Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim Kibicom i Sympatykom Sportis Bydgoszcz, a także Partnerom i Przedstawicielom Mediów, którzy współpracują z naszym klubem spokojnego czasu spędzonego w

Początek meczu należał do bardzo wyrównanych. Już w 2. minucie dobrą okazję pod bramką rywala stworzyli sobie Mariusz Miłek, a następnie Michał Kalitta. Uderzenie napastnika Sportis zostało jednak zablokowane. W kolejnych fragmentach gry do głosu doszli włocławianie. W 9. minucie Michał Dumieński musiał bronić groźny strzał piłkarza Lidera z pola karnego. Na boisku oglądaliśmy w tym czasie dużo walki, a gospodarze próbowali zaskoczyć obronę łochowian próbami z dystansu. W 24. minucie Sportis objął prowadzenie. W polu karnym przeciwnika dobrze odnalazł się Michał Kalitta i wyśmienitym strzałem pokonał golkipera z Włocławka.

Stracona bramka zmotywowała piłkarzy Lidera do poszukiwania szans na odrobienie strat i już w 30. minucie Christian Brodowski wygrał pojedynek siłowy z Kajetanem Wojciechowskim i pewnym uderzeniem doprowadził do remisu. W 36. minucie świetną okazję zmarnował z kolei Maciej Słupecki, który znakomicie wszedł z piłką w pole karne. Ostatecznie skrzydłowy nie trafił w światło bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry łochowianie ponownie wyszli na prowadzenie. Po strzale Mateusza Góry obrońca z Włocławka nie zdążył ze skuteczną interwencją, dobijając już tylko piłkę do własnej bramki. Gol do szatni wyprowadził Sportis ponownie na prowadzenie, ale wiadomo było, że gospodarze nie zrezygnują z poszukiwania szansy na wyrównanie w drugiej połowie.

Tuż po zmianie stron piłkarze prowadzeni przez trenera Roberta Wójcika stworzyli sobie kolejną sytuację. Robert Frasz uderzył jednak głową ponad poprzeczką. W 49. minucie groźnie zrobiło się po drugiej stronie boiska. Po sporym zamieszaniu w „szesnastce” Dumieńskiego obrońcy z Łochowa z trudem oddalili zagrożenie spod własnej bramki. W 55. minucie łochowianie zdobyli trzeciego gola. Mateusz Szymański znakomicie przejął piłkę na połowie rywala, po czym podał do Dylana Ruiza-Diaza, a ten ze stoickim spokojem „zapakował” futbolówkę do siatki. Od 58. minuty ekipa z Łochowa musiała grać w osłabieniu. Za zbyt impulsywne dyskusje z arbitrem z boiska usunięty został Mateusz Góra. Od momentu pokazania przez sędziego czerwonej kartki częściej atakowali włocławianie.

W 72. minucie obrońcy z Łochowa pozwolili na wejście z piłką w pole karne Mateuszowi Pohlidowi, który skutecznym uderzeniem przywrócił Liderowi wiarę w zdobycie co najmniej jednego punktu. Kolejne minuty to dużo walki i nerwów z obu stron. W końcówce spotkania Michał Dumieński zmagał się z urazem, co spowodowało, że mecz przedłużył się o kilka minut. I to właśnie w doliczonym czasie gry Sportis rozstrzygnął losy zwycięstwa. Po dobrej okazji dla przeciwników Marcin Krzywicki wyprowadził kontrę, która zakończyła się podaniem do Igora Kondrata. Młody pomocnik, który ledwo co pojawił się na murawie, nie miał już problemu z wykończeniem akcji i swoim debiutanckim trafieniem ligowym w koszulce klubu z Łochowa ustalił wynik spotkania na 4-2. Po ciekawym, pełnym bramek i emocji meczu Sportis pokonał Lidera i pozytywnie zakończył rozgrywki IV Ligi w tym sezonie.

Zespół z Łochowa zajął w ostatecznym rozrachunku 4. miejsce w tabeli, czym powtórzył wynik sprzed roku. Z IV Ligi na pewno spadły już zespoły Cuiavii Inowrocław, Kujawiaka Kowal oraz KS Brzoza. Kolejne dwie drużyny zagrają z kolei w barażach o utrzymanie z wicemistrzami dwóch grup Klas Okręgowych. Będą to ekipy Orląt Aleksandrów Kujawski oraz Startu Pruszcz. Beniaminkiem IV Ligi są już na pewno Unia Solec Kujawski, a także Notecianka Pakość, natomiast w barażach zagrają odpowiednio Pomorzanin Serock i Łokietek Brześć Kujawski. W IV Lidze zobaczymy również Pomorzanina Toruń, który spadł z rozgrywek III Ligi.

Lider Włocławek 2-4 Sportis SFC Łochowo

Bramki dla Sportis: 24' Michał Kalitta, 45+2' Mateusz Góra, 55' Dylan Ruiz-Diaz, 90+3' Igor Kondrat

Bramki dla Lidera: 30' Christian Brodowski, 72' Mateusz Pohlid

Skład Sportis: Dumieński – Wojciechowski, Frasz (87' Kondrat), Kujawka, Cemschi – Góra, Szymański, Miłek (90+3' Nowicki), Ruiz-Diaz (60' Krzywicki), Słupecki – Kalitta (70' Redliński)

Skład Lidera: Sobczak – Pohlid, Wańczyk, Pestka, Bykowski (60' Kapica), Brodowski, Domaniecki, Rajczyk, Górniak, Pęgowski, Łojeczko

Czerwona kartka dla Sportis: 58' Góra – za dyskusje z arbitrem

---

20 czerwca 2021

RELACJA Z MECZU LIDER WŁOCŁAWEK – SPORTIS SFC ŁOCHOWO

Piłkarze Sportis SFC Łochowo zwycięstwem zakończyli sezon 2020/21 kujawsko-pomorskiej IV Ligi. W rozegranym w piątkowy wieczór spotkaniu 33. kolejki łochowianie wygrali na wyjeździe z Liderem Włocławek 4-2. Bramki dla podopiecznych trenera Roberta Wójcika zdobyli Michał Kalitta, Dylan Ruiz-Diaz, Mateusz Góra oraz Igor Kondrat.

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

TELEFON:   +48 52 506 56 90