Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim
23 listopada 2023
Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 piłkarki ROBS GROUP

Biorąc pod uwagę wysoką formę „górniczek” i liczne problemy kadrowe bydgoszczanek, wielu obserwatorów kobiecej ekstraligi skazywało podopieczne trenera Adama Górala na sromotną porażkę. Tej nie było, choć nie ulega wątpliwości, że ekipa z Łęcznej była w sobotnim pojedynku stroną wyraźnie dominującą, o czym świadczy choćby liczba oddanych strzałów celnych (14) czy przewaga w posiadaniu piłki (63% - 37%).

Pierwszy sygnał ostrzegawczy wysłała już w 5 minucie Klaudia Lefeld, której uderzenie z dystansu muśnięte jeszcze przez Katarzynę Siejkę trafiło w poprzeczkę. Trzy minuty później po długim podaniu od Roksany Ratajczyk minimalnie ponad bramką uderzyła Ewelina Kamczyk. Sportis KKP odpowiedział w 10 minucie uderzeniem Zofii Giętkowskiej, które obroniła była zawodniczka bydgoskiego klubu – Anna Palińska. Wkrótce jednak nadeszły kluczowe dla losów tego spotkania minuty.

W 11 minucie po podaniu Patricii Hmirovej piłkę z najbliższej odległości wpakowała do siatki Kamczyk. Po chwili mogło być 2:0 dla przyjezdnych, ale piłkę zmierzająca w okienko bramki po uderzeniu Anny Zając znakomicie odbiła dobrze dysponowana Siejka. W 13 minucie bydgoska golkiperka zmuszona została jednak do drugiej w tym meczu kapitulacji. Po nieudanej próbie wybicia piłki przez Weronikę Andrzejewską, do futbolówki dopadła Hmirova, a obsłużona podaniem Alicja Dyguś strzałem z pięciu metrów pokonała Siejkę. Sympatycy Górnika Łęczna na kolejne trafienie musieli czekać do 73 minuty. Jego autorką była Kamczyk, która po dobrym podaniu w tempo od Nikoli Karczewskiej po raz drugi w tym spotkaniu umieściła piłkę w bramce strzeżonej przez Siejkę. Więcej trafień w tym pojedynku już nie oglądaliśmy.

19. kolejka ekstraligi

Sportis KKP Bydgoszcz – Górnik Łęczna 0:3 (0:2)

Ewelina Kamczyk 11’, 73’, Alicja Dyguś 13’

Sportis KKP: Siejka – Węglarz, Sokołowska, Łaniewska, Andrzejewska – Garbowska, Paduch (80’ Kujawa), Sudyk, Revaha (63’ Barjaktarović) - Sobczyk – Giętkowska (90’ Szamocka). Trener: Adam Góral.

Rezerwowa (nie zagrała): Zabłotna.

Górnik: Palińska – Dyguś (66’ Kazanowska), Górnicka, Siwińska (76’ Rżany), Zając – Kaczor, Ratajczyk, Lefeld (60’ Głąb), Hmirova (66’ Zawadzka) – Kamczyk (76’ Osińska), Karczewska. Trener: Robert Makarewicz.

Rezerwowa (nie zagrała): Amelia Zagozdon.

Żółte kartki :Łaniewska – Zając.

Sędziowały: Magdalena Giza – Wielkopolski ZPN (główna), Olga Pietrzykowska, Sylwia Dudzińska.

RELACJA Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ – GÓRNIK ŁĘCZNA

W spotkaniu 19. kolejki ekstraligi trapiony kontuzjami Sportis KKP Bydgoszcz przegrał na własnym boisku z Górnikiem Łęczna 0:3 (0:2).