Już w pierwszej minucie rywalizacji zagotowało się w polu karnym Michała Dumieńskiego. Gospodarze szybko przedostali się w pobliże bramki Sportis i golkiper z Łochowa zmuszony był do interwencji. Kujawianka narzucała coraz większe tempo gry. W 11. minucie obrona izbiczan popełniła jednak fatalny błąd, po którym piłka trafiła do Dylana Ruiza-Diaza, a ten strzałem głową przelobował bramkarza. Od tamtego momentu Sportis zyskiwał coraz większą przewagę. Kilka minut później kapitalną okazję miał Ruiz-Diaz, który uderzał z boku pola karnego, a po chwili Michał Kalitta przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem gospodarzy.

W kolejnych fragmentach spotkania zawodnicy Kujawianki próbowali ponownie przejąć inicjatywę na boisku, kilkukrotnie uderzając na bramkę Sportis. Większość z tych prób była jednak nieskuteczna i nie przyniosła większego zagrożenia dla Dumieńskiego. W 34. minucie fantastyczną okazję na podwyższenie wyniku zmarnował Mariusz Miłek, nie trafiając do siatki z kilku metrów. W 38. minucie padł drugi gol. Michał Kalitta wykorzystał nieporadność obrońców gospodarzy w „szesnastce” i pewnym strzałem podwyższył wynik. W 42. minucie okazję mieli izbiczanie, ale po Ich próbie dobrze interweniował Dumieński. Na przerwę gracze z Łochowa schodzili z bezpiecznym zapasem dwóch bramek.

Druga połowa rozpoczęła się od uderzenia łochowian z rzutu wolnego nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Damiana Komorowskiego. W 53. minucie Sportis podwyższył. Rewelacyjnym rajdem lewym skrzydłem popisał się Mateusz Góra. Pomocnik zszedł do środka boiska i efektownym strzałem w samo okienko pokonał bezbronnego golkipera z Izbicy. Rywale próbowali się przebudzić, ale nie byli w stanie stworzyć sobie stuprocentowej okazji na gola. W 70. minucie kolejny cios zadali za to podopieczni Trenera Roberta Wójcika. Dylan Ruiz-Diaz wymanewrował całą obronę przeciwników i spokojnym uderzeniem podwyższył wynik na 4-0.

Zespół z Kujaw stać było tego popołudnia na jedno trafienie. W 73. minucie dobrze na linii pola karnego zachował się Beniamin Trzepacz. Zawodnik gospodarzy uderzył w kierunku bramki, a futbolówka odbiła się od słupka i ostatecznie zatrzepotała w siatce. Chwilę później ciekawie było po drugiej stronie boiska, gdzie łochowianie dwukrotnie stworzyli niebezpieczeństwo, oddając między innymi groźny strzał głową z rzutu rożnego. W 90. minucie szansę miał jeszcze Arkadiusz Nowicki. Po nieudanym wyjściu bramkarza łochowianie przejęli piłkę, która ostatecznie trafiła pod nogi doświadczonego Nowickiego. Jego strzał został jednak wybroniony przez Komorowskiego. Ostatecznie po interesującym spotkaniu Sportis pokonał Kujawiankę Izbica Kujawska 4-1.

W następnej kolejce drużyna z Łochowa już w środę zmierzy się u siebie z ostatnim zespołem grupy mistrzowskiej – Pogonią Mogilno. W sobotę poznaliśmy drugiego spadkowicza z IV Ligi. Z piątym szczeblem rozgrywkowym w Polsce żegna się Kujawiak Kowal.

Kujawianka Izbica Kujawska 1-4 Sportis SFC Łochowo

Bramki dla Sportis: 11', 70' Dylan Ruiz-Diaz, 38' Michał Kalitta, 53' Mateusz Góra

Bramka dla Kujawianki: 73' Beniamin Trzepacz

Skład Sportis: Dumieński – Wojciechowski, Frasz, Wiśniewski, Słupecki – Góra (77' Nowicki), Kujawka, Miłek, Ruiz-Diaz, Nowak (67' Redliński), Kalitta (75' Kondrat)

Skład Kujawianki: Komorowski – Żuławski (46' Witczak), Ł. Grube (86' Chojnacki), Galanciak (44' Trzepacz), Mielczarek, Figura, Tabaka (46' Rojewski), Antas, Miziołek, Andrzejewski (71' Wiliński), B. Grube

---

IV Liga 2020/21, 29. kolejka – wyniki:

Grupa Mistrzowska:

29.05.2021 (sobota):

Pogoń Mogilno 1-1 Chemik Bydgoszcz

16.06.2021 (środa):

Zawisza Bydgoszcz – Lider Włocławek (19:00)

RELACJA Z MECZU KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA - SPORTIS SFC ŁOCHOWO

Piłkarze Sportis SFC Łochowo wygrali kolejny mecz z rzędu! W rozegranym w sobotę spotkaniu 29. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi łochowianie pokonali na wyjeździe 4-1 Kujawiankę Izbica Kujawska. Do bramki rywala trafiali Michał Kalitta, Mateusz Góra oraz dwukrotnie Dylan Ruiz-Diaz.