SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Do zespołu dołączyli:

 

> Artem Basistyi (pomocnik)

 

20-letni ukraiński pomocnik występował ostatnio w czwartoligowym Budowlanym Klubie Sportowym Bydgoszcz.

 

Nowy zawodnik Sportis będzie grał w sezonie 2022/23 jako młodzieżowiec.

 

Basistyi podpisał z łochowskim zespołem 2-letni kontrakt.

 

 

> Kamil Cistowski (obrońca)

 

21-letni środkowy obrońca grał ostatnio w czwartoligowej drugiej drużynie Wisły Płock.

 

Kamil Cistowski występował w swojej karierze głównie w Wiśle Płock. Ma za sobą liczne występy w drużynie młodzieżowej do lat 19 oraz w zespole rezerw. Obrońca był w przeszłości również piłkarzem GKS-u Wikielec.

 

Cistowski występuje w Łochowie na podstawie karty amatora.

 

 

> Alex Grudziński (pomocnik)

 

19-letni pomocnik występował ostatnio w czwartoligowej Włocłavii Włocławek.

 

Grudziński to kolejny młody zawodnik, który dołączył do drużyny prowadzonej przez trenera Remigiusza Kusia.

 

Pomocnik przyszedł do zespołu z Łochowa na podstawie karty amatora i od razu został wypożyczony do występującego w Klasie Okręgowej Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz.

 

 

> Igor Jeziorski (pomocnik)

 

Młody pomocnik z rocznika 2005 występował ostatnio w MUKS-ie CWZS Bydgoszcz.

 

Igor Jeziorski jest kolejnym perspektywicznym graczem, który dołączył do łochowskiego zespołu. W ciągu najbliższych trzech lat piłkarz będzie rozwijał swoją karierą w Sportis.

 

Jeziorski podpisał z łochowskim zespołem 3-letni kontrakt.

 

 

> Jakub Kościecha (obrońca)

 

23-letni środkowy obrońca został wypożyczony do Sportis SFC Łochowo z piątoligowej Polonii Bydgoszcz.

 

Kościecha jest nieco starszym piłkarzem od wielu zawodników pozyskanych przez Sportis w tym okienku transferowym i powinien wzmocnić rywalizację w linii defensywnej łochowskiego zespołu.

 

 

> Olaf Lewandowski (obrońca)

 

19-letni obrońca występował ostatnio w zespole MUKS-u CWZS Bydgoszcz.

 

Lewandowski związał się z łochowskim zespołem 3-letnim kontraktem.

 

 

> Marcin Lewicki (obrońca)

 

18-letni obrońca został wypożyczony z czwartoligowej do Sportis SFC Łochowo Wdy Świecie.

 

W umowie znalazł się zapis o wypożyczeniu piłkarza z opcją transferu definitywnego.

 

 

> Adam Łotoszyński (pomocnik/napastnik)

 

23-letni ofensywny piłkarz przeszedł do Łochowa jako wolny zawodnik z występującej w kujawsko-pomorskiej Klasie Okręgowej Polonii Bydgoszcz.

 

Łotoszyński jest wychowankiem Lecha Poznań. Jako junior występował w Warcie Poznań oraz Polonii Bydgoszcz. W karierze seniorskiej nowy piłkarz z Łochowa reprezentował barwy Gedanii Gdańsk, Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz oraz bydgoskiej Polonii.

 

Moim głównym motywem podjęcia decyzji o grze w zespole z Łochowa była chęć regularnej gry oraz rozwoju piłkarskiego. Wiem, że byłem w kręgu zainteresowań trenera Kusia i to również przekonało mnie do wyboru Sportis. W klubie znam kilka osób i wiem, że drużyna może mieć olbrzymi potencjał. W zespole jest kilka mocnych nazwisk i to również było powodem wyboru łochowskiego zespołu. Lubię nowe wyzwania. Moje oczekiwania są podobne do oczekiwań każdego zawodnika, który chce grać w piłkę. Jest to regularna gra i walka o jak najwyższą pozycję w tabeli. Chcę się rozwijać i dawać drużynie to, co najlepsze. Wydaje mi się, że będę w stanie pomoc zespołowi, bo widzę w nim duży potencjał – komentował transfer Adam Łotoszyński.

 

Nowy piłkarz Sportis może występować na pozycji napastnika lub skrzydłowego.

 

 

> Filip Menczyński (obrońca)

 

21-letni obrońca grał w ostatnim sezonie w występującej wówczas w czwartej lidze Unii Solec Kujawski, z której został wiosną wypożyczony do Sportis.

 

Zawodnik wystąpił w poprzedniej rundzie w barwach Sportis w 9 meczach kujawsko-pomorskiej IV Ligi i zdobył 1 bramkę.

 

Menczyński podpisał ze Sportis 3-letni kontrakt.

 

 

> Patryk Mroczek (pomocnik)

 

19-letni skrzydłowy występował ostatnio w trzecioligowej Olimpii Grudziądz.

 

Mroczek jest wychowankiem Victorii Niemcz. W swojej karierze zawodnik miał okazję do zaprezentowania swoich umiejętności między innymi w barwach zespołu MUKS CWZS Bydgoszcz w Centralnej Lidze Juniorów. Przez ostatnie dwa lata skrzydłowy występował w Olimpii Grudziądz.

 

Bardzo się cieszę z możliwości dołączenia do rodziny Sportis Łochowo. Jestem pod wrażeniem, panującej tutaj rodzinnej atmosfery. Drużyna miło mnie przyjęła już podczas pierwszego treningu. Jestem szczęśliwy i z niecierpliwością czekam na nadchodzący sezon oraz na pierwszą wygraną! – podsumowywał transfer Patryk Mroczek.

 

Mroczek podpisał z łochowskim zespołem 3-letni kontrakt.

 

 

> Jakub Nęcka (napastnik)

 

19-letni napastnik występował ostatnio w Warcie Poznań.

 

Nęcka to kolejny młody i perspektywiczny zawodnik, który dołączył do zespołu z Łochowa. Piłkarz ma za sobą występy między innymi w zespole Warty Poznań do lat 19.

 

Nęcka podpisał z łochowskim zespołem 2-letni kontrakt.

 

 

> Olaf Różycki (obrońca)

 

19-letni obrońca został wypożyczony do Sportis SFC Łochowo z A-klasowej Gwiazdy Bydgoszcz.

 

Umowa zawiera opcję transferu definitywnego do łochowskiego klubu.

 

 

> Maciej Sieradzki (pomocnik)

 

27-letni środkowy pomocnik występował ostatnio w czwartoligowej Pogoni Mogilno.

 

Sieradzki jako junior występował w zespołach Zawiszy Bydgoszcz oraz Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz. Karierę seniorską kontynuował w Unii Solec Kujawski, Polonii Bydgoszcz oraz Budowlanym Klubie Sportowym Bydgoszcz, którego zawodnikiem był łącznie aż przez siedem sezonów. W 2021 roku zawodnik zmienił Bydgoszcz na Mogilno i w ostatnim sezonie reprezentował barwy czwartoligowej Pogoni.

 

Na moją decyzję o dołączeniu do Sportis wpłynęło kilka czynników. Po pierwsze trener, którego znam i wiem jakim warsztatem trenerskim dysponuje. Po drugie dobra współpraca pomiędzy nim a zawodnikami, co jest połową sukcesu. Dodatkowo w zeszłym sezonie grałem po przeciwnej stronie, kilku zawodników Sportis zrobiło na mnie pozytywne wrażenie i to na pewno będzie przyjemność, aby wspólnie z nimi walczyć o jak najlepsze wyniki. Po pierwszej rozmowie wyczułem, że tutaj dba się o zawodnika, jego zdrowie oraz o rozwój klubu. Mam nadzieję, że będziemy mogli walczyć o jak najwyższe miejsca w tabeli – komentował transfer Maciej Sieradzki.

 

Sieradzki podpisał z łochowskim zespołem 2-letni kontrakt.

 

 

> Mikołaj Szmelc (pomocnik/napastnik)

 

Mikołaj Szmelc został wypożyczony do Sportis SFC Łochowo z czwartoligowego Chemika Moderatora Bydgoszcz.

 

Szmelc to ofensywny zawodnik z rocznika 2003. Umowa o wypożyczeniu zawiera możliwość wykupienia piłkarza przez łochowski zespół.

 

 

> Łukasz Tabisz (obrońca)

 

19-letni obrońca został wypożyczony do Sportis SFC Łochowo z trzecioligowego Zawiszy Bydgoszcz.

 

Tabisz jest młodym i utalentowanym zawodnikiem, który może wzmocnić linię defensywną łochowskiego zespołu.

 

 

> Maksymilian Tęgowski (bramkarz)

 

17-letni bramkarz przechodzi do Łochowa jako wolny zawodnik z trzecioligowego Zawiszy Bydgoszcz.

 

Tęgowski jest wychowankiem Spójni Białe Błota, jednak w ostatnim czasie występował w Zawiszy Bydgoszcz, między innymi w zespole, rozgrywającym swoje mecze w Centralnej Lidze Juniorów.

 

Cieszę się z faktu dołączenia do drużyny Sportis. Jestem pod wrażeniem poziomu profesjonalizmu w klubie, a atmosfera panująca w szatni jest wspaniała. Mam nadzieję, że pokaże, to co umiem i dam z siebie wszystko, po to, aby zespół znalazł się jak najwyżej w ligowej tabeli. Jestem wychowankiem Spójni Białe Błota, lecz ostatnie trzy lata spędziłem w bydgoskim Zawiszy, gdzie w poprzedniej rundzie rozgrywaliśmy spotkania w Centralnej Lidze Juniorów – komentował transfer Maksymilian Tęgowski.

 

Tęgowski podpisał z łochowskim zespołem 2-letni kontrakt.

 

 

Ponadto do kadry zespołu po poważnych kontuzjach powrócili 26-letni pomocnik Dawid Tomczak oraz 25-letni obrońca Karol Żmijewski.

 

Nowych zawodników, którzy dołączyli do kadry pierwszego zespołu jeszcze raz serdecznie witamy i życzymy powodzenia w barwach Sportis SFC Łochowo!

---

Kontrakt z zespołem przedłużył:

 

> Mateusz Góra (pomocnik)

 

24-letni przedłużył kontrakt ze Sportis SFC Łochowo. Nowa umowa piłkarza obowiązywać będzie do 2025 roku.

 

Mateusz Góra trafił do zespołu z Łochowa latem 2020 z Miejskiego Klubu Piłkarskiego Szczecinek. W ostatnim sezonie zawodnik wystąpił w 30 spotkaniach kujawsko-pomorskiej IV Ligi, w których zdobył 15 bramek.

 

Udało nam się wspólnie z zarządem dojść do porozumienia w sprawie przedłużenia mojej umowy ze Sportis. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę w stanie wnieść do drużyny jeszcze więcej jakości niż w poprzednim i jako zespół będziemy bić się o jak najwyższe miejsca - komentował swoją decyzję Mateusz Góra.

 

---

Z zespołem rozstali się:

 

> Maksymilian Czarra (pomocnik)

 

17-letni pomocnik w przyszłym sezonie będzie bronił barw Startu Eco-Pol Pruszcz.

 

Czarra trafił do zespołu z Łochowa w przerwie zimowej z czwartoligowego Chemika Moderatora Bydgoszcz. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu zawodnik wystąpił w 5 meczach kujawsko-pomorskiej IV Ligi.

 

Nowy klub Maksymiliana Czarry występuje w kujawsko-pomorskiej IV Lidze i jest ligowym rywalem Sportis.

 

 

> Marcin Droż (pomocnik)

 

19-letni pomocnik był wypożyczony w sezonie 2021/22 do Sportis z występującej w bydgoskiej Klasie A Gwiazdy Bydgoszcz.

 

Marcin Droż trafił do Sportis SFC Łochowo zimą 2022 roku na zasadzie wypożyczenia na cały sezon z Gwiazdy Bydgoszcz. Łącznie w ubiegłym sezonie zawodnik wystąpił w barwach klubu z Łochowa w 31 meczach ligowych, w których zdobył 1 bramkę.

 

W sezonie 2021/22 Gwiazda Bydgoszcz zajęła 8. miejsce w rozgrywkach grupy I Keeza bydgoskiej Klasy A i w nowych rozgrywkach ponownie gra na siódmym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

 

 

> Alex Grudziński (pomocnik)

 

19-letni pomocnik został wypożyczony do występującego w Klasie Okręgowej Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz.

 

Grudziński dołączył do zespołu z Łochowa we wtorek 30 sierpnia i od razu został wypożyczony do klubu z Bydgoszczy.

 

Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz występuje w I grupie kujawsko-pomorskiej Klasy Okręgowej.

 

 

> Konrad Janiszewski (pomocnik)

 

20-letni pomocnik Konrad Janiszewski został ponownie wypożyczony do A-klasowego Pomorzanina Gdynia.

 

Janiszewski występował w Sportis po raz ostatni jesienią 2020 roku. Następnie przebywał na wypożyczeniach najpierw w BOSiR Dębie Barcin, a w ostatnim sezonie w Pomorzaninie Gdynia.

 

Pomorzanin Gdynia występuje w gdańskiej Klasie A.

 

 

> Jordan Kowalczyk (bramkarz)

 

21-letni bramkarz został wypożyczony do A-klasowej AF Brzoza.

 

Kowalczyk występował w Sportis przez cały sezon 2021/22. W barwach zespołu z Łochowa wystąpił w 8 meczach ligowych.

 

AF Brzoza występuje w bydgoskiej Klasie A.

 

 

> Olaf Lewandowski (obrońca)

 

19-letni obrońca został wypożyczony do piątoligowego Budowlanego Klubu Sportowego Bydgoszcz.

 

Lewandowski dołączył do zespołu Sportis na początku obecnego sezonu. Obrońca wystąpił jak do tej pory w barwach zespołu z Łochowa w 1 spotkaniu ligowym.

 

Budowlany Klub Sportowy Bydgoszcz występuje w I grupie kujawsko-pomorskiej Klasy Okręgowej.

 

 

> Roman Mawdryk (obrońca)

 

19-letni obrońca nie będzie już dłużej reprezentował barw łochowskiego zespołu.

 

Roman Mawdryk trafił do Sportis SFC Łochowo zimą tego roku. Przed przyjściem do Łochowa defensor występował w juniorskich zespołach Karpat Lwów oraz PFK Lwów. W rundzie wiosennej sezonu 2021/22 zawodnik wystąpił w barwach Sportis we wszystkich 16 spotkaniach ligowych i zdobył 1 bramkę.

 

 

> Tomasz Niemyt (pomocnik)

 

22-letni pomocnik w sezonie 2022/23 broni barw Zdroju Ciechocinek.

 

Tomasz Niemyt trafił do Sportis przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu z drużyny piątoligowego Zdroju Ciechocinek, do którego zawodnik powraca po roku. W poprzedniej rundzie Niemyt zagrał w 31 spotkaniach kujawsko-pomorskiej IV Ligi i zdobył 4 bramki.

 

Nowy klub Tomasza Niemyta występuje w II grupie kujawsko-pomorskiej Klasy Okręgowej.

 

 

> Oleksandr Ovsiak (pomocnik)

 

22-letni skrzydłowy był wypożyczony wiosną do Sportis z występującej wówczas w kujawsko-pomorskiej Klasie Okręgowej Victorii Koronowo.

 

Oleksandr Ovsiak trafił do Sportis SFC Łochowo zimą tego roku na zasadzie wypożyczenia na jedną rundę z Victorii Koronowo. W rundzie wiosennej sezonu 2021/22 zawodnik wystąpił w barwach klubu z Łochowa w 14 meczach ligowych, w których zdobył 2 bramki.

 

W sezonie 2021/22 Victoria Koronowo zajęła 15. pozycję w rozgrywkach I grupy kujawsko-pomorskiej Keeza Klasy Okręgowej i spadła do bydgoskiej Klasy A.

 

 

> Dawid Piotrowski (pomocnik)

 

17-letni pomocnik powraca do Zawiszy Bydgoszcz.

 

Piotrowski przebywał na wypożyczeniu w Sportis przez całą rundę wiosenną poprzedniego sezonu. Zawodnik wystąpił w 5 meczach ligowych.

 

Zawisza Bydgoszcz występuje w II grupie III Ligi.

 

 

> Damian Stasikowski (pomocnik)

 

22-letni pomocnik przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do trzecioligowej Unii Solec Kujawski.

 

Damian Stasikowski trafił do Sportis SFC Łochowo latem 2021 roku z grającej wówczas w kujawsko-pomorskiej Klasie Okręgowej Victorii Koronowo. W sezonie 2021/22 zawodnik wystąpił w barwach klubu z Łochowa w 26 meczach ligowych, w których zdobył 2 bramki.

 

Nowy klub Damiana Stasikowskiego to beniaminek II grupy III Ligi.

 

 

> Adam Wiśniewski (pomocnik)

 

35-letni pomocnik w sezonie 2022/23 broni barw Victorii Niemcz Osielsko.

 

Adam Wiśniewski występował w pierwszym zespole Sportis w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Wcześniej był graczem rezerw łochowskiego zespołu. W poprzedniej rundzie Wiśniewski zagrał w 11 spotkaniach kujawsko-pomorskiej IV Ligi

 

Nowy klub Adama Wiśniewskiego spadł w zeszłym sezonie do bydgoskiej Klasy B.

 

 

> Mateusz Wiśniewski (obrońca)

 

29-letni obrońca przenosi się do ligowego rywala Sportis – Cuiavii Inowrocław.

 

Mateusz Wiśniewski trafił do Sportis SFC Łochowo zimą 2021 roku z czwartoligowego Sokoła Zblewo. W sezonie 2021/22 zawodnik wystąpił w barwach klubu z Łochowa w 30 meczach ligowych i był drugim piłkarzem zespołu pod względem największej liczby rozegranych minut na boisku. Ponadto wiosną Wiśniewski pełnił funkcję kapitana drużyny.

 

Nowy klub Mateusza Wiśniewskiego to ligowy rywal Sportis SFC Łochowo w rozgrywkach kujawsko-pomorskiej IV Ligi. W sezonie 2021/22 inowrocławianie zajęli 13. pozycję.

 

 

> Gracjan Witczak

 

19-letni pomocnik powrócił do Gwiazdy Bydgoszcz po wypożyczeniu do Sportis.

 

Witczak przebywał na wypożyczeniu w Sportis przez cały sezon 2021/22. Zawodnik wystąpił w poprzednich rozgrywkach w 9 spotkaniach IV Ligi.

Gwiazda Bydgoszcz występuje w I grupie bydgoskiej Klasy A.
 

 

> Mateusz Zbiranek

 

21-letni pomocnik był wypożyczony w sezonie 2021/22 do Sportis z występującego w pomorskiej IV Lidze drugiego zespołu Arki Gdynia.

 

Mateusz Zbrianek trafił do Sportis SFC Łochowo latem 2021 roku na zasadzie wypożyczenia na cały sezon z rezerw Arki Gdynia. W rozgrywkach 2021/22 zawodnik wystąpił w barwach klubu z Łochowa w 30 meczach ligowych, w których zdobył 9 bramek. Ponadto Zbiranek trafiał dwukrotnie do siatki rywali w meczach Okręgowego Pucharu Polski.

 

W sezonie 2021/22 rezerwy Arki Gdynia zajęły 10. pozycję w rozgrywkach RWS Investment Group IV Ligi pomorskiej i w nowych rozgrywkach ponownie będą występować na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

 

Wszystkim zawodnikom, którzy opuścił zespół dziękujemy za grę dla Sportis SFC Łochowo i życzymy powodzenia w dalszej karierze oraz w życiu osobistym!

----

Decyzje w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu:

 

> Robert Wójcik (rezygnacja z funkcji trenera pierwszego zespołu)

 

Od 1 lipca 2022 Robert Wójcik nie jest już trenerem Sportis SFC Łochowo. Szkoleniowiec prowadził łochowski zespół od stycznia 2020 roku.

 

 

Robert Wójcik dołączył do Sportis w przerwie zimowej sezonu 2019/20, zastępując na stanowisku Rafał Piętkę. Wcześniej w rundzie jesiennej prowadził zespół juniorów młodszych Olimpii Grudziądz, a także pełnił w tym klubie rolę tymczasowego trenera pierwszego zespołu.

 

Wójcik poprowadził łochowski zespół w 71 oficjalnych spotkaniach. Z powodu pandemii COVID-19 szkoleniowiec rozpoczął na dobre pracę z zespołem latem 2020 roku. Pod wodzą Roberta Wójcika w sezonie 2021/22 ekipa z Łochowa zajęła 4. miejsce w rozgrywkach kujawsko-pomorskiej IV Ligi oraz doszła do 1/8 finału Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN. Z kolei w sezonie 2021/22 zespół prowadzony przez trenera Wójcika zajął 6. miejsce w rozgrywkach kujawsko-pomorskiej IV ligi oraz powtórzył osiągnięcie z poprzednich rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski.

 

Bilans Roberta Wójcika w Sportis SFC Łochowo:

 

Liczba oficjalnych spotkań: 71

 

Liczba zwycięstw: 37 (ok. 52 %)

Liczba remisów: 9 (ok. 13 %)

Liczba porażek: 25 (ok. 35 %)

 

Wyniki Końcowe:

 

Sezon 2019/20 (runda wiosenna):

 

Brak spotkań z powodu pandemii COVID-19. Zespół sklasyfikowany ostatecznie na 4. miejscu w tabeli kujawsko-pomorskiej IV Ligi

 

Sezon 2020/21:

 

IV Liga (grupa kujawsko-pomorska): 4. miejsce

Okręgowy Puchar Polski Bydgoszcz/K-PZPN: awans do 1/8 finału

 

Sezon 2021/22:

 

IV Liga (grupa kujawsko-pomorska): 6. miejsce

Okręgowy Puchar Polski Bydgoszcz/K-PZPN: awans do 1/8 finału

 

 

> Remigiusz Kuś (nowy pierwszy trener pierwszego zespołu)

 

 

1 lipca 46-letni szkoleniowiec zastąpił na stanowisku pierwszego trenera zespołu Roberta Wójcika.

 

Remigiusz Kuś to doceniany w regionie trener, który prowadził do tej pory w swojej karierze takie kluby jak Gryf Sicienko, Unię Solec Kujawski, Unię Janikowo czy Kobiecy Klub Piłkarski Bydgoszcz. Od rundy wiosennej sezonu 2018/19 Kuś był szkoleniowcem, występującego w kujawsko-pomorskiej Klasie Okręgowej Pol-Osteg Pomorzanina Serock. Za kadencji Kusia zespół z Serocka zajmował odpowiednio 5., 8. oraz dwukrotnie 2. miejsce w rozgrywkach grupy I kujawsko-pomorskiej Klasy Okręgowej. Druga pozycja w sezonie 2021/22 dała zespołowi Pol-Osteg Pomorzanina promocję na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce. Ekipa z Serocka pod wodzą Kusia dochodziła również dwukrotnie do 3. rundy Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN w grupie bydgoskiej i raz do 4. rundy.

 

Remigiusz Kuś w roli pierwszego trenera drużyn w regionie:

 

2011: KKP Max-Sprint II Bydgoszcz (kobiety) – III Liga

2011-2014: KKP Bydgoszcz (kobiety) – Ekstraliga

2014-2017: Gryf Sicienko – Klasa Okręgowa

2017-2018: Unia Solec Kujawski – III Liga

2018: Unia Janikowo – IV Liga

2019-2022: Pol-Osteg Pomorzanin Serock – Klasa Okręgowa

 

Jako zawodnik Remigiusz Kuś był wychowankiem Brdy Bydgoszcz. Następnie występował między innymi w Budowlanym Klubie Sportowym Bydgoszcz, Pomorzaninie Serock, Wdzie Świecie, Zawiszy Bydgoszcz, Wiśle Nowe, LZS-ie Dąbrowa Chełmińska, KS-ie Łochowo oraz Gryfie Sicienko.

 

Po decyzji o zakończeniu pracy w Pomorzaninie Serock postanowiłem, że zrobię sobie odpoczynek, zainwestuję czas w siebie, w szkolenia, być może wybiorę się na jakiś staż. Taki był plan. Jednakże w międzyczasie zostałem zaproszony na rozmowę do Sportis. Poznałem wizję klubu na najbliższe lata oraz cele, jakie stawia sobie Sportis w szkoleniu i promocji zawodników, a co najważniejsze klub zaakceptował wszystkie moje oczekiwania. Zgoda obu stron zaowocowała podpisaniem umowy na 3 lata. Jestem pewien, że będzie to dla nas bardzo dobry okres. Pierwszym transferem jest zaproszenie do współpracy na stanowisko kierownika zespołu Adama Czekalskiego. Pracowaliśmy razem w Gryfie Sicienko kilka lat temu. Zaangażowanie i sumienność Adama na pewno również wpłynie na jakość funkcjonowania zespołu. Teraz czas na urlop i odpoczynek, a później pierwsze spotkanie z drużyną, która po bardzo dobrej rundzie wiosennej, zakończyła sezon kolejnym zwycięstwem. Moje gratulacje! Bardzo liczę na to, że wspólnie również będziemy doświadczać jak najwięcej takich pozytywnych emocji na ligowych boiskach - komentował rozpoczęcie pracy w Sportis trener Remigiusz Kuś.

 

Umowa z trenerem Kusiem będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2024/25.

 

 

> Adam Czekalski (nowy kierownik pierwszej drużyny)

 

Wraz z zatrudnieniem nowego trenera w Sportis SFC Łochowo nastąpiły roszady w sztabie szkoleniowym. Nowym kierownikiem zespołu seniorów został Adam Czekalski.

 

 

> Maciej Kowalski (nowy trener bramkarzy pierwszego zespołu)

 

Maciej Kowalski związany był przez całą karierę trenerską z zespołem Zawiszy Bydgoszcz.

 

Kowalski to były zawodnik między innymi Zawiszy Bydgoszcz, Cuiavii Inowrocław oraz Piasta Złotniki Kujawskie. Po zakończeniu kariery sportowej Kowalski współpracował z zespołem Zawiszy Bydgoszcz. W 2012 roku nowy trener bramkarzy Sportis został nagrodzony Srebrną Odznaką Honorową Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

 

Przedstawicielom sztabu szkoleniowego życzymy powodzenia i owocnej pracy!

---

#SPORTisTRANSFERS

Biznes, Sport, Marketing – Jesteśmy #SPORTisFAMILY!

 

31 sierpnia 2022

PODSUMOWANIE ZMIAN KADROWYCH SPORTIS SFC ŁOCHOWO - LATO 2022

Za piłkarzami Sportis SFC Łochowo pierwsze spotkania nowego sezonu. Latem w łochowskim zespole doszło do wielu zmian kadrowych, które mają pozytywnie wpłynąć na dyspozycję drużyny. Przedstawiamy podsumowanie okienka transferowego w postaci listy zawodników, którzy odeszli, przyszli lub przedłużyli kontrakt podczas letniej przerwy, a także krótkie podsumowanie zmian w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:   +48 884 444 555

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!