Od początku meczu po obu stronach można było dostrzec motywację i chęć zwycięstwa, które dawało awans do kolejnej rundy rozgrywek o Okręgowy Puchar Polski. W 3. minucie spotkania gospodarze wykonywali rzut wolny, po którym piłka poleciała obok bramki Jordana Kowalczyka. Dwie minuty później piłkarze Sportis przeprowadzili pierwszy składny atak, zakończony groźnym, jednak niecelnym uderzeniem Macieja Słupeckiego. W 9. minucie piłka trafiła pod nogi Tomasza Niemyta, ale obrońcy Pol-Osteg Pomorzanina przerwali akcję skrzydłowego z Łochowa. Minutę później niebezpiecznie zrobiło się w polu karnym Kowalczyka. Piłkarze z Serocka wykonali rzut wolny, jednak tym razem obrona Sportis oddaliła zagrożenie spod własnej bramki. W 13. minucie łochowianie zmarnowali świetną okazję na gola. Marcin Krzywicki zerwał się z piłką na skrzydle, zagrał futbolówkę w pole karne rywala, ale obrońcy Pol-Osteg Pomorzanina zdążyli z interwencją i poradzili sobie ze znajdującym się na dobrej pozycji Niemytem. Kilka chwil później szansę na gola miał sam Krzywicki. Strzał napastnika Sportis ze stałego fragmentu gry został obroniony przez golkipera przeciwnika. Łochowianie atakowali i po kolejnym interesującym dograniu z bocznej strefy boiska, defensorzy z Serocka zmuszeni zostali do wybicia piłki na rzut rożny. W 21. minucie na strzał zdecydował się Mateusz Wiśniewski, ale piłka nie posłuchała stopera z Łochowa i poleciała wysoko nad bramką.

W 25. minucie okazję stworzyli gospodarze. W świetnej sytuacji pod bramką Kowalczyka znalazł się Mikołaj Porożyński, ale młody golkiper zachował koncentrację i popisał się rewelacyjną interwencją. Trzy minuty później na dobrej pozycji pod bramką przeciwnika znalazł się Gracjan Witczak, jednak piłka po jego strzale zatrzymała się na bocznej siatce. W 29. minucie Sportis wyszedł na prowadzenie. Rywale zbyt statycznie utrzymywali się z piłką przed własną bramką, co skończyło się stratą jednego z defensorów Pol-Osteg Pomorzanina. Mateusz Zbiranek przejął piłkę i nie miał już większego problemu z umieszczeniem jej w siatce. Ekipa prowadzona przez trenera Kusia nie zrezygnowała z walki o wyrównujące trafienie. W 33. minucie przeciwnicy oddali strzał głową, po którym piłka poleciała nad poprzeczką bramki Kowalczyka. Pięć minut później jeden z graczy z Serocka oddał uderzenie na bramkę łochowian. Sędzia dopatrzył się dodatkowo w tej akcji nieprawidłowego wejścia piłkarza Sportis przed polem karnym. Ostatecznie stały fragment gry nie przyniósł wyrównania. Drużyna z Serocka ruszyła z kolejnymi akcjami ofensywnymi, które w rezultacie nie dały gospodarzom wymiernych efektów. W 41. minucie ponownie na skrzydle zerwał się Marcin Krzywicki, ale akcja popularnego „Krzywego” nie zagroziła bramce rywala. Tuż przed przerwą jeden z graczy gospodarzy „wszedł” z piłką w okolice bramki Kowalczyka, jednak za daleko wypuścił futbolówkę i akcja spaliła na panewce. Na koniec pierwszej odsłony groźnie uderzał Marcin Krzywicki. Piłka odbiła się od gracza Pol-Osteg Pomorzanina, jednak Bartosz Fusiek zdążył z interwencją. Chwilę później na bramkę ekipy z Serocka uderzał jeszcze Mateusz Góra, ale futbolówka poleciała nad poprzeczką. Ostatecznie piłkarze schodzili na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu łochowian i kwestia awansu była cały czas otwarta.

Druga odsłona rozpoczęła się od kapitalnej okazji Krzywickiego. Napastnik Sportis wyszedł sam na sam z bramkarzem rywala i oddał dokładny strzał. Fusiek popisał się jednak kapitalną interwencją, która dodała otuchy gospodarzom i pozwoliła marzyć o szybkim doprowadzeniu do remisu. W 55. minucie Pol-Osteg Pomorzanin oddał niecelny strzał na bramkę Kowalczyka, ale rywale mieli coraz większą ochotę do przejęcia inicjatywy nad spotkaniem. W 64. minucie powinno być 1-1. Jeden z graczy zespołu z Serocka znalazł się w kapitalnej sytuacji w polu karnym Kowalczyka i tylko kunszt bramkarski młodego golkipera pozwolił utrzymać drużynie trenera Wójcika prowadzenie w tym meczu. Przeciwnicy zyskiwali coraz większą pewność siebie i chętnie próbowali utrzymywać się z piłką na połowie łochowian.

W 76. minucie nastąpiło jednak coś, co dla Sportis było potrzebne niczym tlen do pomyślnego zakończenia tego pojedynku. Po rzucie rożnym piłka znalazła się pod nogami Aleksandra Shpilevskiego, który pewnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali i znacząco przybliżył ekipę z Łochowa do upragnionego awansu. Sześć minut później podopieczni trenera Roberta Wójcika praktycznie rozstrzygnęli losy pojedynku. Szybki atak zakończył się dograniem piłki w pole karne, a tam znakomicie na futbolówkę nabiegł, grający zaledwie od czterech minut, Hubert Nowak i zdobył trzecią bramkę dla swojej drużyny. Ekipa z Serocka próbowała jeszcze zaatakować, oddając niecelne uderzenie, ale nie była w stanie tego popołudnia zdobyć żadnej bramki. W 90. minucie dobrą sytuację miał za to Steffen Andersen, jednak oddał strzał prosto w bramkarza rywali. Ostatecznie Sportis okazał się drużyną zdecydowanie bardziej skuteczną i wygrał z Pol-Osteg Pomorzaninem 3-0.

W najbliższym czasie w Kujawsko-Pomorskim Związku Piłki Nożnej odbędzie się losowanie 4. rundy Okręgowego Pucharu Polski w okręgu bydgoskim i wtedy to właśnie piłkarze z Łochowa poznają kolejnego rywala w walce o regionalny „Puchar Tysiąca Drużyn”. Mecze czwartej fazy tych rozgrywek zaplanowane są na 13 października.

Pol-Osteg Pomorzanin Serock – Sportis SFC Łochowo 0-3 (0-1)

---

Bramki dla Sportis: 29' Mateusz Zbiranek, 76' Aleksandr Shpilevskii, 82' Hubert Nowak

---

Skład Sportis: Kowalczyk – Wojciechowski (46' Andersen), Shpilevskii, Wiśniewski, Wróblewski – Niemyt, Szymański (59' Droż), Zbiranek, Góra (78' Nowak), Witczak (59' Słupecki) – Krzywicki (65' Kalitta)

Rezerwowi: Pawelski – Andersen, Kalitta, Nowak, Nowicki, Słupecki, Droż

Trener: Robert Wójcik

---

Skład Pol-Osteg Pomorzanina: Fusiek – Laskowski, Kozłowski, Bagniewski (64' Bross), Bogdziński, Andrykowski, Górski, Porożyński (64' Filipski), Szulc, Khadzhynov, Durko (75' Mik)

Rezerwowi: Jóźwiak, Mik, Bross, Filipski, Adamczyk, Hiller

Trener: Remigiusz Kuś

---

Żółta Kartka: 57' Szymański (Sportis)

---

Wyniki i harmonogram meczów 3. rundy Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN (Bydgoszcz) 2021/22:

Krajna Sępólno Krajeńskie - Wda Świecie

Unia Gniewkowo - Notecianka Pakość (15:30)

Tarpan Mrocza – Polonia-Metalkas Bydgoszcz (15:45)

Tucholanka Hydrotor S.A. Tuchola - Wisła Gruczno (16:00)

Gopło Kruszwica - Zawisza Bydgoszcz (16:30)

Victoria Koronowo - Start Warlubie (16:30)

Noteć Łabiszyn - Budowlany KS Bydgoszcz (17:00)

GLKS Dobrcz/Wudzyn - Wisła Fordon (17:00)

Dąb BOSiR Barcin - Pogoń Mogilno (17:30)

Chemik Moderator Bydgoszcz - Cuiavia Inowrocław (18:30)

Start Eco-Pol Pruszcz - wolny los (automatyczny awans do 4. rundy)

---

22 września 2021

RELACJA Z MECZU POL-OSTEG POMORZANIN SEROCK - SPORTIS SFC ŁOCHOWO

Piłkarze Sportis SFC Łochowo awansowali do 4. rundy Okręgowego Pucharu Polski w okręgu bydgoskim. W rozegranym w środowe popołudnie meczu 3. rundy tych rozgrywek łochowianie wygrali na wyjeździe, z rywalizującym na co dzień w Klasie Okręgowej Pol-Osteg Pomorzaninem Serock 3-0. Do bramki rywala w pierwszej połowie spotkania trafił Mateusz Zbiranek, a po przerwie gole zdobyli Aleksandr Shpilevskii oraz Hubert Nowak.