SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

W pierwszy weekend listopada odbywają się mecze 9. kolejki Orlen I Ligi Kobiet, w której dojdzie do dwóch spotkań, które śmiało możemy nazwać szlagierowymi pojedynkami tej serii gier. Liderująca w tabeli Resovia Rzeszów zmierzy się z 4. w ligowym zestawieniu Energa Checzą Marcusem Gdynia. Ponadto hitowo w ten weekend zapowiada się mecz zajmującej 2. miejsce w klasyfikacji Polonia Środa Wielkopolska z 3. w tabeli Ślęzą Wrocław.

 

Ponadto, oprócz wyżej wymienionych spotkań oraz oczywiście rywalizacji w Wodzisławiu Śląskim pomiędzy SWD a Sportis KKP Bydgoszcz, w tej serii gier dojdzie do pojedynków Skry Częstochowa z HydroTruck / Sportową Czwórką Radom, UKS Ząbkovii Ząbki z Lechem Poznań UAM oraz UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna z SKP Bielawianką Bielawa.

 

SWD Wodzisław Śląski powstał w 2013 roku i w sezonie 2014/15 przystąpił do rozgrywek śląskiej III Ligi. Już po roku dzisiejsze rywalki Sportis KKP awansowały do III grupy II Ligi Kobiet, w której spędziły cztery kolejne sezony i w kampanii 2019/20 zameldowały się w I Lidze.

 

Można więc śmiało stwierdzić, że SWD jest szybko rozwijającym się projektem piłkarskim, który cały czas zalicza progres w jakości funkcjonowania klubu i od kilku lat na stałe zadomowił się na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce. W ostatnich sezonach ekipa ze Śląska coraz lepiej radziła sobie w I Lidze. W ostatnich dwóch sezonach zajmowała bowiem wysokie 5. oraz 4. miejsce w tabeli na koniec rozgrywek.

 

Niestety przed rozpoczęciem obecnego sezonu klub poinformował o bardzo dużych problemach organizacyjno-finansowych i władze SWD zmuszone zostały do wycofania zespołu z rozgrywek. Na szczęście w ostatniej chwili w Wodzisławiu znalazł się inwestor, dzięki któremu zespół piłkarek powrócił do gry w Orlen I Lidze już w czasie trwania rundy jesiennej.

 

Poważny kryzys w klubie przełożył się jednak na wyniki drużyny, która jak do tej pory przegrała wszystkie mecze ligowe i znajduje się na dnie ligowej klasyfikacji. Aby wodzisławianki mogły jeszcze liczyć na utrzymanie, muszą zacząć solidnie punktować. Pierwsza okazja do poprawy swojej sytuacji już dzisiaj. Nie ulega wątpliwości, że zawodniczki SWD wyjdą na mecz ze Sportis KKP pewne siebie, a trzytygodniowa przerwa z pewnością wpłynęła na poprawę wielu elementów gry gospodyń dzisiejszego meczu.

 

Należy również pamiętać, że kilka tygodni temu piłkarki ze Śląska potrafiły postawić się lepszym zespołom Orlen I Ligi. W przegranym meczu w Radomiu z HydroTruck / Sportową Czwórką Radom SWD zdobyło 2 bramki, ostatecznie przegrywając 2-4. Wcześniej ekipa z Wodzisławia strzeliła również gola obecnemu liderowi rozgrywek, a więc Resovii Rzeszów, przegrywając domowy mecz z zespołem z Podkarpacia tylko 1-2.

 

Przed piłkarkami Sportis KKP Bydgoszcz trudny tydzień. Dziś zespół trenera Macieja Gościniaka zagra na wyjeździe z SWD Wodzisław Śląski. Z kolei już w najbliższą środę ekipa ze Wzgórza Wolności zmierzy na Lubelszczyźnie z trzecioligową Iskrą Krzemień w meczu 1/32 finału Orlen Pucharu Polski Kobiet, a w przyszły weekend bydgoszczanki udadzą się ponadto się na kolejny mecz ligowy do Radomia, w którym sprawdzą dyspozycję Hydrotruck / Sportowej Czwórki Radom. To oznacza, że zawodniczki Sportis KKP muszą doskonale rozłożyć swoje siły w następnych dniach.

 

Od kilku tygodni piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz przeżywają kolejny kryzys, który przełożył się na serię 4 porażek z rzędu w ostatnich meczach ligowych, a co za tym idzie spadek bydgoszczanek do drugiej części ligowej tabeli. W tej chwili najważniejszym celem, który powinien przyświecać zespołowi trenera Macieja Gościniaka, jest przerwanie fatalnej serii i zdobycie w końcowej części rundy jesiennej maksymalnej możliwej do zdobycia liczby punktów, bo tylko regularne wygrane na koniec tego roku przełożą się na spokojną przerwę zimową w klubie.

 

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz powracają do rywalizacji ligowej po trzytygodniowej przerwie spowodowanej zgrupowaniami reprezentacji narodowych. Ten okres był znakomitym czasem na poukładanie wszystkich zawodniczek na nowo, wdrożenie kolejnych założeń taktycznych, a przede wszystkim na odpowiednie przygotowanie się pod kątem psychicznym do ostatnich meczów o stawkę w rundzie jesiennej.

 

Z dobrym nastawieniem i pełne wiary w zwycięstwo bydgoszczanki udadzą się w sobotę na mecz z ostatnim w tabeli SWD Wodzisław Sląski, czyli zespołem, który nie zdobył jeszcze punktu w tym sezonie Orlen I Ligi Kobiet. Ekipa ze Śląska jest więc znakomitym rywalem do przełamania serii 4 porażek z rzędu, ale żeby sobotnie zwycięstwo stało się faktem, ekipa trenera Gościniaka musi zagrać w odległym Wodzisławiu na 100 procent własnych możliwości.

 

W sobotę oba zespoły zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w oficjalnym meczu o stawkę.

 

#SPORTisMATCH

 

SWD Wodzisław Śląski – Sportis KKP Bydgoszcz

---

Data meczu: 04.11.2023 (sobota)

Godzina meczu: 14:15

Rozgrywki: Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 9. kolejka

Stadion: Stadion Miejski MOSiR w Wodzisławiu Śląskim (ul. Bogumińska 8)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 11°C, częściowe zachmurzenie

Długość wyjazdu drużyny przeciwniczek: 469 km

---

Przeciwnik: SWD Wodzisław Śląski

Rok założenia: 2013

Barwy: niebiesko-czerwone

Stadion: Stadion Miejski MOSiR w Wodzisławiu Śląskim (ul. Bogumińska 8)

Pozycja w tabeli Orlen I Ligi Kobiet: 12. miejsce (0 punktów) - przed startem kolejki

---

Wyniki 3 ostatnich oficjalnych spotkań przeciwniczek:

 

01.10.2023, Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 6. kolejka: SWD Wodzisław Śląski 1-2 Resovia Rzeszów

08.10.2023, Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 7. kolejka: UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 3:0 SWD Wodzisław Śląski

14.10.2023, Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 8. kolejka: Hydrotruck / Sportowa Czwórka Radom 4:2 SWD Wodzisław Śląski

---

Forma przeciwnika: P-P-P-P-P

Ciekawostka statystyczna: Piłkarki SWD Wodzisław Śląski przegrały wszystkie spotkania ligowe w tym sezonie

---

Ostatni bezpośredni pojedynek:

Pierwszy oficjalny pojedynek SWD Wodzisław Śląski – Sportis KKP Bydgoszcz (KKP Bydgoszcz) w historii

---

Sponsor Strategiczny: bydgoszcz.pl

Sponsorzy Główni: In Loft, Kancelaria Kredytów i Ubezpieczeń VTEC Consulting, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Partner Techniczny: NO10.pl - Ubieramy Drużyny / adidas Football

Gramy z Bydgoskie Centrum Sportu

---

#WracamyPoSwoje

#SPORTisGIRLS

#SPORTisFAMILY

04 listopada 2023

PRZEŁAMAĆ ZŁĄ PASSĘ!

Dziś o godzinie 14:15 piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz rozegrają kolejny mecz Orlen I Ligi Kobiet. Podopieczne trenera Macieja Gościniaka zmierzą się tym razem na wyjeździe z zamykającym ligową tabelę SWD Wodzisław Śląski.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:   +48 52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!