SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Do zespołu dołączyły:

 

> Martyna Bartczak (obrończyni)

 

15-letnia obrończyni Martyna Bartczak przeszła do Sportis KKP Bydgoszcz na zasadzie wolnego transferu z TME SMS-u Łódź.

 

Transfer kolejnej zdolnej i perspektywicznej juniorki jest dowodem na to, że Sportis KKP jest zauważalny na piłkarskiej mapie Polski, a zawodniczki posiadające ogromny potencjał sportowy i wybierają dalszy rozwój w bydgoskim zespole.

 

Sportis to klub, który dał mi szansę na doskonalenie moich umiejętności oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Wiem, że to dobre miejsce, aby dalej się rozwijać i mam nadzieję, że czas spędzony w Bydgoszczy będzie pracowity i owocny w sukcesy - oceniała transfer Martyna Bartczak.

 

> Anna Bucholc (pomocniczka)

 

15-letnia pomocniczka Anna Bucholc znalazła się w kadrze pierwszego zespołu. Zawodniczka występowała przez ostatnie 2 lata w UKS Tęczy SISU Sportis Bydgoszcz. Pomocniczka jest wychowanką Zawiszy Bydgoszcz i to właśnie z tego zespołu przeszła do Sportis KKP Bydgoszcz.

 

> Matylda Bujak (pomocniczka)

 

21-letnia pomocniczka Matylda Bujak przyszła do bydgoskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z ekstraligowego GKS-u Katowice.

 

Matylda Bujak jest kolejną piłkarką występującą w Sportis KKP z przeszłością w drużynie Medyka POLOmarket Konin. Zawodniczka jest uniwersalną pomocniczką, która może występować na pozycji prawej lub lewej skrzydłowej, a także w środku pola.

 

Bujak jest wychowanką Akademii Piłkarskiej Willy Brandt Schule Warschau. W swojej karierze występowała także w barwach MUKS Pragi Warszawa, ekstraligowego klubu futsalowego AZS SGGW Warszawa oraz Medyka POLOmarketu Konin.

 

Moim zdaniem Sportis KKP to młoda drużyna, która z roku na rok nabywa cennego doświadczenia, co przeradza się w coraz większą siłę tego zespołu. Dziewczyny, jak i zarząd, mają we krwi pasję i zaangażowanie, więc myślę, że to właśnie tutaj będzie miejsce, gdzie się rozwinę, a przede wszystkim zacznę walkę z drużyną o coraz wyższe cele – oceniała transfer Matylda Bujak.

 

Mati przekonała nas swoją uniwersalnością. To, że mało grała w ostatnim sezonie, wcale nie zniechęciło nas do tego transferu, ponieważ lubimy byłe zawodniczki Medyka. Te dziewczyny dostają u nas drugie życie i odwdzięczają się dobrą grą. Wierzę w to, że w przypadku Matyldy nie będzie żadnego odstępstwa i ta zawodniczka pokaże pełnię swoich możliwości. Na pewno aklimatyzacja wśród byłych piłkarek Medyka nie będzie potrzebna – komentował transfer Szymon Kowalik, Prezes Sportis KKP Bydgoszcz.

 

> Gabriela Michałek (pomocniczka)

 

16-letnia skrzydłowa podpisała z bydgoskim zespołem 2-letnią umowę.

 

Gabriela Michałek jest kolejną perspektywiczną piłkarką, która dołączyła tego lata do Sportis KKP Bydgoszcz. Zawodniczka pokazywała się ostatnio z bardzo dobrej strony w drużynie trzecioligowych rezerw Tarnovii Tarnów, a także występowała w pierwszym zespole, który był rywalem Sportis KKP w rozgrywkach Ekstraligi kobiet.

 

Nowy rozdział w życiu, nowe i wyższe cele. Sportis KKP Bydgoszcz jest dobrym miejscem do dalszego rozwoju piłkarskiego i realizowania założonych celów. Mam nadzieję, że będzie to super czas w moim życiu – oceniała transfer Gabriela Michałek.

 

Umowa została podpisana przy pośrednictwie agenta sportowego Marka Tokarskiego.

 

> Klaudia Olejniczak (obrończyni)

 

25-letnia obrończyni przyszła do bydgoskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z ekstraligowych Czarnych Antrans Sosnowiec.

 

Klaudia Olejniczak jest wychowanką Szewy Gostyń. W swojej karierze występowała także w barwach KKPK Medyka POLOmarketu Konin, w którym spędziła aż 10 lat. Piłkarka może występować na pozycji środkowej bądź bocznej obrończyni.

 

Pomimo że zespół składa się z młodych zawodniczek, jest to klub, który ma wielkie ambicje. Ja chce się dalej rozwijać i walczyć z tą drużyną o najwyższe cele. Atmosfera, która panuje w zespole, tworzy środowisko wzajemnego wsparcia. Mam nadzieje, że pomoże to przybliżyć się do realizacji wspólnych celów – podsumowywała transfer Klaudia Olejniczak.

 

Warto dodać, że Olejniczak ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 15, 17 oraz 19, a także w kadrze seniorskiej, w której zadebiutowała w Algarve Cup.

 

Rozmowy z Klaudią prowadziliśmy od stycznia i nie były to łatwe rozmowy, chociażby z uwagi na fakt, że Klaudia to taka „mecenas Chyłka” i bardzo dociekliwie analizowała każdy punkt kontraktu. Zaufaliśmy sobie, umawiając się na umowę 1+1 i mam nadzieje, że Klaudia na dłużej pozostanie w naszym mieście, a jej duże doświadczenie pomoże pociągnąć cały zespół – komentował transfer Szymon Kowalik, Prezes Sportis KKP Bydgoszcz.

 

> Kinga Wyrwas (napastniczka)

 

15-letnia juniorka po raz pierwszy w karierze występuje w kobiecym zespole piłkarskim.

 

Wyrwas jest wychowanką Klubu Sportowego PSV Łódź. Piłkarka w swojej karierze rozegrała już kilka spotkań w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 17. Nowa zawodniczka Sportis KKP występuję na pozycjach ofensywnych – jako skrzydłowa lub napastniczka.

 

Sportis KKP Bydgoszcz jest dla mnie doskonałym miejscem do dalszego rozwoju piłkarskiego i walki o najwyższe cele sportowe. To kolejny etap na mojej drodze i mam nadzieje, że będzie to również fantastyczny czas w moim życiu! - oceniała transfer Kinga Wyrwas.

 

Warto dodać, że zawodniczka w swojej karierze pozytywnie zaliczyła testy w Bayernie Monachium.

 

Chciałbym podziękować trenerom UKS TĘCZY SISU Bydgoszcz za pomoc w tym transferze, a przede wszystkim ojcu Kingi - Panu Danielowi za zaufanie, jakim nas obdarzył. Mimo że Kinga mogła wylądować w każdym miejscu naszego kraju, to bardzo się cieszę, że wybrała nasze miasto. Zaplanowaliśmy jej rozwój w oparciu o naukę wspólnie z rodzicami. Kinga będzie stopniowo wprowadzana na poziom seniorski, tak aby miała naturalny rozwój i radość z tego, co kocha, wiec na pewno zobaczymy ją w zespole juniorek CLJ oraz drużynie seniorek. Gdzie się częściej pokaże? To zależy od niej samej. My nie będziemy w żadnym stopniu naciskali na zawodniczkę, ale wierzę, że da wiele radości naszym kibicom – podsumowywał transfer Szymon Kowalik, Prezes Sportis KKP Bydgoszcz.

 

> Klaudia Zielińska (bramkarka)

 

18-letnia bramkarka podpisała z bydgoskim zespołem dwuletnią umowę. Zielińska jest wychowanką Ząbkovii Ząbki, a w ostatnim czasie broniła barw Górnika Łęczna. Golkiperka ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski do lat 15 oraz do lat 17.

 

Sportis to młody i perspektywiczny zespół, w którym będę mogła zdobywać doświadczenie ekstraligowe. Pomimo przebytego zabiegu zarząd zdecydował się podpisać ze mną kontrakt. Jest to dla mnie duże wyzwanie i mam nadzieję, że pomogę drużynie zrealizować postawione cele – oceniała transfer Klaudia Zielińska.

 

W rundzie jesiennej sezonu 2021/22 z pierwszym zespołem Sportis KKP będą trenować również dwie utalentowane juniorki: 17-letnia obrończyni Julia Ruprik oraz 16-letnia pomocniczka Julita Lipińska.

 

Nowe zawodniczki, które dołączyły do kadry pierwszego zespołu jeszcze raz serdecznie witamy i życzymy powodzenia w barwach Sportis KKP Bydgoszcz!

--- 

Kontrakt z zespołem przedłużyły:

 

> Weronika Helinska (obrończyni)

 

22-letnia obrończyni Weronika Helinska przedłużyła wiosną, wygasający wraz z końcem czerwca kontrakt ze Sportis KKP Bydgoszcz. Nowa umowa piłkarki obowiązuje do końca sezonu 2023/24.

 

Weronika Helinska trafiła do zespołu z Bydgoszczy latem 2020 z KKPK Medyka Konin. Zawodniczka wystąpiła w poprzednim sezonie w 20 spotkaniach Ekstraligi kobiet, w których zdobyła 1 bramkę. Od poprzedniego sezonu Helinska pełni funkcję kapitanki zespołu.

 

Podpisałam kontrakt ze Sportis KKP Bydgoszcz na kolejne dwa lata. Ogromnym plusem tej drużyny jest kadra, złożona głównie z młodych zawodniczek, które nadal uczą się gry w piłkę na poziomie Ekstraligi. Ponadto ten sezon jest spokojniejszy niż poprzednie, bo tym razem nie walczymy aż tak zaciekle o utrzymanie. Mam nadzieję, że rozwój drużyny będzie nadal tak dynamiczny, jak ma to miejsce w ostatnim czasie, ponieważ właśnie ten szybki progres był głównym czynnikiem, który skłonił mnie do przedłużenia kontraktu o następne dwa sezony – komentowała wiosną swoją decyzję Weronika Helinska.

 

> Karolina Majda (napastniczka)

 

21-letnia napastniczka przedłużyła kontrakt ze Sportis KKP Bydgoszcz. Nowa umowa piłkarki obowiązuje do końca sezonu 2023/24.

 

Karolina Majda trafiła do zespołu z Bydgoszczy latem 2020 roku z KKPK Medyka Konin. Zawodniczka wystąpiła w poprzednim sezonie w 16 spotkaniach Ekstraligi kobiet, w których zdobyła 9 bramek, a także raz trafiła do siatki w rozgrywkach Pucharu Polski kobiet.

 

> Natalia Piątek (bramkarka)

 

22-letnia bramkarka przedłużyła kontrakt ze Sportis KKP Bydgoszcz. Nowa umowa piłkarki obowiązuje do końca sezonu 2022/23.

 

Natalia Piątek trafiła do zespołu z Bydgoszczy latem 2021 roku z Olimpii Szczecin. Zawodniczka wystąpiła w poprzednim sezonie w 19 spotkaniach Ekstraligi kobiet.

 

Pośrednikiem w tej transakcji był manager piłkarski Michael Kuncer-Jaroszewski, który na zaproszenie Sportis KKP Bydgoszcz przebywał w naszym mieście przez dwa dni. Przedłużenie umowy Natalii Piątek jest dowodem na to, że współpraca pomiędzy Sportis a Michaelem Kuncer-Jaroszewskim układa się znakomicie, a Sportis KKP oraz bydgoska piłka kobieca nieustannie się rozwija.

---

Z zespołem rozstały się:

 

> Daria Gugała (pomocniczka)

 

Daria Gugała występowała w klubie z Bydgoszczy jeszcze przed zjednoczeniem KKP ze Sportis Social Football Club. W sezonie 2021/22 zawodniczka wystąpiła w barwach klubu z Bydgoszczy w 3 meczach Ekstraligi kobiet. Przez ostatnie dwa sezony zawodniczka zmagała się z dwoma poważnymi kontuzjami. Klub zapewnił zawodniczce całkowite leczenie i rehabilitację.

 

> Karolina Łaniewska (obrończyni)

 

Karolina Łaniewska trafiła do Sportis KKP latem 2020 roku z ekstraligowej Olimpii Szczecin. W sezonie 2021/22 zawodniczka wystąpiła w barwach klubu z Bydgoszczy w 10 meczach ligowych.

 

> Kamila Rosińska (bramkarka)

 

Bramkarka Sportis KKP Bydgoszcz zakończyła karierę piłkarską. Kamila Rosińska występowała w bydgoskiej drużynie od sezonu 2011/12 i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w klubie.

 

Postanowiłam zawiesić buty i rękawice na kołku, ale dalej pozostanę w klubie. Od nowego sezonu będę pełniła funkcję asystentki trenera pierwszego zespołu oraz drużyny rezerw. Cieszę się, że mam możliwość pozostać blisko klubu i nadal być jego częścią – komentowała zmianę warunków współpracy ze Sportis KKP Bydgoszcz Kamila Rosińska.

 

W poprzednim sezonie Rosińska wystąpiła w 3 spotkaniach Ekstraligi.

 

> Edyta Sobczyk (pomocniczka)

 

Edyta Sobczyk występowała w klubie z Bydgoszczy jeszcze przed zjednoczeniem KKP ze Sportis Social Football Club. W sezonie 2021/22 zawodniczka wystąpiła w barwach klubu z Bydgoszczy w 9 meczach Ekstraligi kobiet.

 

> Daria Sokołowska (obrończyni)

 

Daria Sokołowska trafiła do Sportis KKP latem 2020 roku z pierwszoligowego MUKS-u Pragi Warszawa. W sezonie 2021/22 zawodniczka wystąpiła w barwach klubu z Bydgoszczy we wszystkich 22 meczach ligowych i była drugą piłkarką w zespole z największą liczbą rozegranych minut. W czasie pobytu w Sportis KKP zawodniczka otrzymywała również powołania do reprezentacji Polski Polski do lat 19.

 

Będę bardzo miło wspominała pobyt u Was. Sportis dał mi dużą możliwość rozwoju! - komentowała swoją decyzję Daria Sokołowska.

 

 

Wszystkim zawodniczkom, które opuściły zespół dziękujemy za grę dla Sportis KKP Bydgoszcz i życzymy powodzenia w dalszej karierze oraz w życiu osobistym!

----

Decyzje w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu:

 

> Kamila Rosińska (nowa asystentka trenera Adama Górala)

 

Bramkarka Sportis KKP Bydgoszcz Kamila Rosińska zakończyła karierę piłkarską. Doświadczona zawodniczka nie rozstała się z drużyną i od sezonu 2022/23 pełni funkcję asystentki trenera Adama Górala, a także odpowiada za trzecioligowe rezerwy Sportis KKP.

 

Kamila Rosińska występowała w bydgoskiej drużynie od sezonu 2011/12 i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w klubie.

 

Postanowiłam zawiesić buty i rękawice na kołku, ale dalej pozostanę w klubie. Od nowego sezonu będę pełniła funkcję asystentki trenera pierwszego zespołu oraz drużyny rezerw. Cieszę się, że mam możliwość pozostać blisko klubu i nadal być jego częścią – komentowała zmianę warunków współpracy ze Sportis KKP Bydgoszcz Kamila Rosińska.

 

> Adam Góral (przedłużenie kontraktu w roli pierwszego trenera zespołu)

 

Adam Góral pozostał na stanowisku trenera pierwszego zespołu Sportis KKP Bydgoszcz. Klub przedłużył umowę z 41-letnim szkoleniowcem o kolejne dwa sezony.

 

Adam Góral został pierwszym trenerem KKP Bydgoszcz w 2016 roku. Do 2019 roku szkoleniowiec prowadził bydgoską drużynę w rozgrywkach I Ligi kobiet. W 2019 roku zespół pod wodzą trenera Górala awansował do Ekstraligi, w której od 2020 roku występuje pod nazwą Sportis KKP Bydgoszcz.

 

Decydując się na podpisanie kontraktu 1+1 zamierzam zrobić kolejny progres z zespołem w Ekstralidze. Mam nadzieję, że nasza wspólna praca przyniesie wiele chwil radości dla moich zawodniczek, a osiągnięty wynik zadowoli władze klubu. Ja ze swojej strony gwarantuję ciężką pracę i maksymalne zaangażowanie, czyli to, co robiłem w poprzednich latach - komentował przedłużenie kontraktu ze Sportis KKP Bydgoszcz trener Adam Góral.

 

> Tomasz Łachowski (nowy asystent ds. zmiennych GPS i osobistego rozwoju zawodniczek)

 

Trener Tomasz Łachowski analizuje zmienne GPS zawodniczek oraz ma wpływ na przygotowanie motorycznego zespołu seniorek, a także wspiera rozwój indywidualny młodych zawodniczek pierwszej drużyny.

 

Tomasz Łachowski w przeszłości pracował w Zawiszy Bydgoszcz, reprezentacji Polski do lat 16 chłopców oraz w reprezentacji młodzieżowej K-PZPN.

 

Na co dzień Tomasz Łachowski pracuje w klubie MUKS CWZS Bydgoszcz, który słynie w mieście z dobrego szkolenia młodzieży.

 

Przedstawicielom sztabu szkoleniowego życzymy powodzenia i owocnej pracy!

---

#SPORTisTRANSFERS

Biznes, Sport, Marketing – Jesteśmy #SPORTisFAMILY!

 

30 sierpnia 2022

PODSUMOWANIE ZMIAN KADROWYCH W SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - LATO 2022

Za piłkarkami Sportis KKP Bydgoszcz pierwsze spotkania nowego sezonu. Latem w bydgoskim zespole doszło do wielu zmian kadrowych, które mają pozytywnie wpłynąć na dyspozycję drużyny. Przedstawiamy podsumowanie okienka transferowego w postaci listy zawodniczek, które odeszły, przyszły lub przedłużyły kontrakt podczas letniej przerwy, a także krótkie podsumowanie zmian w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:  52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!