Piłkarki Sportis KKP ponownie bardzo źle weszły w mecz. Już w 4. minucie piłkę z lewej strony pola karnego otrzymała Klaudia Maciążka, minęła Wiktorię Bagińską i pewnym uderzeniem pokonała Natalię Piątek. W 10. minucie przyjezdne były bliskie podwyższenia prowadzenia, lecz w pojedynku sam na sam z Amelią Bińkowską lepsza okazała się Natalia Piątek. Mimo dominacji Gieksy zawodniczki Sportis KKP nieustannie głośno mobilizowane przez trenera Górala nie zamierzały zwieszać głów i w 20 minucie ich starania zostały wynagrodzone. W 20 minucie skuteczną dobitką strzału Pauliny Oleksiak popisała się Aleksandra Stasiak i mieliśmy 1:1.

Bez wątpienia duży wpływ na końcowy rezultat miało wydarzenie z 28 minuty meczu, a mianowicie druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Martyny Boguszyńskiej. Gra przez niemal godzinę w dziesiątkę przeciwko dobrze przygotowanej fizycznie ekipie z Katowic nie była łatwą sztuką. Bydgoszczanki jednak nie załamały się i toczyły zacięty bój z szóstą ekipą poprzedniego sezonu ekstraligi. Przewagę w liczbie oddanych strzałów celnych (8:3) czy posiadaniu piłki (65% - 35%) posiadały co prawda katowiczanki, ale Sportis KKP miał z kolei czujną defensywę i bardzo dobrze dysponowaną Natalię Piątek w bramce. W 64 minucie nowa golkiperka drużyny z Bydgoszczy nie miała jednak nic do powiedzenia przy potężnym uderzeniu sprzed pola karnego Kasandry Parczewskiej.

Ambitne bydgoszczanki do końca walczyły o korzystny rezultat, podejmując próby sforsowania dobrze spisującej się defensywy GKS-u. Jedną z takich prób podjęła w 77 minucie Aleksandra Stasiak, lecz nie zdołała oddać strzału, ponieważ została popchnięta w polu karnym przez Alicję Dyguś. Gwizdek pani Emilii Szymuli jednak milczał. Po dwóch minutach GKS odpowiedział główką Weroniki Kłody obronioną przez Piątek. W doliczonym czasie gry próbę sprawdzenia bramkarki gości Weroniki Klimek podjęła jeszcze Agata Stępień, ale jej strzał głową oddany był ze zbyt dużej odległości i nie mógł sprawić problemów doświadczonej golkiperce.

Trener Adam Góral na pomeczowej konferencji prasowej:

Dziękuję mojemu zespołowi za zaangażowanie, ambicję i serce zostawione na boisku w dzisiejszym spotkaniu. Od 28 minuty graliśmy w dziesiątkę, co mocno utrudniło nam zadanie i wymusiło pewne zmiany w przedmeczowych założeniach. Te jednak dziewczyny zrealizowały i grając w osłabieniu z rywalem bardzo dobrze operującym piłką, zrobiły co mogły. Z pewnością zabrakło nam odrobiny szczęścia. Uważam, że przegraliśmy z silnym przeciwnikiem potrafiącym grać trudnym systemem 3-5-2, ale po równorzędnej walce. Osobną kwestią jest postawa sędzi głównej, która kolejny raz myli się w obie strony, rozmawia z zawodniczkami jak z koleżankami i chce być najważniejsza na boisku. W mojej ocenie dzisiaj była na tym boisku najsłabsza.

Sportis KKP Bydgoszcz – GKS Katowice 1-2 (1-1)

---

Bramka dla Sportis KKP: 20’ Aleksandra Stasiak

Bramki dla GKS: 4’ Klaudia Maciążka, 64’ Kasandra Parczewska

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Łaniewska, Helinska (87’ Stępień), Bagińska, Andrzejewska – Witczak, Sokołowska, Boguszyńska, Stasiak (83’ Glinka) – Oleksiak (88’ Świątek) – Majda (80’ Klepatska)

Rezerwowe: Rosińska, Świątek, Klepatska, Glinka, Paduch, Kujawa, Stępień

Trener: Adam Góral

---

Skład GKS: Klimek – Lizoń, Dyguś (80’ Bujak), Konkol - Hajduk, Turkiewicz, Koch, Parczewska, Kłoda – Bińkowska (84’ Vojtkova), Maciążka

Rezerwowe: Seweryn, Bujak, Vojtkova, Brzęczek, Grzegorczyk, Drąg

Trener: Witold Zając

---

Żółte kartki: Boguszyńska (2x), Stępień, Góral, Szumski – Maciążka, Parczewska

Czerwona kartka: Boguszyńska 28’ ( w konsekwencji 2 żółtych kartek)

---

Sędziowały: Emilia Szymula (Warszawa) – główna, Katarzyna Chrzanowska, Anna Wieczorek.

---

23 sierpnia 2021

RELACJA Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - GKS KATOWICE

W 2. kolejce ekstraligi Sportis KKP Bydgoszcz przegrał przed własną publicznością z GKS Katowice 1:2 (1:1). Podopieczne trenera Adama Górala rozegrały zdecydowanie lepsze spotkanie niż przez tygodniem z Tarnovią Tarnów, imponowały sercem do walki i determinacją. Niestety, to nie wystarczyło, by zapunktować w starciu z silną ekipą z Górnego Śląska.