyjazdowych w Orlen I Lidze. Licząc ostatnie potyczki poprzedniego sezonu, piłkarki z Częstochowy w ostatnich 5 pojedynkach wyjazdowych 4 razy wygrały i 1 raz zremisowały.

 

Tak dobrej atmosfery w zespole Sportis KKP Bydgoszcz nie było od wielu miesięcy. Wprawdzie podopieczne trenera Macieja Gościniaka przegrały pierwszy pojedynek nowego sezonu Orlen I Ligi Kobiet, ulegając na wyjeździe Energa Checzy Marcusowi Gdynia 1-2, ale bydgoszczanki błyskawicznie wyciągnęły wnioski z przegranej inauguracji nowych rozgrywek i w kolejnych dwóch meczach sięgnęły po komplety punktów.

 

Domowe spotkanie z Lechem Poznań UAM było twardym pojedynkiem, w którym, aby cieszyć z wygranej, trzeba było wykazać się szczególną cierpliwością i zachować spokój aż do końca meczu. Piłkarki Sportis KKP znakomicie wytrzymały jednak trudy tego spotkania i przerwały bardzo długą serię meczów bez zwycięstwa. Podbudowane triumfem nad kobiecym Kolejorzem zawodniczki ze Wzgórza Wolności udały się przed tygodniem do Wrocławia na mecz z miejscową Ślęzą. Ekipa trenera Gościniaka zagrała dobre zawody, zdobyła dwie bramki w drugiej połowie i nie pozwoliła już sobie wyrywać wygranej z kieszeni do końca pojedynku, pokonując ostatecznie zespół z Dolnego Śląska 2-1.

 

Potwierdzeniem świetnej dyspozycji bydgoskiego zespołu byłoby dzisiejsze zwycięstwo nad Skrą Ladies Częstochowa. Należy jednak pamiętać, że rywalki nie przyjeżdżają na Kujawy i Pomorze, aby podziwiać krajobrazy i dziś w południe wyjdą na boisko przy ulicy Słowiańskiej pewne swoich umiejętności. Przed #SPORTisGIRLS kolejny trudne spotkanie, ale chęć trzeciego triumfu w lidze w obecnej kampanii ligowej powinna ponieść bydgoszczanki do bardzo dobrej gry w dzisiejszym meczu.

 

Zespoły Sportis KKP Bydgoszcz (wcześniej KKP Bydgoszcz) oraz Skry Ladies Częstochowa nie rozegrały jak do tej pory ze sobą żadnego pojedynku o stawkę.

 

Bilety:

Wejście na mecz jest darmowe.

 

Zasady poruszania się po Stadionie Miejskim Bydgoskiego Centrum Sportu im. Eugeniusza Połtyna w dniu meczowym:

 

Dla kibiców obu drużyn przeznaczona jest wyłącznie trybuna główna stadionu. Osoby postronne nie mogą poruszać się po przeciwnej stronie boiska – przy szatniach zespołów oraz w okolicy ławek rezerwowych.

 

Sponsorem meczu jest In Loft

 

#SPORTisMATCH

 

Sportis KKP Bydgoszcz – Skra Ladies Częstochowa

---

Data meczu: 10.09.2023 (niedziela)

Godzina meczu: 12:00

Rozgrywki: Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 4. kolejka

Stadion: Stadion Miejski Bydgoskiego Centrum Sportu im. Eugeniusza Połtyna (ul. Słowiańska 7)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 27°C, słonecznie

Bilety: Wejście na mecz jest darmowe

Długość wyjazdu drużyny przeciwniczek: 334 km

Sponsor meczu: In Loft

---

Przeciwnik: Skra Ladies Częstochowa

Rok założenia: 1926 (sekcja kobiet: 2016)

Barwy: biało-niebiesko-czerwone

Stadion: Miejski Stadion Piłkarski Skra w Częstochowie (ul. Loretańska 20)

Pozycja w tabeli Orlen I Ligi Kobiet: 5. miejsce (4 punkty) - przed startem kolejki

---

Wyniki 3 ostatnich oficjalnych spotkań przeciwniczek:

 

19.05.2023, Orlen I Liga Kobiet 2022/23, 22. kolejka: Skra Ladies Częstochowa 1-2 SWD Wodzisław Śląski

20.08.2023, Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 1. kolejka: Skra Ladies Częstochowa 2-2 Resovia Rzeszów

03.09.2023, Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 3. kolejka: Skra Ladies Częstochowa 4-1 SWD Wodzisław Śląski

---

Forma przeciwnika: P-R-P-R-W

Ciekawostka statystyczna: Piłkarki Skry Ladies Częstochowa nie przegrały wyjazdowego spotkania ligowego od 25.02.2023 (seria 5 meczów ligowych bez porażki z rzędu w tym 4 zwycięstwa)

---

Ostatni bezpośredni oficjalny pojedynek:

Pierwszy oficjalny pojedynek Sportis KKP Bydgoszcz – Skra Ladies Częstochowa w historii

---

Sponsor Strategiczny: bydgoszcz.pl

Sponsorzy Główni: In Loft, Kancelaria Kredytów i Ubezpieczeń VTEC Consulting, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Partner Techniczny: NO10.pl - Ubieramy Drużyny / adidas Football

Gramy z Bydgoskie Centrum Sportu

---

#WracamyPoSwoje

#SPORTisGIRLS

#SPORTisFAMILY

 

Autor: Szymon Kołodziejski

 

09 września 2023

PIŁKARKI SPORTIS KKP WALCZĄ O TRZECI TRIUMF Z RZĘDU!

Już dziś piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz powalczą o trzecie zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach Orlen I Ligi Kobiet! W samo południe w meczu 4. kolejki pierwszoligowych zmagań podopieczne trenera Macieja Gościniaka zmierzą się przed własną publicznością ze Skrą Ladies Częstochowa.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:  52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!