Kibice zebrani na stadionie w Różynie zaledwie pięć minut musieli czekać na otwierającego wynik pojedynku gola. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Aleksandry Stasiak piłkę do bramki tczewianek skierowała zawodniczka testowana. W 24 minucie bliskie wyrównania były piłkarki Pogoni, ale bardzo dobrą interwencję popisała się Kamila Rosińska. Swoją przewagę bydgoszczanki udokumentowały w końcowych minutach pierwszej połowy. W 37 minucie Darii Sokołowskiej nie udało się jeszcze pokonać golkiperki I-ligowca (świetna obrona bramkarki), ale już w 45 minucie przy „centrostrzale” byłej piłkarki warszawskiej Pragi nie miała nic do powiedzenia.

Kolejne bardzo efektowne trafienie oglądaliśmy w 49 minucie, kiedy to bramkarkę ekipy z Tczewa uderzeniem sprzed pola karnego zaskoczyła Aleksandra Witczak. Po czterech minutach bliska szczęścia była jej imienniczka Stasiak, ale jej strzał głową okazał się minimalnie niecelny. W 58 minucie po podaniu Justyny Zabłotnej rezultat na 4:0 podwyższyła Karolina Majda. Ta sama zawodniczka w 75 minucie ustaliła wynik tej towarzyskiej potyczki na 5:0. Popularna „Majdi” potwierdziła tym samym wysoką dyspozycję po powrocie do gry po długiej przerwie spowodowanej poważną kontuzją.

O ocenę meczu z Pogonią Dekpol Tczew i podsumowanie dotychczasowych przygotowań Sportis KKP do sezonu 2021/2022 poprosiliśmy trenera Adama Górala.

Mecz z Pogonią był kolejną okazją do przetestowania nowych wariantów ustawienia. Jeden z najważniejszych celów, jaki stawialiśmy sobie przed tym meczem, czyli zagranie na zero z tyłu udało nam się zrealizować, choć nie ustrzegliśmy się drobnych błędów. Z pracy dotychczas wykonanej przez mój zespół mogę być zadowolony. Sparingi natomiast graliśmy w kratkę. Takie porażki jak te z TME UKS SMS Łódź czy Śląskiem Wrocław nie mogą się nam przytrafiać. Dołączyło do nas wiele nowych zawodniczek, które potrzebują jeszcze trochę czasu, ale widać, że czują się u nas dobrze i zostały fajnie przyjęte przez resztę drużyny. Na chwilę obecną jestem zadowolony z każdego transferu przeprowadzonego w letnim okienku. Co do samej gry, to cały czas sprawdzamy różne ustawienia i czekamy na powrót dziewczyn po kontuzjach, co jeszcze zwiększy rywalizację w zespole” – powiedział nam szkoleniowiec Sportis KKP.

Pogoń Dekpol Tczew – Sportis KKP Bydgoszcz 0:5 (0:2)

Bramki dla Sportis KKP: 5' Zawodniczka Testowana, 45' Daria Sokołowska, 49' Aleksandra Witczak, 58’, 75’ Karolina Majda,

Skład Sportis KKP: Rosińska (46’ Piątek) – Sokołowska (80’ Ruprik), Łaniewska (75’ Andrzejewska), Testowana (45’ Kujawa), Andrzejewska (46’ Zabłotna) – Testowana (55’ Glinka), Testowana (75’ Kerl), Paduch (46’ Świątek), Stasiak (80’ Szumska) – Stępień (46’ Witczak), Glinka (35’ Majda). Trener: Adam Góral

---

25 lipca 2021

RELACJA Z MECZU POGOŃ DEKPOL TCZEW - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

W minioną sobotę piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz rozegrały czwarty z siedmiu zaplanowanych przedsezonowych meczów kontrolnych. Podopieczne trenera Adama Górala pokonały I-ligową Pogoń Dekpol Tczew 5:0 (2:0).