Początek sobotniego pojedynku był wręcz wymarzony dla bydgoszczanek. Po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego piłkę we własnej bramce umieściła Agata Guściora. Gospodynie mogły mówić o sporym pechu, jednak przyznać trzeba, że to trafienie nie wzięło się znikąd. Bydgoszczanki grały bardzo konsekwentnie, były skoncentrowane i skrupulatnie realizowały przedmeczowe założenia nakreślone przez trenera Górala. Nie wszystko jednak układało się po ich myśli, gdyż w 15 minucie z powodu urazu mięśnia brzucha plac gry zmuszona była opuścić Aleksandra Witczak. Zastąpiła ją Olena Klepatska.

W 24 minucie strzelczyni samobójczego gola dla Górnika Agata Guściora umieściła piłkę już we właściwej bramce, jednak sekundę wcześniej rozbrzmiał gwizdek arbiter głównej oznajmiający ofsajd. Dwie minuty później bliska podwyższenia wyniku była Weronika Andrzejewska (po podaniu Karoliny Majdy), ale jej strzał minął bramkę strzeżoną przez byłą zawodniczkę Sportis KKP – Annę Palińską.

Wyraźnie niezadowolony przebiegiem spotkania trener Górnika Robert Makarewicz w przerwie meczu przeprowadził aż trzy zmiany. Plac gry opuściły Katja Skupień, Nikola Dębińska i Marianna Litwiniec, a ich miejsce zajęły Emilia Szymczak, Klaudia Lefeld i Oliwia Rapacka. Już pierwszy kwadrans drugiej połowy pokazał, że szkoleniowiec gospodyń wykazał się trenerskim nosem. Po podaniu z prawej strony boiska futbolówkę z najbliższej odległości w siatce umieściła wprowadzona w przerwie Rapacka. Ta sama piłkarka zaledwie dwie minuty później wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, celnie główkując po dośrodkowaniu Macleans Chinonyerem.

W 67 minucie w pierwszoplanowej roli wystąpiła inna z piłkarek Górnika, która mecz rozpoczęła na ławce rezerwowych. Z lewej flanki dośrodkowała Chinonyerem, a strzałem z pierwszej piłki z ok. 12 metrów Natalię Piątek pokonała Klaudia Lefeld. Waleczne bydgoszczanki nie ustawały w staraniach o gola kontaktowego i były bardzo bliskie celu w 86 minucie pojedynku. Aleksandrę Stasiak w polu karnym faulowała Emilia Szymczak i sędzia Ewelina Fiodorczuk-Sipko podyktowała „jedenastkę”. Strzał Pauliny Oleksiak obroniła jednak Anna Palińska, a dobitka Aleksandry Stasiak trafiła w poprzeczkę.

Pierwszą część sezonu ekstraligi Sportis KKP zakończył na 7. lokacie z dorobkiem 15 punktów. Na tym jednak nie koniec emocji, bowiem bydgoszczanki czeka jeszcze wyjazdowy mecz w ramach 1/16 Pucharu Polski z Marcusem Gdynia (20 listopada, godz. 17:30)

Górnik Łęczna – Sportis KKP Bydgoszcz 3-1 (0-1)

---

Bramka dla Sportis KKP: 8’ Agata Guściora (sam.)

Bramki dla Górnika: 55’, 57’ Oliwa Rapacka, 67’ Klaudia Lefeld

----

Skład Sportis KKP: Piątek – Glinka (84’ Zabłotna), Bagińska, Helinska, Andrzejewska – Boguszyńska (50’ Sokołowska) – Witczak (15’ Klepatska), Oleksiak, Piechocka, Stasiak – Majda

Rezerwowe: Rosińska - Sokołowska, Klepatska, Zabłotna

Trener: Adam Góral

---

Skład Górnika: Palińska – Guściora (78’ Frontczak), Zawadzka, Głab, Skupień (46’ Szymczak) – Litwiniec (46’ Lefeld), Kaczor, Jezioro, Ratajczyk (65’ Duchnowska) – Dębińska (46’ Rapacka), Chinonyerem

Rezerwowe: Zagozdon - Kazanowska, Lefeld, Duchnowska, Frontczak, Rapacka, Szymczak

Trener: Robert Makarewicz

---

Żółte kartki: Andrzejewska, Glinka, Helinska, Trener Adam Góral (Sportis KKP) - Głąb (Górnik)

---

Sędziowały: Ewelina Fiodorczuk-Sipko (Białystok) – główna, Monika Czudzinowicz, Agnieszka Dobrzyńska.

---

15 listopada 2021

RELACJA Z MECZU GÓRNIK ŁĘCZNA - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej ekstraligi kobiet piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz przegrały na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:3 (0:1). Mimo przegranej podopieczne Adama Górala mogły jednak opuszczać murawę z podniesionymi głowami, bowiem stoczyły z brązowymi medalistkami poprzedniego sezonu emocjonujący i zacięty bój.