SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Na sobotę i niedziele zaplanowano komplet spotkań 7. serii gier Orlen I Ligi Kobiet. Wicelider tabeli, a więc Ślęza Wrocław, zmierzy się na własnym boisku ze znajdującym się w dolnych rewirach tabeli spadkowiczem z Orlen Ekstraligi Kobiet – zespołem Hydrotruck / Sportowa Czwórka Radom. Zamykająca ligowe podium Energa Checz Marcus Gdynia tym razem w niezwykle interesującym spotkaniu zmierzy się na wyjeździe z 4. w ligowym zestawieniu Polonią Środa Wielkopolska.

 

W tej kolejce na kibiców Orlen I Ligi Kobiet czekają także pojedynki Skry Ladies Częstochowa z Lechem Poznań UAM, UKS Ząbkovii Ząbki z SKP Bielawianką Bielawa oraz mecz UKS 3 Weroniki Staszkówka Jelna z zamykającym ligową tabelę SWD Wodziaław Śląski.

 

Za oficjalną datę powstania klubu Resovia Rzeszów uznaje się rok 1910, choć różne źródła podają także inne lata rozpoczęcia działalności organizacji, między innymi 1905. W Resovii na przestrzeni lat działały różne sekcje, a najbardziej głośno było zazwyczaj o siatkarzach rzeszowskiego klubu, którzy 7-krotnie zdobywali Mistrzostwo Polski, a także 3-krotnie zwyciężali w Pucharze Polski.

 

Resovia znana jest także z męskiej sekcji piłkarskiej, która występuje obecnie na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce, czyli w Fortuna I Lidze, a w przeszłości zdobywała już między innymi wicemistrzostwo dawnej II ligi, czy grała w półfinale Pucharu Polski. Kobieca sekcja piłkarska funkcjonuje od 2012 roku, kiedy to zawodniczki z Rzeszowa przystąpiły do rozgrywek małopolsko-podkarpackiej III Ligi Kobiet. Po pierwszym sezonie piłkarki Resovii awansowały do IV grupy II Ligi, a po dwóch kolejnych kampaniach ligowych grały już na poziomie I Ligii, która przez pierwsze lata obecności klubu na zapleczu Ekstraligi rozgrywana była jeszcze w starym formacie z podziałem na grupę południową i północną.

 

Od sezonu 2015/16 rzeszowianki nie notowały już jednak awansów ani spadków i stały się solidnym pierwszoligowcem, który raz znajdował się wyżej w tabeli i ocierał o awans do Orlen Ekstraligi Kobiet – tak było między innymi dwa sezony temu, kiedy popularna „Sovia” zajęła 3. miejsce w tabeli I Ligi, a innym razem musiał pogodzić się z miejscem w dolnej części ligowej klasyfikacji. Ponadto w sezonie 2019/20 zespół z Rzeszowa zanotował najlepszy wynik w Pucharze Polski Kobiet, dochodząc do 1/8 finału.

 

Początek obecnych rozgrywek jest dla ekipy ze stolicy Podkarpacia niezwykle udany. Piłkarki Resovii otwierają ligową tabelę i nadal nie przegrały jeszcze meczu w tym sezonie Orlen I Ligi Kobiet. Gospodynie dzisiejszej rywalizacji grają jak do tej pory w obecnej rundzie wyśmienicie i wygrywają między innymi pojedynki z trudnymi przeciwniczkami. W tym sezonie rzeszowianki pokonały już między innymi Hydrotruck / Sportową Czwórkę Radom, z którą wygrały na wyjeździe 2-1, czy ograły u siebie 2-0 zawsze groźną Polonię Środa Wielkopolska. Resovia zremisowała także całkiem niedawno 2-2 z rewelacyjną w tym sezonie UKS 3 Weroniką Staszkówka Jelna.

 

W ostatniej kolejce „biało-czerwone” nie bez trudu zwyciężyły z kolei na wyjeździe 2-1 z walczącym o utrzymanie SWD Wodzisław Śląski. Dobra gra i cenne zwycięstwa pozwalają ekipie z południowego-wschodu Polski realnie myśleć o walce o upragniony, pierwszy w historii klubu, awans do Orlen Ekstraligi. Do tego jednak jeszcze daleka droga, a zwycięstwa nad takimi zespołami jak Sportis KKP mogą przybliżyć Resovię do tego sukcesu, dlatego też dziś przeciwniczki bydgoszczanek zagrają bez wątpienia najlepiej, jak tylko będą potrafiły.

 

Początek nowego sezonu, w którym piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz po wiosennym spadku z Orlen Ekstraligi Kobiet znalazły się w zupełnie nowej rzeczywistości, nie jest dla bydgoszczanek usłany różami. Piłkarki trenera Macieja Gościniaka prezentują dwa różne oblicza i przeplatają dobrą grę ze słabszymi fragmentami, które są bezlitośnie wykorzystywane przez przeciwniczki.

 

Seria trzech zwycięstw z rzędu, w których między 2 a 4 kolejką ekipa ze Wzgórza Wolności odprawiała z kwitkiem odpowiednio Lecha Poznań UAM, Ślęzę Wrocław oraz Skrę Ladies Częstochowa, dawała nadzieję na to, że Sportis KKP Bydgoszcz mimo kadry złożonej głównie z bardzo młodych piłkarek może być zespołem, który będzie rozdawał karty w całych rozgrywkach ligowych. Niestety w dwóch poprzednich kolejkach rywalki bydgoszczanek pokazały, że walka w Orlen I Lidze Kobiet nie należy do najłatwiejszych, a żeby osiągnąć ostateczny sukces potrzeba dużo umiejętności, szczęścia, a także zaangażowania.

 

Wyjazdowa porażka z Polonia Środa Wielkopolska, którą piłkarki z grodu nad Brdą poniosły w połowie września, jeszcze przed przerwą reprezentacyjną w pierwszoligowych rozgrywkach, jasno ukazała bydgoszczankom, że muszą dać one z siebie jeszcze więcej, aby mogły seryjnie wygrywać mecze w tym sezonie.

 

Po dwóch tygodniach przerwy, w ubiegły weekend, piłkarki Sportis KKP przystąpiły z kolei do meczu z UKS Ząbkovią Ząbki, który przez długi okres wydawał się wyrównanym pojedynkiem, w którym ekipa z Bydgoszczy liczyła się w walce o komplet punktów. Niestety, w drugiej połowie przeciwniczki wykorzystały słabszą grę zespołu trenera Gościniaka, zdobyły kilka bramek i ostatecznie przesądziły o trzeciej w sezonie porażce zespołu Sportis KKP, po której bydgoska drużyna notowana jest w środkowej części tabeli.

 

Mecz z Resovią będzie z pewnością bardzo trudną przeprawą, ponieważ rywalki są jednym z dwóch, obok UKS 3 Weroniki Staszkówki Jelna, zespołów w lidze, które nie przegrały jeszcze meczu w tym sezonie ligowym. Ponadto rzeszowianki przodują w tym momencie ligowej tabeli i są na dobrym kierunku do Orlen Ekstraligi. Aby wygrać dziś w stolicy Podkarpacia, potrzebny jest spryt, konsekwencja oraz dobra stabilna gra przez całe 90 minut. Nie ulega wątpliwości, że bydgoszczanki stać na to, aby zrealizować plan taktyczny na to spotkanie i wywieźć z Rzeszowa cenne trzy punkty.

 

Dla obu ekip niedzielny mecz będzie pierwszym w historii bezpośrednim meczem o stawkę.

 

#SPORTisMATCH

 

Resovia Rzeszów – Sportis KKP Bydgoszcz

---

Data meczu: 07.10.2023 (sobota)

Godzina meczu: 10:00

Rozgrywki: Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 7. kolejka

Stadion: Stadion Miejski Boczny ROSiR CWKS Resovia w Rzeszowie (ul. Stanisława Wyspiańskiego 22)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 14°C, zachmurzenie

Długość wyjazdu drużyny przeciwniczek: 527 km

---

Przeciwnik: Resovia Rzeszów

Rok założenia: 1910 (sekcja kobieca: 2012)

Barwy: biało-czerwone

Stadion: Stadion Miejski Boczny ROSiR CWKS Resovia w Rzeszowie (ul. Stanisława Wyspiańskiego 22)

Pozycja w tabeli Orlen I Ligi Kobiet: 1. miejsce (14 punktów) - przed startem kolejki

---

Wyniki 3 ostatnich oficjalnych spotkań przeciwniczek:

 

09.09.2023, Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 4. kolejka: Hydrotruck / Sportowa Czwórka Radom 1-2 Resovia Rzeszów

16.09.2023, Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 5. kolejka: Resovia Rzeszów 2-2 UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna

01.10.2023, Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 6. kolejka: SWD Wodzisław Śląski 1-2 Resovia Rzeszów

---

Forma przeciwnika: W-W-W-R-W

Ciekawostka statystyczna: Piłkarki Resovii Rzeszów są jedynym obok UKS 3 Weroniki Staszkówka Jelna zespołem w lidze, który nie przegrał jeszcze meczu w tym sezonie

---

Ostatni bezpośredni pojedynek:

Pierwszy oficjalny pojedynek Resovia Rzeszów – Sportis KKP Bydgoszcz (KKP Bydgoszcz) w historii

---

Sponsor Strategiczny: bydgoszcz.pl

Sponsorzy Główni: In Loft, Kancelaria Kredytów i Ubezpieczeń VTEC Consulting, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Partner Techniczny: NO10.pl - Ubieramy Drużyny / adidas Football

Gramy z Bydgoskie Centrum Sportu

---

#WracamyPoSwoje

#SPORTisGIRLS

#SPORTisFAMILY

 

Autor: Szymon Kołodziejski

 

07 października 2023

PO ZWYCIĘSTWO NA DRUGIM KRAŃCU POLSKI!

W ubiegły weekend minęliśmy już półmetek rundy jesiennej sezonu 2023/24 Orlen I Ligi Kobiet, ale kilka ważnych kolejek ligowych czeka jeszcze w tej rundzie na kibiców rozgrywek drugiego szczebla rozgrywkowego w Polsce. Dziś o godzinie 10:00 w meczu 7. kolejki Orlen I Ligi Kobiet piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz zagrają na wyjeździe z liderem tabeli – Resovią Rzeszów.

 

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:  52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!