Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim Kibicom i Sympatykom Sportis Bydgoszcz, a także Partnerom i Przedstawicielom Mediów, którzy współpracują z naszym klubem spokojnego czasu spędzonego w

W pierwszym kwadransie Chemicy oddali kilka groźnych strzałów. Niezłej jakości uderzenia z prawego skrzydła sprawiły, że gospodarze niemalże od pierwszej minuty „zatrudnili” w bramce Michała Dumieńskiego. W 26. minucie w polu karnym Chemika doszło do zamieszania. Po rzucie wolnym zakotłowało się pod bramką Klona, a gracze z Łochowa sygnalizowali jeszcze zagranie ręką. Ostatecznie arbiter zdecydował się na kontynuowanie gry.

Pod koniec pierwszej części pojedynku oba zespoły oddały kolejne groźne uderzenia. Gospodarze spróbowali szczęścia, strzelając ze środka boiska, natomiast Sportis miał okazję w doliczonym czasie gry. Dobrą próbą z rzutu wolnego popisał się Marcin Krzywicki i niewiele zabrakło, aby łochowianie zamienili dobitkę na bramkę.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego dogrania piłki przez piłkarzy Chemika z prawej strony boiska. Na posterunku był będący w piątek w świetnej dyspozycji Dumieński. W 58. minucie bramkarz Sportis nie miał jednak szans na skuteczną interwencję. Po złym rozegraniu piłki przez łochowian w środku boiska, futbolówka trafiła ostatecznie do Patryka Perlińskiego, który bardzo dobrym uderzeniem w róg bramki pokonał „Dumiego”.

Sportis ruszył do przodu w poszukiwaniu wyrównującego trafienia. Na bramkę musieliśmy poczekać do 72. minuty, kiedy to na uderzenie zdecydował się Mateusz Góra. Piłka po strzale skrzydłowego poleciała wzdłuż bramki, a do siatki wbił ją Dylan Ruiz-Diaz. Australijczyk po raz kolejny tej wiosny wpisał się na listę strzelców, potwierdzając swoją kapitalną skuteczność.

Łochowianie zaczęli przeważać i dążyli do zdobycia zwycięskiej bramki. Na końcowe minuty Trener Robert Wójcik sięgnął po Michała Kalittę oraz Georgio Dimitova, którzy wzmocnili siłę ofensywy. W doliczonym czasie gry to Chemik mógł jednak zadać „zabójczy” cios. Gospodarze wyszli z bardzo dobrą kontrą a Michał Dumieński zmuszony został do ofiarnej interwencji, która uchroniła zespół przez porażką. „Decydujący głos” w tym meczu należał do łochowian. W ostatniej akcji piłkarzom Sportis udało się wywalczyć rzut wolny. Do piłki podszedł Mariusz Miłek, którego znakomite uderzenie w kapitalny sposób wybronił Oskar Klon.

Po trudnym ligowym pojedynku piłkarze Sportis zremisowali z Chemikiem Bydgoszcz 1-1. Teraz w lidze nastąpi podział na grupy. Łochowianie znaleźli się w czołowej siódemce tabeli, dzięki czemu rozegrają jeszcze mecz i rewanż z każdą z czołowych drużyn.

Chemik Bydgoszcz 1 - 1 Sportis SFC Łochowo

Bramka dla Sportis: Dylan Ruiz-Diaz 72'

Bramka dla Chemika: Patryk Perliński 58'

Skład Sportis: Dumieński – Żmijewski, Frasz, Wiśniewski, Słupecki – Wojciechowski (85' Dimitrov), Miłek, Szymański, Góra – Ruiz-Diaz, Krzywicki (80' Kalitta)

Skład Chemika: Klon – Kacprzak, Pieczyński, Adamenko, Włosiński – Katerla (70' Lipkowski), Chojnacki (32' Sobczyk), Maziarz, Rysiewski, Kot (82' Marzec) - Perliński

RELACJA Z MECZU CHEMIK BYDGOSZCZ – SPORTIS SFC ŁOCHOWO

W ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej sezonu 2020/21 piłkarze Sportis SFC Łochowo zremisowali na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz. Bramkę dla łochowian zdobył Dylan Ruiz-Diaz.

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

TELEFON:   +48 52 506 56 90