Już od pierwszych minut środowego pojedynku gospodarze, pomimo różnicy kilku klas rozgrywkowych, próbowali przejąć inicjatywę i konstruować groźne ataki. Jednak już w 2. minucie to podopieczni trenera Roberta Wójcika stworzyli sobie pierwszą sytuację pod bramką gospodarzy. Igor Kondrat wyprowadził akcję, po której obrońcy Dębu zmuszeni zostali do interwencji. Ostatecznie piłka wylądowała w rękawicach Oskara Zwolińskiego. Potuliczanie starali się utrzymywać przy futbolówce, a zawodnicy z Łochowa wyprowadzali groźne kontry. W 12. minucie aktywny pod bramką rywala był Marcin Krzywicki, jednak podopieczni trenera Roberta Wójcika nie zdołali stworzyć sobie kolejnej klarownej okazji na gola. W 16. minucie Jordana Kowalczyka starał się pokonać Waldemar Sobol. Piłka po uderzeniu zawodnika Dębu poleciała jednak wysoko nad poprzeczką. W kolejnych minutach Krzywicki próbował zaskoczyć gospodarzy szybkimi zrywami. Najpierw doświadczony napastnik uderzył w środek bramki Zwolińskiego, a chwilę później, w drugiej sytuacji, która miała miejsce w krótkim odstępie czasu, z interwencją zdążyli obrońcy rywali. Ostatecznie po rykoszecie skuteczną obroną popisał się golkiper z Potulic. W 24. minucie piłkarze rywala dośrodkowywali z lewej flanki, ale Jordan Kowalczyk nie popełnił błędu. Obie drużyny słały długie piłki za linię obrony, szukając nadal okazji na przechytrzenie przeciwnika.

W 27. minucie Sportis wyszedł na prowadzenie. Bramkarz gospodarzy popełnił prosty błąd, zagrywając piłkę prosto pod nogi Krzywickiego. Ten ze stoickim spokojem przelobował golkipera i łochowianie mogli cieszyć się z gola. W kolejnych fragmentach pierwszej połowy oba zespoły dochodziły do sytuacji pod bramką rywali. Goście szukali szans między innymi po rzucie rożnym, z kolei łochowianie „odwdzięczali” się serią strzałów na bramkę Zwolińskiego. Swoje szanse miał między innymi Hubert Nowak, a także Marcin Krzywicki, który po wrzutce z prawej strony boiska, bezskutecznie próbował uderzeniem głową pokonać golkipera Dębu. W 36. minucie potuliczanie znaleźli się w poważnych tarapatach. Krzywicki sprytnym wyjściem na wolną pozycję ominął defensorów gospodarzy, a Karol Pierzyński, ratując swój zespół przed utratą drugiej bramki, sfaulował doświadczonego napastnika, jednocześnie przedwcześnie kończąc występ w środowym pojedynku z czerwoną kartką na koncie. Uderzenie Krzywickiego z rzutu wolnego nie znalazło drogi do bramki, ale po chwili nie miało to już większego znaczenia, bo dokładnie w 40. minucie piłka znalazła się w „szesnastce” gospodarzy, a popularny „Krzywy” przyjął futbolówkę, odwrócił się z nią i pewnym uderzeniem pokonał Zwolińskiego. Gospodarze nie zdążyli jeszcze wznowić na dobre gry, a zmuszeni byli do wyjmowania piłki z siatki po raz trzeci. Dobra akcja łochowian zakończyła się podaniem Krzywickiego do Kondrata, który nie miał problemu z trafieniem do bramki z odległości kilku metrów. Pierwsza odsłona zakończyła się szarżą Piotra Waniaka, ostatecznie powstrzymaną przez gospodarzy. Po 45 minutach gry Sportis prowadził w Potulicach 3-0.

Druga połowa rozpoczęła się od zatrzymanego ataku Steffena Andersena, który pojawił się na murawie w przerwie meczu. Chwilę później piłkarze z Potulic skonstruowali własną akcję, ale zakończyła się ona nieudaną serią zwodów jednego z atakujących. Dąb nie rezygnował i próbował zaskakiwać Kowalczyka strzałami z dystansu. W 60. minucie kolejną okazję miał Krzywicki, jednak bramkarzowi rywala udało się interweniować na raty i ostatecznie zdążył On złapać piłkę przed próbą dobitki ze strony jednego z piłkarzy Sportis. W 69. minucie wyborną okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Michał Kalitta. Piłka zrobiła psikusa i podskoczyła, ustawionemu przed bramką rywala napastnikowi, który ostatecznie trafił tylko w poprzeczkę. Ekipa z Potulic regularnie próbowała zrywać się do kolejnych akcji ofensywnych, ale próby gospodarzy nie przynosiły większego zagrożenia dla bramki łochowian.

W 74. minucie kolejną okazję miał Marcin Krzywicki, jednak piłka nie „posłuchała” napastnika i strzał trzeba było zaliczyć do niecelnych. Nieskuteczny atak nie zniechęcił jednak aktywnego w środę Krzywickiego, który kilka minut później próbował jeszcze raz zaskoczyć, wprowadzonego w drugiej połowie, rezerwowego bramkarza Dębu - Szymona Cyganka. Tym razem również uderzenie nie przyniosło wymiernych efektów. Sportis naciskał, a potuliczanie coraz bardziej cofali się w kierunku własnej bramki. W 87. minucie niecelnie uderzał jeszcze Kalitta, a dwie minuty później na ostatnią tego popołudnia próbę zdecydował się jeden z zawodników drużyny rywala. Ostatecznie w środowym meczu utrzymał się wynik z pierwszej połowy i Sportis pokonał Dęba 3-0.

W najbliższym czasie w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie 3. rundy rozgrywek o Okręgowy Puchar Polski w okręgu bydgoskim i wtedy to właśnie piłkarze Sportis poznają kolejnego rywala w walce o regionalny „Puchar Tysiąca Drużyn”. Mecze trzeciej fazy zaplanowane są na 29 września.

Dąb Potulice – Sportis SFC Łochowo 0-3 (0-3)

---

Bramki dla Sportis: 27',40' Marcin Krzywicki, 42' Igor Kondrat

---

Skład Sportis: Kowalczyk – Witczak (46' Wojciechowski), Shpilevskii, Droż, Wróblewski (64' Słupecki) – Nowak (59' Kalitta), Niemyt (46' Góra), Nowicki, Kondrat, Waniak (46' Andersen) – Krzywicki

Rezerwowi: Pawelski – Andersen, Kalitta, Góra, Słupecki, Wiśniewski, Wojciechowski

Trener: Robert Wójcik

---

Skład Dębu: Zwoliński (69' Cyganek) – Pierzyński, Pilarski (69' Wiejaczka), Murach, Marek Marach, Rogalski, Koliński (79' Brust), Juszczak, Michał Marach (69' Ksobiak), Huzarski, Sobol

Rezerwowi: Cyganek, Baumgart – Szablewski, Ksobiak, Brust, Wiejaczka, Bauza

Trener: Krzysztof Ksobiak

---

Żółta Kartka: 78' Góra (Sportis)

Czerwona Kartka: 36' Pierzyński - za faul taktyczny (Dąb)

---

Wyniki i harmonogram meczów 2. rundy Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN (Bydgoszcz) 2021/22:

08.09.2021 (środa):

Kolorowi Krusza Zamkowa - Notecianka Pakość (17:00)

Promień Szczepanowo - Chemik Moderator Bydgoszcz (17:00)

Wisła Gruczno - wolny los (automatyczny awans do 3. rundy)

---

01 września 2021

RELACJA Z MECZU DĄB POTULICE - SPORTIS SFC ŁOCHOWO

Piłkarze Sportis SFC Łochowo awansowali do 3. rundy Okręgowego Pucharu Polski w okręgu bydgoskim. W rozegranym w środowe popołudnie meczu 2. rundy tych rozgrywek łochowianie wygrali na wyjeździe, z rywalizującym na co dzień w Klasie B Dębem Potulice 3-0. Do bramki przeciwników w pierwszej połowie spotkania dwukrotnie trafił Marcin Krzywicki, a jednego gola dołożył Igor Kondrat.