Sobotnie spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15:30 i odbyło się na boisku w hali pneumatycznej w Toruniu. Taka lokalizacja pozwoliła na rozegranie meczu w sprawiedliwych warunkach.

Elana już od pierwszych minut ruszyła bardzo mocno do ataku. Drużyna z Torunia utrzymywała się dłużej przy piłce i starała się wyprowadzać groźne akcje. Piłkarze Sportis próbowali wychodzić do kontrataków, jednak to „Żółto-Niebiescy” prowadzili grę w bardziej mądry i poukładany sposób. Po kilku zmarnowanych dobrych sytuacjach gospodarze dopięli swego w 30. minucie. Dośrodkowanie z bocznej strefy boiska kapitalnym uderzeniem głową na bramkę zamienił Sebastian Rak. Po kilku minutach zawodnicy z grodu Kopernika prowadzili już 2-0. Po niedokładnym rozegraniu piłki przez piłkarzy z Łochowa na własnej połowie futbolówka trafiła wprost pod nogi Łukasza Furtaka, który spokojnym strzałem z linii pola karnego pokonał Michała Dumieńskiego. Do przerwy obraz gry się nie zmienił i mimo chęci piłkarzy prowadzonych przez Roberta Wójcika, nie udało się już w większym stopniu zagrozić bramce Elany.

Z początkiem drugiej połowy na boisku pojawili się Kacper Nowak i Marcin Krzywicki, którzy wzmocnili formację ofensywną zespołu. Przez pierwszy kwadrans po zmianie stron nic nie wskazywało jednak na to, że Sportis mógłby odrobić straty z pierwszej połowy. Elana stworzyła kilka kolejnych dobrych sytuacji, lecz ostatecznie nie udało się jej podwyższyć wyniku. Na pół godziny przed końcem spotkania do ataku ruszył Sportis. Na placu gry pojawił się doświadczony Arkadiusz Nowicki, który dodał swoim kolegom wiary w korzystny wynik. W 76. minucie na znakomitej pozycji w polu karnym gospodarzy znalazł się Kacper Nowak. Piłkarz Sportis został pchnięty w plecy, a arbiter nie potrzebował nawet dłuższej chwili na zastanowienie, aby wskazać na „wapno”. Rzut karny pewnie wykorzystał Krzywicki, a w szeregi łochowian wróciła nadzieja na wywiezienie z Torunia choćby remisu. Sportis kontynuował dobrą grę i już trzy minuty później kapitalne zagranie Krzywickiego z lewej strony boiska na bramkę zamienił debiutujący w zespole Australijczyk Dylan Ruiz-Diaz. Końcowe fragmenty spotkania to znakomite widowisko, w którym oba zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki. Ostatecznie żadnemu z piłkarzy nie udało się już pokonać golkipera przeciwnika i mecz zakończył się remisem 2-2.

Po ciekawym meczu z obu stron piłkarze Sportis zremisowali na boisku w hali pneumatycznej w Toruniu z miejscową Elaną 2-2.

Elana Toruń 2 - 2 Sportis SFC Łochowo

Bramki dla Sportis: Marcin Krzywicki 76' (K), Dylan Ruiz-Diaz 79'

Bramki dla Elany: Sebastian Rak 30', Łukasz Furtak 37'

Skład Sportis: Dumieński – Słupecki, Wiśniewski, Branicki, Frasz – Szymański, Miłek (60' Nowicki), Wojciechowski (46' Nowak) , Góra, Ruiz-Diaz - Kalitta (46' Krzywicki)

28 lutego 2021

RELACJA Z MECZU ELANA TORUŃ – SPORTIS SFC ŁOCHOWO

W kolejnym meczu sparingowym w ramach przygotowań do rundy wiosennej sezonu 2020/2021 piłkarze Sportis SFC Łochowo zremisowali w Toruniu z trzecioligową Elaną 2:2. Bramki dla łochowian zdobyli Marcin Krzywicki z rzutu karnego oraz debiutujący w barwach Sportis Dylan Ruiz-Diaz.