Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim Kibicom i Sympatykom Sportis Bydgoszcz, a także Partnerom i Przedstawicielom Mediów, którzy współpracują z naszym klubem spokojnego czasu spędzonego w

Pierwsze minuty spotkania to chaotyczna gra z obu stron i próby przebicia się zespołów pod bramkę przeciwnika, które nie przełożyły się na groźne sytuacje. Chemik kilkukrotnie decydował się na uderzenia spoza pola karnego, ale piłka za każdym razem leciała daleko od bramki Michała Dumieńskiego. Sportis nastawiony był na grę z kontry, jednak brakowało dobrej jakości zagrań do przodu, które otworzyłyby drogę do szybkiego ataku. W 35. minucie Chemik zagroził bramce Dumieńskiego. Po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska do piłki doszedł Patryk Perliński, ale jego strzał wyłapał doświadczony golkiper Sportis. Do przerwy nie doczekaliśmy się kolejnych dobrych okazji do zdobycia bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego uderzenia zza pola karnego piłkarza Chemika - Damiana Rysiewskiego, po którym futbolówka poleciała nad poprzeczką. W kolejnych fragmentach gry częściej przy piłce byli gospodarze, ale nadal nie potrafili Oni w większym stopniu zagrozić bramce Dumieńskiego. W 63. minucie bramkarz łochowian zmuszony był do kolejnej interwencji po strzale głową Pieczyńskiego. W 65. minucie Sportis powinien prowadzić 1-0. Mateusz Szymański znakomicie podał piłkę w polu karnym do Michała Kalitty, który zmarnował stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Chwilę później łochowianie stworzyli jeszcze raz zagrożenie po rzucie wolnym. Próba głową Marcina Krzywickiego i tym razem okazała się nieskuteczna.

W ostatnim kwadransie Chemicy coraz częściej przedostawali się pod bramkę łochowian. W 80. minucie piłkę z szesnastki próbował wybijać Mateusz Wiśniewski. Obrońca Sportis zdaniem arbitra trafił w nogi przeciwnika i gospodarze stanęli przed okazją na zdobycie gola z jedenastego metra. W 82. minucie rzut karny na bramkę pewnym strzałem zamienił Damian Rysiewski. Trzy minuty później celnym uderzeniem popisał się Dylan Ruiz-Diaz. W doliczonym czasie gry Chemicy mogli podwyższyć prowadzenie, jednak Lipkowski przegrał pojedynek sam na sam z Dumieńskim. Ostatecznie na Stadionie im. Czesława Kobusa w Bydgoszczy obejrzeliśmy tego popołudnia tylko jedno trafienie, które rozstrzygnęło o zwycięstwie gospodarzy.

Za tydzień piłkarzy Sportis czeka pauza w rozgrywkach grupy mistrzowskiej IV Ligi, a kolejne spotkanie zawodnicy z Łochowa rozegrają w weekend 17-18 kwietnia. Sportis podejmie u siebie Kujawiankę Izbica Kujawska.

Chemik Bydgoszcz 1 - 0 Sportis SFC Łochowo

Bramka dla Chemika: Damian Rysiewski 82'

Skład Sportis: Dumieński – Frasz, Wiśniewski, Branicki – Wojciechowski, Szymański (86' Kondrat), Ruiz-Diaz, Kujawka, Słupecki (86' Nowak) – Krzywicki, Kalitta (68' Nowicki)

Skład Chemika: Klon – Kacprzak, Pieczyński, Adamenko, Włosiński – Sobczyk (65' Lipkowski), Maziarz, Katerla (65' Serafin), Rysiewski, Kot (84' Adamski) – Perliński

RELACJA Z MECZU CHEMIK BYDGOSZCZ – SPORTIS SFC ŁOCHOWO

W pierwszym spotkaniu rozegranym w ramach rundy mistrzowskiej sezonu 2020/21 IV Ligi piłkarze Sportis SFC Łochowo przegrali na wyjeździe z Chemikiem Bydgoszcz 0-1. Decydująca bramka dla gospodarzy padła po rzucie karnym w końcowym fragmencie meczu.

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

TELEFON:   +48 52 506 56 90