Drużynę z miasta nad Brdą na prowadzenie wyprowadziła już w 10 minucie Olena Klepatska, którą podaniem obsłużyła Aleksandra Witczak. W 21 minucie ta sama zawodniczka asystowała przy golu Martyny Boguszyńskiej. Tuż przed końcem pierwszej połowy popularna „Marti” podwyższyła rezultat na 3:0 korzystając z dośrodkowania Agaty Stępień. Na tym trafieniu licznik bramkowy w pierwszych 45 minutach się zatrzymał.

Kolejną bramkę oglądaliśmy w 57 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu Klepatskiej głową do bramki rywalek trafiła Aleksandra Stasiak. Dziewięć minut później było już 5:0, a w roli głównej wystąpiła Karolina Majda. Trafienie numer sześć padło łupem Karoliny Łaniewskiej celnie główkującej po kornerze Stasiak. Sama Stasiak pokonała golkiperkę KU AZS UW w 82 minucie i było to jej drugie trafienie w tym pojedynku. Kropkę nad „i” postawiła w 87 minucie Wiktoria Bagińska, która pokonała warszawską bramkarkę strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Majdy.

Dla bydgoszczanek był to przedostatni mecz sparingowy tego lata. Serię gier kontrolnych zakończą w najbliższą niedzielę wyjazdowym spotkaniem z I-ligowymi Stomilankami Olsztyn (godz. 12:00).

KU AZS UW Warszawa – Sportis KKP Bydgoszcz 0:8 (0:3)

Bramki dla Sportis KKP: Olena Klepatska 10’, Martyna Boguszyńska 21’, 45’, Aleksandra Stasiak 57’, 82’, Karolina Majda 68’, Karolina Łaniewska 70’, Wiktoria Bagińska 87’

Skład Sportis KKP: Rosińska – Sokołowska (46’ Andrzejewska), Łaniewska, Bagińska, Świątek – Klepatska, Boguszyńska (65’ Stępień), Oleksiak, Zabłotna (46’ Stasiak) – Stępień (46’ Majda), Witczak (46’ Glinka). Trener: Adam Góral.

---

05 sierpnia 2021

RELACJA Z MECZU KU AZS UW WARSZAWA - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

W rozegranym w ulewnym deszczu meczu kontrolnym w mazowieckim Sochocinie piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz pokonały II-ligowy KU AZS UW Warszawa 8:0.