O SPORTIS SFC

Sportis KKP to innowacyjny projekt oparty na dążeniu do promocji sportu. Naszym celem jest, aby klub piął się w górę. Chcemy, aby Sportis był rozpoznawalny w całej Polsce. Obecnie występujemy w Ekstralidze kobiet.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

Sportis Social Football Club to klub, który nie stoi w miejscu i stawia na przełomowe w skali kraju rozwiązania. Po zjednoczeniu z ekstraligową kobiecą drużyną KKP Bydgoszcz i wdrożeniu unikalnego
W ostatnich dniach do zespołu Sportis KKP Bydgoszcz dołączyły kolejne nowe zawodniczki, które w niedalekiej przyszłości mogą okazać się ogromnym wzmocnieniem bydgoskiej drużyny. W kolejnym specjalnym wywiadzie z cyklu SPORTisINTERVIEW

TELEFON:  +48 52 506 56 90

EMAIL:  BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:  DĘBOWA 17 D, ŁOCHOWO

BYDGOSZCZ, POLSKA

Projekt i wykonanie:

strony internetowe Bydgoszcz

Jedenastej porażki w tym sezonie doznały piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz. Zespół dowodzony przez trenera Adama Górala uległ na własnym boisku GKS-owi Katowice 0:5 (0:4).

RELACJA Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ – GKS KATOWICE

04 maja 2021

Przyjezdne potrzebowały zaledwie 6 minut, by wysforować się na prowadzenie. Po zagraniu z prawego skrzydła Klaudii Maciążki piłkę do własnej bramki skierowała Wiktoria Węglarz. W 10 minucie katowiczanki były bliskie podwyższenia wyniku, ale silne uderzenie Kingi Kozak zatrzymało się na poprzeczce. 120 sekund później Kozak dopięła jednak swego. Po dośrodkowaniu z prawej flanki Maciążki reprezentantka Polski strzałem z pierwszej piłki pokonała Katarzynę Siejkę.

Mimo widocznej przewagi przyjezdnych, także bydgoszczanki miały swoje szanse na gola kontaktowego. W najlepszej z nich w 21 minucie piłka po strzale Zofii Giętkowskiej otarła się o słupek. W odpowiedzi Siejkę sprawdziła groźnym strzałem Katerina Vojtkova. W końcówce pierwszej części gry podopieczne Witolda Zająca pozbawiły gospodynie nadziei na korzystny rezultat. Najpierw w 39 minucie precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego piłkę w siatce umieściła Klaudia Miłek, a zaledwie minutę później na listę strzelczyń wpisała się Weronika Kłoda, która pokonała Siejkę efektownym strzałem z bocznej strefy boiska. Bydgoszczanki na przerwę schodziły z bagażem 4 bramek, wobec czego nie dziwi, że w 46 minucie trener Góral zdecydował się na przeprowadzenie podwójnej zmiany. Boisko opuściły Reut Revaha i Karolina Szamocka, a ich miejsce zajęły Agnieszka Garbowska i Martyna Kujawa.

Druga połowa toczonego w ulewnym deszczu pojedynku była bardziej wyrównana, choć nadal stroną prowadzącą grę była drużyna z Katowic. Przyjezdne nie były jednak już tak skuteczne jak w pierwszych 45 minutach i po zmianie stron musiały się zadowolić jednym trafieniem. Jego autorką była w 73 minucie Katerina Vojtkova. Czeska pomocniczka z najbliższej odległości dobiła uderzenie Klaudii Maciążki odbite przez Katarzynę Siejkę. W 85 minucie Sportis KKP miał dobrą okazję do zdobycia bramki honorowej, lecz niebezpieczny strzał Giętkowskiej z trudem obroniła Jessica Ludwiczak.

18. kolejka ekstraligi

Sportis KKP Bydgoszcz – GKS Katowice 0:5 (0:4)

Bramki: Wiktoria Węglarz 6’ (sam.), Kinga Kozak 12’, Klaudia Miłek 39’, Weronika Kłoda 40’, Katerina Vojtkova 73’

Sportis KKP: Siejka – Andrzejewska, Łaniewska, Sokołowska, Węglarz – Sudyk – Sobczyk (77’ Zabłotna), Revaha (46’ Garbowska), Paduch, Giętkowska – Szamocka (46’ Kujawa). Trener: Adam Góral.

Rezerwowa (nie zagrała): Rosińska

GKS: Ludwiczak - Konkol, Hajduk, Lizoń (82’ Tkaczyk), Turkiewicz (68’ Tuszyńska) - Koch (46’ Stanović), Vojtkova, Kłoda (76’  Dragunowicz), Kozak - Maciążka, Miłek (60’ Łasicka). Trener: Witold Zając.

Rezerwowa (nie zagrała): Klimek

Żółte kartki: Węglarz, Giętkowska, Paduch, Andrzejewska, Kujawa – Dragunowicz

Sędziowały: Anna Adamska – główna (Świętokrzyski ZPN), Angelika Nowak, Martyna Kozieł.

W ostatnich dniach do zespołu Sportis KKP Bydgoszcz dołączyły kolejne
Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz podczas letnich przygotowań do sezonu rywalizowały
Przed piłkarzami Sportis SFC Łochowo ostatni tego lata mecz sparingowy. W sobotę o godzinie 12:00 łochowianie zmierzą się na wyjeździe z przygotowującą się do gry w III Lidze Elaną Toruń.