O SPORTIS SFC

Sportis KKP to innowacyjny projekt oparty na dążeniu do promocji sportu. Naszym celem jest, aby klub piął się w górę. Chcemy, aby Sportis był rozpoznawalny w całej Polsce. Obecnie występujemy w Ekstralidze kobiet.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz oraz piłkarze Sportis SFC Łochowo rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W #SPORTisFAMILY nadal tkwi ogromny potencjał, a chęć odnoszenia kolejnych zwycięstw motywuje piłkarki oraz piłkarzy do
Trudno wyobrazić sobie okres przygotowawczy Sportis KKP Bydgoszcz bez meczu kontrolnego z Olimpią Szczecin. Bydgoszczanki od wielu lat testują formę w spotkaniach z ekipą z województwa zachodniopomorskiego i nie inaczej

TELEFON:  +48 52 506 56 90

EMAIL:  BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:  DĘBOWA 17 D, ŁOCHOWO

BYDGOSZCZ, POLSKA

Projekt i wykonanie:

strony internetowe Bydgoszcz

W spotkaniu 20. kolejki ekstraligi piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz uległy w Szczecinie miejscowej Olimpii 0:2 (0:1).

RELACJA Z MECZU OLIMPIA SZCZECIN - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

16 maja 2021
Bydgoszczanki przystąpiły do pojedynku z ósmymi w tabeli szczeciniankami osłabione brakiem 7 zawodniczek, a na domiar złego w 31 minucie straciły Zofię Giętkowską, która musiała opuścić boisko z powodu urazu. Cztery minuty przed wymuszoną zmianą w bydgoskiej ekipie prowadzenie objęły podopieczne trenera Adama Gołubowskiego. Piłkę z lewej flanki dośrodkowała w pole karne Patrycja Michalczyk, nie zdołała jej przechwycić Katarzyna Siejka i Weronika Szymaszek z bliska głową skierowała futbolówkę do siatki. W 41 minucie Szymaszek była bliska poprawienia swojego strzeleckiego dorobku, ale jej groźne uderzenie obroniła Siejka. Sportis KKP największe zagrożenie pod bramką rywalek w pierwszej połowie stworzył już w 20 sekundzie potyczki, kiedy to po akcji Agnieszka Garbowskiej nieznacznie pomyliła się Edyta Sobczyk.

Od 60 minuty w bydgoskiej ekipie nastąpiło wyraźne ożywienie, a ich aktywność w okolicach pola karnego szczecinianek znacznie się zwiększyła. W 71 minucie minimalnie ponad bramką uderzyła głową Karolina Łaniewska, którą bardzo dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego obsłużyła Aleksandra Sudyk. Warto przypomnieć, że obie uczestniczące w tej akcji piłkarki w przeszłości broniły barw szczecińskiej Olimpii. Najlepszą w całym spotkaniu sytuację bramkową dla Sportis KKP zmarnowała w 81 minucie Ana Barjaktarović. Serbska napastniczka po długim podaniu od Weroniki Andrzejewskiej w sytuacji sam na sam z Joanną Pastusiak trafiła wprost w szczecińską golkiperkę. W 86 minucie olimpijki były bliskie drugiego trafienia, ale niebezpieczny strzał Szymaszek odbiła Siejka. Kiedy już niemal wszyscy na stadionie przy ul. Bandurskiego byli pewni, że mecz zakończy się jednobramkowym zwycięstwem Olimpii, w pierwszoplanowej roli wystąpiła wracająca po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją Amelia Bińkowska. Filigranowa pomocniczka przejęła piłkę na lewym skrzydle, wpadła w pole karne i precyzyjnym strzałem pokonała Siejkę.

Kolejne spotkanie piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz rozegrają w środę, 19 maja o godz. 15.30, a ich rywalem będzie Rolnik B. Głogówek.

20. kolejka ekstraligi

Olimpia Szczecin – Sportis KKP Bydgoszcz 2:0 (1:0)

Weronika Szymaszek 27’, Amelia Bińkowska 90’+3

Olimpia: Pastusiak – Michalczyk, Brzozowska, Kędzierska, Szymaszek – Radochońska, Litwiniec (40’ Witczak), Szcześniak (71’ Szerszeń), Shahbazyan (84’ Bińkowska) – Grosicka, Lipiejko (55’ Bagińska). Trener: Adam Gołubowski.

Rezerwowe (nie zagrały): Kierul, Bielecka.

Sportis KKP: Siejka – Węglarz (81’ Szamocka), Sokołowska, Łaniewska, Andrzejewska – Garbowska (68’ Zabłotna), Sudyk, Paduch, Giętkowska (31’ Revaha) – Sobczyk – Barjaktarović. Trener: Adam Góral.

Rezerwowa (nie zagrała): Kujawa.

Żółte kartki: Michalczyk, Brzozowska – Sudyk, Barjaktarović.

Sędziowały: Karolina Bojar-Stefańska – główna (Mazowiecki ZPN), Julia Bukarowicz, Aleksandra Starobrat-Cienka.