SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Do zespołu dołączyła:

 

 

> Monika Walaszek (bramkarka)

 

20-letnia bramkarka Monika Walaszek została wypożyczona do Sportis KKP Bydgoszcz z pierwszoligowego UKS-u Ząbkovii Ząbki. Wypożyczenie zawodniczki będzie obowiązywało do końca obecnego sezonu.

 

Monika Walaszek to młoda i utalentowana piłkarka, która znakomicie wpisuje się w filozofię zespołu Sportis KKP Bydgoszcz. Pozyskanie bramkarki było dla klubu priorytetem po odejściu z drużyny z Bydgoszczy Natalii Piątek oraz Klaudii Zielińskiej.

 

Cieszę się z możliwości dołączenia do Sportis. Wiem, że jest to dobry krok dla mojego rozwoju i nie mogę się doczekać, aż będą mogła pomóc drużynie na boisku komentowała wypożyczenie do bydgoskiego klubu Monika Walaszek

 

Nowa bramkarka Sportis KKP, zanim trafiła do UKS-u Ząbkovii Ząbki, w swojej karierze występowała już w barwach Górnika Brzeszcze, KKPN-u Iskry Brzezinka oraz Górnika Łęczna.

 

Do kadry pierwszego zespoły włączone zostały:

 

 

> Marta Kaczmarek (pomocniczka)

 

Decyzją trenera Macieja Gościniaka utalentowana 17-letnia pomocniczka Marta Kaczmarek dołączyła do kadry pierwszej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz i rozpoczęła treningi z ekstraligowym zespołem bydgoskiego klubu. Decyzja trenera oraz całego sztabu szkoleniowego jest podyktowana dobrą grą piłkarki w zespole rezerw Sportis KKP. Warto dodać, że Marta Kaczmarek przed trafieniem do Sportis KKP występowała we współpracującej z bydgoskim zespołem drużynie UKS TĘCZY Sportis SISU Bydgoszcz.

 

Marta Kaczmarek wystąpiła w rundzie jesiennej obecnego sezonu w 9 spotkaniach ligowych drugiej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz, a więc WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz i zdobyła w nich 10 bramek. Ponadto zawodniczka wspólnie z drużyną rezerw bydgoskiego klubu wygrała Okręgowy Puchar Polski K-PZPN Kobiet.

 

Szybki rozwój Marty to również zasługa współpracy pomiędzy klubami Sportis KKP Bydgoszcz a UKS TECZĄ Sportis SISU Bydgoszcz

 

> Martyna Kubiak (napastniczka) – trenuje z pierwszym zespołem


Decyzją trenera Macieja Gościniaka utalentowana 16-letnia napastniczka Martyna Kubiak dołączyła do kadry pierwszej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz i rozpoczęła treningi z ekstraligowym zespołem bydgoskiego klubu. Decyzja trenera oraz całego sztabu szkoleniowego jest podyktowana dobrą grą piłkarki w zespole rezerw oraz drużynie młodzieżowej Sportis KKP. Utalentowana napastniczka będzie obserwowana przez sztab szkoleniowy, który w przypadku dobrej postawy piłkarki na treningach oraz w meczach sparingowych, będzie mógł podjąć decyzję o włączeniu zawodniczki na stałe do zespołu seniorek Sportis KKP Bydgoszcz.

 

Kubiak rozpoczynała swoją karierę od gry w Klubie Sportowym Łochowo razem z chłopcami. Później zawodniczka trafiła do współpracującej ze Sportis KKP drużyny UKS TĘCZY Sportis SISU Bydgoszcz, aż wreszcie znalazła się w zespole Sportis KKP Bydgoszcz.

 

Piłkarka wystąpiła w rundzie jesiennej obecnego sezonu w 6 spotkaniach ligowych drugiej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz, a więc WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz i zdobyła w nich 2 bramki. Ponadto zawodniczka wspólnie z zespołem rezerw bydgoskiego klubu wygrała Okręgowy Puchar Polski K-PZPN Kobiet. Piłkarka zagrała także we wszystkich 9 pojedynkach zespołu młodzieżowego Sportis KKP Bydgoszcz w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 17.

 

Szybki rozwój Martyny to również zasługa współpracy pomiędzy klubami Sportis KKP Bydgoszcz a UKS TECZĄ Sportis SISU Bydgoszcz.


 

> Julita Lipińska – od września 2022 roku


Julita Lipińska już od początku sezonu 2022/23 trenuje wraz z pierwszym zespołem Sportis KKP Bydgoszcz. Wcześniej piłkarka występowała we współpracującej z bydgoskim zespołem drużynie UKS TĘCZY Sportis SISU Bydgoszcz, a następnie w młodzieżowej drużynie Sportis KKP w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 17. Dzięki dobrej postawie zawodniczki na treningach trener Adam Góral powołał piłkarkę do kadry meczowej na jesienne spotkania Orlen Ekstraligi Kobiet. Pomocniczka zadebiutowała w pierwszej drużynie Sportis KKP w przegranym spotkaniu 5. kolejki z KU AZS UJ Kraków.

 

Piłkarka wystąpiła w rundzie jesiennej obecnego sezonu w 2 spotkaniach ligowych pierwszej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz w rozgrywkach Orlen Ekstraligi Kobiet. Piłkarka zagrała także we wszystkich 7 pojedynkach zespołu młodzieżowego Sportis KKP Bydgoszcz w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek do lat 17, w których zdobyła 2 bramki. Ponadto zawodniczka wspólnie z drugą drużyną bydgoskiego klubu wygrała Okręgowy Puchar Polski K-PZPN Kobiet.

 

Szybki rozwój Julity to również zasługa współpracy pomiędzy klubami Sportis KKP Bydgoszcz a UKS TECZĄ Sportis SISU Bydgoszcz.

 

> Kinga Rabinek (bramkarka)

 

Kinga Rabinek to młoda bramkarka, która od rundy wiosennej sezonu znajduje się w kadrze pierwszej drużyny Sportis KKP. Warto dodać, że Kinga Rabinek przed trafieniem do Sportis KKP występowała we współpracującej z bydgoskim zespołem drużynie UKS TĘCZY Sportis SISU Bydgoszcz.

 

Rabinek rozegrała jesienią 4 spotkania w barwach bydgoskiego zespołu w Centralnej Lidze Juniorek U-17 oraz 4 spotkania w zespole rezerw Sportis KKP, a więc WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz w LOKUM III Lidze kobiet. Ponadto zawodniczka wspólnie z drugą drużyną bydgoskiego klubu wygrała Okręgowy Puchar Polski K-PZPN Kobiet.

 

Szybki rozwój Kingi to również zasługa współpracy pomiędzy klubami Sportis KKP Bydgoszcz a UKS TECZĄ Sportis SISU Bydgoszcz.

 

> Julia Ruprik (obrończyni)

 

Decyzją trenera Macieja Gościniaka utalentowana 17-letnia obrończyni Julia Ruprik dołączyła do kadry pierwszej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz. Piłkarka trenowała już z ekstraligowym zespołem Sportis KKP od września 2022 roku. Decyzja trenera oraz całego sztabu szkoleniowego jest podyktowana dobrą grą piłkarki w zespole rezerw Sportis KKP.

 

Julia Ruprik wystąpiła w rundzie jesiennej obecnego sezonu we wszystkich 10 spotkaniach ligowych drugiej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz, a więc WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz. Ponadto zawodniczka wspólnie z drugą drużyną bydgoskiego klubu wygrała Okręgowy Puchar Polski K-PZPN Kobiet.

 

> Emilia Sobierajska

 

Decyzją trenera Macieja Gościniaka utalentowana 15-letnia zawodniczka Emilia Sobierajska dołączyła do kadry pierwszej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz i rozpoczęła treningi z ekstraligowym zespołem bydgoskiego klubu. Decyzja trenera oraz całego sztabu szkoleniowego jest podyktowana dobrą grą piłkarki w zespole rezerw oraz drużynie młodzieżowej Sportis KKP. Emilia Sobierajska występowała ostatnio we współpracującej z bydgoskim zespołem drużynie UKS TĘCZY Sportis SISU Bydgoszcz. Warto jednak dodać, że piłkarka jest oficjalnie wychowanką Kobiecego Klubu Piłkarskiego Bydgoszcz, a więc poprzednika Sportis KKP, w którym trenowała przed odejściem do zespołu popularnych "Tęczówek".

 

Emilia Sobierajska wystąpiła w rundzie jesiennej obecnego sezonu w 2 spotkaniach ligowych drugiej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz, a więc WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz i zdobyła w nich 1 bramkę. Zawodniczka trafiła także do siatki 1 raz w meczu Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN Kobiet, czyli w rozgrywkach, które Sobierajska wraz z zespołem rezerw bydgoskiego klubu ostatecznie wygrała. Piłkarka zagrała także w pełnym wymiarze czasowym we wszystkich 9 meczach Centralnej Ligi Juniorek w barwach młodzieżowej drużyny Sportis KKP i zdobyła w tych spotkaniach 1 bramkę.

 

Szybki rozwój Emilii to również zasługa współpracy pomiędzy klubami Sportis KKP Bydgoszcz a UKS TECZĄ Sportis SISU Bydgoszcz.

 

 

Nowe zawodniczki, które dołączyły do kadry pierwszego zespołu jeszcze raz serdecznie witamy i życzymy powodzenia w barwach Sportis KKP Bydgoszcz!

---

 

Z zespołem rozstały się:

 

> Martyna Boguszyńska (pomocniczka) – od września 2022 roku

 

22-letnia pomocniczka Martyna Boguszyńska reprezentuje od połowy września zespół Victorii Niemcz Osielsko, występujący w LOKUM III Lidze Kobiet.

 

Martyna Boguszyńska trafiła do bydgoskiego zespołu przed rozpoczęciem sezonu 2019/20 z Polonii Poznań. W ubiegłym sezonie wystąpiła w 9 meczach Ekstraligi Kobiet, a w sezonie 2022/23, do momentu odejścia ze Sportis KKP, nie zagrała w żadnym meczu pierwszej lub drugiej drużyny bydgoskiego klubu.

 

Victoria Niemcz Osielsko, która jest ligowym rywalem drugiej drużyny Sportis KKP, a więc WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz w rozgrywkach LOKUM III Ligi Kobiet.

 

> Olena Klepatska (pomocniczka)

 

Klub rozwiązał kontrakt z 24-letnią ukraińską pomocniczką Oleną Klepatską za porozumieniem stron, a piłkarka stała się tym samym wolną zawodniczką.

 

Olena Klepatska występowała w klubie z Bydgoszczy od lipca 2021 roku. W rundzie jesiennej sezonu 2022/23 zawodniczka nie wystąpiła w barwach klubu z Bydgoszczy w żadnym meczu Orlen Ekstraligi Kobiet. Klepatska zagrała natomiast jesienią 4 spotkania w zespole trzecioligowych rezerw Sportis KKP, w których zdobyła 1 bramkę.

 

> Natalia Piątek (bramkarka)

 

22-letnia bramkarka Natalia Piątek występowała w bydgoskim sezonie od początku sezonu 2021/22.

 

Natalia Piątek trafiła do Sportis KKP latem 2021 roku z ekstraligowej Olimpii Szczecin. W rundzie jesiennej obecnego sezonu zawodniczka wystąpiła w barwach klubu z Bydgoszczy w 11 meczach Orlen Ekstraligi Kobiet.

 

Piłkarka odeszła z bydgoskiego klubu na podstawie klauzuli w umowie, zawierającej możliwość nieodpłatnego transferu zawodniczki do klubu zagranicznego. Nową drużyną Piątek jest austriacki SKN Sankt Pölten Transfer był efektem pracy agenta piłkarskiego Michaela Kuncera-Jaroszewskiego.

 

Nowy klub Piątek – SKN Sankt Pölten to aktualny mistrz Austrii oraz lider austriackiej Bundesligi kobiet. W sezonie 2022/23 austriacka ekipa występuje również w Lidze Mistrzyń kobiet

 

 

> Agata Stępień (napastniczka) – od września 2022 roku

 

38-letnia napastniczka Agata Stępień reprezentuje od połowy września zespół Victorii Niemcz Osielsko, występujący w LOKUM III Lidze Kobiet.

 

Agata Stępień to wyjątkowa piłkarka, która w 2005 roku dołączyła do zespołu Brdy Bydgoszcz. Od 2007 roku zawodniczka nieustannie występowała w barwach w KKP Bydgoszcz, a następnie w Sportis KKP Bydgoszcz. Stępień była w przeszłości kapitanem zespołu, a także przeżywała z bydgoskim klubem liczne spadki oraz awanse. W ubiegłym sezonie napastniczka wystąpiła w 7 spotkaniach Ekstraligi Kobiet, a w sezonie 2022/23, do momentu odejścia ze Sportis KKP, nie zagrała w żadnym meczu pierwszej lub drugiej drużyny bydgoskiego klubu.

 

Victoria Niemcz Osielsko, która jest ligowym rywalem drugiej drużyny Sportis KKP, a więc WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz w rozgrywkach LOKUM III Ligi Kobiet.

 

> Aleksandra Sudyk (pomocniczka)

 

Kontrakt z 26-letnią pomocniczką Aleksandrą Sudyk został rozwiązany przez bydgoski klub za porozumieniem stron.

 

Aleksandra Sudyk trafiła do Sportis KKP Bydgoszcz zimą 2022 roku po transferze z włoskiego zespołu Pink Bari Calcio. Warto jednak dodać, że pomocniczka występowała już w zespole z Bydgoszczy w latach 2019-2021.

 

Sudyk zagrała w rundzie jesiennej obecnego sezonu we wszystkich 11 spotkaniach pierwszej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz w rozgrywkach Orlen Ekstraligi Kobiet, w których zdobyła 1 bramkę oraz w 1 spotkaniu LOKUM III Ligi Kobiet w barwach drugiej drużyny Sportis KKP, a więc WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz i zdobyła w tym meczu również 1 gola.

 

> Aleksandra Witczak (pomocniczka)

 

24-letnia skrzydłowa miała przed odejściem ze Sportis KKP status wolnej zawodniczki, wskutek spełnienia wszystkich przesłanek do rozwiązania kontraktu.

 

Witczak trafiła do Sportis KKP Bydgoszcz latem 2021 roku z zespołu Olimpii Szczecin. Piłkarka zagrała wiosną w 11. spotkaniach pierwszej drużyny Sportis KKP Bydgoszcz w Orlen Ekstralidze Kobiet i zdobyła w nich 2 bramki.

 

Nowy zespół Aleksandry Witczak - KS Pogoń Dekpol Tczew zajmował po rundzie jesiennej 10. miejsce w tabeli Orlen Ekstraligi Kobiet i jest ligowym rywalem  bydgoszczanek w tych rozgrywkach.

 

> Klaudia Zielińska (bramkarka)

 

19-letnia bramkarka Klaudia Zielińska nie jest już piłkarką Sportis KKP Bydgoszcz. Kontrakt z zawodniczką został rozwiązany przez bydgoski klub za porozumieniem stron.

 

Klaudia Zielińska trafiła do Sportis KKP Bydgoszcz latem 2022 roku po transferze z zespołu Górnika Łęczna. Piłkarka nie zadebiutowała w rundzie jesiennej obecnego sezonu w oficjalnym meczu ekstraligowego pierwszego zespołu Sportis KKP Bydgoszcz, ale wystąpiła w 3 spotkaniach LOKUM III Ligi Kobiet w barwach drugiej drużyny Sportis KKP, a więc WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz.

 

 

Wszystkim zawodniczkom, które opuściły zespół dziękujemy za grę dla Sportis KKP Bydgoszcz i życzymy powodzenia w dalszej karierze oraz w życiu osobistym!

----

Roszady w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu:

 

> Adam Góral (odejście z funkcji pierwszego trenera zespołu)

 

Adam Góral przestał pełnić zimą funkcję trenera Sportis KKP Bydgoszcz. Szkoleniowiec po raz ostatni poprowadził bydgoski zespół w przegranym spotkaniu  Orlen Pucharu Polski Kobiet z Pogonią Szczecin, rozegranym w listopadzie ubiegłego roku.

 

Trenerskie stery w klubie z ulicy Słowiańskiej Adam Góral objął latem 2016 roku, zastępując Mariusza Raczkowskiego. Szkoleniowiec prowadził drużynę w rozgrywkach I ligi, gdzie zajmował z zespołem piątą, drugą i pierwszą lokatę. W sezonie 2018/19 drużyna pod jego wodzą awansowała do Ekstraligi. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Góral poprowadził zespół do jedenastego, dziesiątego i dziewiątego miejsca w tabeli. W trwającym sezonie Sportis KKP po 11. kolejkach ma na swoim koncie 10 punktów i zajmuje 8 lokatę.

 

Bilans Adama Górala w KKP Bydgoszcz / Sportis KKP Bydgoszcz:

 

Liczba oficjalnych spotkań: 145

 

Liczba zwycięstw: 63 (ok. 43 %)

Liczba remisów: 24 (ok. 17 %)

Liczba porażek: 58 (ok. 40 %)

 

Wyniki Końcowe:

 

Sezon 2016/17:

 

I Liga (grupa północna): 5. miejsce

Okręgowy Puchar Polski K-PZPN: Zwycięstwo

Puchar Polski: I runda

 

Sezon 2017/18:

 

I Liga (grupa północna): 2. miejsce

 

Sezon 2018/19:

 

I Liga (grupa północna): 1. miejsce (awans do Ekstraligi)

Okręgowy Puchar Polski K-PZPN: 1/4 finału

Puchar Polski: awans do 1/4 finału

 

Sezon 2019/20:

 

Ekstraliga: 11. miejsce

Puchar Polski: awans do 1/2 finału

 

Sezon 2020/21:

 

Ekstraliga: 10. miejsce

Puchar Polski: awans do 1/4 finału

 

Sezon 2021/22:

 

Ekstraliga: 9. miejsce

Puchar Polski: awans do 1/8 finału

 

> Tomasz Łachowski (odejście z funkcji asystenta ds. zmiennych GPS i osobistego rozwoju zawodniczek)

 

Trener Tomasz Łachowski nie współpracuje już dalej ze Sportis KKP Bydgoszcz. Szkoleniowiec wypowiedział umowę z klubem wraz z dniem 30.11.2022 r.

 

Tomasz Łachowski pracował w bydgoskim klubie od 16 miesięcy. Łachowski zajmował się analizą zmiennych GPS zawodniczek oraz miał wpływ na przygotowanie motorycznego zespołu seniorek, a także wspierał rozwój indywidualny młodych zawodniczek pierwszej drużyny.

 

> Kamila Rosińska (odejście z funkcji asystentki trenera oraz osoby odpowiedzialnej za drugą drużynę WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz)

 

Kamila Rosińska nie współpracuje już ze Sportis KKP Bydgoszcz. Piłkarka występowała w zespole z Bydgoszczy od sezonu 2011/12, najpierw jako zawodniczka, a ostatnio pełniąc role trenerskie.

 

Kamila Rosińska była jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w bydgoskim klubie. Rosińska  występowała jako zawodniczka w KKP Bydgoszcz, a następnie w Sportis KKP Bydgoszcz, od sezonu 2011/12 aż do zakończenia poprzednich rozgrywek. Przez ostatnie pół roku pełniła natomiast funkcję asystentki trenera Adama Górala oraz odpowiadała za zespół rezerw WSG/Sportis KKP II Bydgoszcz występujący w LOKUM III Lidze kobiet.

 

> Maciej Gościniak (nowy pierwszy trener zespołu)

 

Maciej Gościniak został zimą nowym trenerem Sportis KKP Bydgoszcz. Szkoleniowiec zastąpił na stanowisku szkoleniowca bydgoskiego zespołu Adama Górala.

 

Maciej Gościniak pracował przez ostatnie sześć lat w zespole AP ORLEN Gdańsk. W drużynie z Trójmiasta Gościniak pełnił funkcje Trenera zespołu młodzieżowego występującego w Centralnej Lidze Juniorek oraz Analityka i Asystenta I Drużyny, występującej w Orlen Ekstralidze Kobiet. Wcześniej przez cztery lata szkoleniowiec pracował w Klubie Sportowym Królewscy Płock, gdzie pełnił funkcję I trenera trzecioligowego zespołu kobiet oraz prowadził drużynę młodzieżową chłopców do lat 13. W latach 2013-16 Gościniak pracował także dla Wydziału Szkolenia Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

 

Zawodowe CV Macieja Gościniaka:

 

2012-2016: KS Królewscy Płock

 

> Funkcja I Trenera zespołu kobiet (III Liga kobiet)

> Prowadzenie drużyny młodzieżowej chłopców U-13

 

2013-2016: Praca dla Wydziału Szkolenia Płockiego OZPN

2016-2022: AP ORLEN Gdańsk:

 

> Praca w duecie trenerskim przy I zespole kobiet

> Funkcja Analityka i Asystenta I zespołu kobiet

> Funkcja I Trenera drużyny młodzieżowej występującej w CLJ U-17

 > Koordynowanie klas piłkarskich w ZSSiMS w Gdańsku

 

Maciej Gościniak posiada licencję trenerską UEFA A. Szkoleniowiec jest również absolwentem studiów z zakresu Pedagogiki sportu oraz zarządzania na Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku, a także ukończył kurs Ekkono Lv 3 na warszawskim AWF-ie.

 

Gościniak brał udział w licznych stażach trenerskich w klubach polskich oraz zagranicznych:

 

> Wigry Suwałki (2019/20)

> Olimpia Elbląg (2022/23)

> VfB Stuttgart (2019/20)

> Lokomotiw Moskwa (2019/20)

> Slavia Praga (2019/20)

> FK Krasnodar (2019/20)

> HSV Hamburg (2020/21)

 

Chciałbym, aby nasza wspólna praca przyniosła pozytywne rezultaty i pozwoliła na rozwój klubu. Chcę, aby zespół grał piłkę ofensywną, tak żeby kibice przychodzący na stadion, wiedzieli, że zawsze będą mogli liczyć na emocje. Mam nadzieję, że zdobyte przeze mnie doświadczenie i wiedza, jaką posiadam, pozwoli rozwijać się zawodniczkom indywidualnie i umocni cały zespół - komentował rozpoczęcie pracy w Sportis trener Maciej Gościniak.

 

Umowa z trenerem Gościniakiem będzie obowiązywała przez najbliższe 3 lata.

 

> Adrian Mrela (nowy asystent pierwszego trenera zespołu)

 

Adrian Mrela został zimą nowym asystentem trenera Macieja Gościniaka w zespole Sportis KKP Bydgoszcz. Pozyskanie trenera Mreli to kolejne wzmocnienie składu szkoleniowego bydgoskiej drużyny w przerwie zimowej.

 

Adrian Mrela jest trenerem mentalnym oraz psychologiem sportu. Posiada licencję UEFA B oraz dyplom FIFA in Football Medicine, przyznawany za ukończenie specjalistycznego kursu dla osób zajmujących się medycyną sportową.

 

Nowy asystent trenera Sportis KKP Bydgoszcz w swojej przeszłości prowadził drużyny w każdej kategorii wiekowej – od skrzatów po zespoły seniorskie. W ostatnim czasie był związany z Gryfem Sicienko oraz Zawiszą Bydgoszcz.

 

Adrian Mrela oprócz roli asystenta trenera Macieja Gościniaka będzie również odpowiadał za sferę mentalną i psychologiczną w klubie.

 

> Adam Szumski (nowy kierownik zespołu)

 

Adam Szumski został zimą kierownikiem zespołu Sportis KKP Bydgoszcz. To kolejne wzmocnienie sztabu szkoleniowego drużyny prowadzonej przez trenera Macieja Gościniaka.

 

Adam Szumski to bardzo znana osoba w zespole Sportis KKP Bydgoszcz. Szumski pełnił już funkcję kierownika zespołu do przerwy letniej poprzedzającej obecny sezon. Teraz po półrocznej przerwie powraca do bydgoskiego klubu.

 

Klub jest mi bliski. Jestem z nim od kilku lat na dobre i na złe, dlatego postanowiłem wrócić i pomóc. Odbyłem kilka rozmów z Prezesem i wakat na ławce rezerwowej jest już zajęty. Po półrocznej przerwie wracam więc na ławkę. Fajnie znów będzie poczuć tę adrenalinę – komentował swoją decyzję Adam Szumski

 

Przedstawicielom sztabu szkoleniowego, którzy odeszli zimą ze Sportis KKP Bydgoszcz jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poświęcenie i życzymy powodzenia w dalszej karierze oraz życiu osobistym! Nowym członkom sztabu szkoleniowego życzymy z kolei osiągnięcia zakładanych sukcesów w Bydgoszczy!

---

#SPORTisTRANSFERS

#SPORTisGIRLS

#SPORTisFAMILY

29 marca 2023

PODSUMOWANIE ZMIAN KADROWYCH W SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - ZIMA 2023

Piłkarki Sportis KKP rozegrały już pierwsze spotkania w rundzie wiosennej Orlen Ekstraligi Kobiet. Przedstawiamy podsumowanie zimowego okienka transferowego w postaci listy zawodniczek, które odeszły, przyszły lub zostały włączone do pierwszego zespołu podczas przerwy zimowej, a także krótkie podsumowanie zmian w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny.

 

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:   +48 884 444 555

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!