O SPORTIS SFC

Sportis KKP to innowacyjny projekt oparty na dążeniu do promocji sportu. Naszym celem jest, aby klub piął się w górę. Chcemy, aby Sportis był rozpoznawalny w całej Polsce. Obecnie występujemy w Ekstralidze kobiet.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz oraz piłkarze Sportis SFC Łochowo rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W #SPORTisFAMILY nadal tkwi ogromny potencjał, a chęć odnoszenia kolejnych zwycięstw motywuje piłkarki oraz piłkarzy do
Trudno wyobrazić sobie okres przygotowawczy Sportis KKP Bydgoszcz bez meczu kontrolnego z Olimpią Szczecin. Bydgoszczanki od wielu lat testują formę w spotkaniach z ekipą z województwa zachodniopomorskiego i nie inaczej

TELEFON:  +48 52 506 56 90

EMAIL:  BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:  DĘBOWA 17 D, ŁOCHOWO

BYDGOSZCZ, POLSKA

Projekt i wykonanie:

strony internetowe Bydgoszcz

W ostatnim meczu sezonu 2020/2021 piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz przegrały z nowo koronowanym Mistrzem Polski 0:3 (0:0). Liczne kontuzje, które nieustannie trapią bydgoską drużynę sprawiły, że trener Adam Góral zabrał do Sosnowca zaledwie 14 zawodniczek, a w wyjściowym składzie ponownie znalazły się bardzo młode piłkarki.

RELACJA Z MECZU CZARNI SOSNOWIEC - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

31 maja 2021

Spotkanie na stadionie im. Jana Ciszewskiego w Sosnowcu poprzedził szpaler, który piłkarki trenera Górala utworzyły nowym mistrzyniom Polski. Na tym jednak skończyły się uprzejmości, bowiem po pierwszym gwizdku sędzi Agnieszki Olesiak zawodniczki z grodu nad Brdą nie zamierzały ułatwiać zadania ekipie miejscowych. Owszem, zespołem prowadzącym grę i stwarzającym więcej sytuacji były Czarne, jednak Sportis KKP postawił – zwłaszcza w pierwszej połowie – bardzo trudne warunki drużynie trenera Sebastiana Stemplewskiego. Najlepszą okazję w początkowej fazie meczu miała w 9 minucie Ana Barjaktarović. Serbska napastniczka bardzo niebezpiecznie uderzała z rzutu wolnego podyktowanego po faulu na Zofii Giętkowskiej, a jej strzał z niemałym trudem przeniosła ponad poprzeczkę Anna Szymańska. Jej vis a vis Katarzyna Siejka popisała się z kolei w 34 minucie, kiedy to wybroniła groźne uderzenie głową Patricii Fischerovej. Nie minęła minuta a bydgoska golkiperka ponownie miała pełne ręce roboty, gdy na jej bramkę uderzała Martyna Wiankowska. Górą z tego pojedynku wyszła jednak znakomicie interweniująca Siejka.

Zwarte szyki obronne Sportis KKP i pewne interwencje Katarzyny Siejki uniemożliwiły  otwarcie wyniku przez gospodynie w pierwszych 45 minutach. Rozczarowani musieli się czuć ci kibice Czarnych, którzy oczekiwali w sobotnim pojedynku festiwalu strzeleckiego. Wreszcie jednak napór teamu z Mireckiego przyniósł efekt. W 47 minucie po podaniu z lewego skrzydła Martyny Wiankowskiej piłkę do siatki strzałem z pierwszej piłki wpakowała Nikol Kaletka. Po 6 minutach Czarne podwyższyły prowadzenie. Z lewej flanki dośrodkowała Dorota Hałatek, na bramkę uderzyła Klaudia Tobiczyk, której strzał odbiła Siejka, jednak uczyniła to wprost pod nogi Veroniki Slukovej, a jej pozostało już tylko dopełnić formalności. Wynik ustaliła w 81 minucie efektownym uderzeniem z woleja (po dośrodkowaniu Tobiczyk) Martyna Wiankowska.

Warto odnotować kolejny debiut w zespole seniorek utalentowanej wychowanki Sportis KKP Bydgoszcz. W meczu z Czarnymi po raz pierwszy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym wystąpiła 15-letnia Oliwia Krysiak, która pojawiła się na boisku w 80 minucie zmieniając Reut Revahę.

22. kolejka ekstraligi kobiet

Czarni Sosnowiec – Sportis KKP Bydgoszcz 3:0 (0:0)

Nikol Kaletka 47’, Veronika Slukova 53’, Martyna Wiankowska 81’

Czarni: Szymańska (90’ Małysa) – Slukova (85’ Długokęcka), Horvathova, Hałatek (65’ Misztal), Fischerova, Zawiślak, Kaletka (58’ Kamala), Wycisk (68’ Ogierman), Tobiczyk, Wiankowska, Zubchyk. Trener: Sebastian Stemplewski.

Rezerwowa (nie zagrała): Grzonka

Sportis KKP: Siejka – Węglarz, Kujawa, Łaniewska, Andrzejewska – Paduch (63’ Zabłotna), Sudyk – Giętkowska, Sokołowska, Revaha (80’ Krysiak) – Barjaktarović (38’ Szamocka). Trener: Adam Góral.

Żółte kartki: Wycisk, Slukova – Węglarz, Krysiak

Sędziowały: Agnieszka Olesiak (Małopolski ZPN) – główna, Katarzyna Rumian, Martyna Lipka.