SPONSORZY KLUBU

23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim Kibicom i Sympatykom Sportis Bydgoszcz, a także Partnerom i Przedstawicielom Mediów, którzy współpracują z naszym klubem spokojnego czasu spędzonego w
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Sytuacja kadrowa zespołu z ulicy Słowiańskiej przed środowym pojedynkiem daleka była od komfortowej. Z powodu urazów trener Góral nie mógł skorzystać z Wiktorii Bagińskiej, Oleny Klepatskiej, Karoliny Łaniewskiej i Agaty Stępień. Bydgoski szkoleniowiec musiał zatem dokonać korekt w wyjściowej jedenastce. Zameldowała się w niej rezerwowa w meczu z Olimpią Martyna Boguszyńska, a występująca w ostatnim czasie w linii pomocy Daria Sokołowska powróciła do defensywy. W szeregach drużyny ze Śląska zbrakło z kolei powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski w futsalu: Magdaleny Knysak, Wiktorii Nowak i Wiktorii Pietrzyk.

Miejscowe potrzebowały nieco czasu, by złapać właściwy rytm gry. Kiedy jednak to się udało, próbowały raz po raz, kąsać defensywę Rekordu. Po raz pierwszy spróbowała atakująca lewą flanką Aleksandra Stasiak, ale jej strzał pewnie złapała Wiktoria Berdys. Po trzech minutach z bliskiej odległości uderzała Agnieszka Glinka, ale ponownie górą była golkiperka drużyny z Bielska-Białej. Gorąco pod bramką bielszczanek było także w 19 minucie po próbie Karoliny Majdy (piłka trafiła w poprzeczkę) i w 23 minucie, gdy strzał Stasiak nieznacznie chybił celu. Jednak w 29 minucie uderzenie byłej piłkarki Polonii Środa Wielkopolska było już w stu procentach precyzyjne. Bardzo dobrym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisała się Agnieszka Glinka, a Stasiak zamknęła akcję w sposób najlepszy z możliwych.

Wysoką formę i świetny zmysł strzelecki Aleksandra Stasiak potwierdziła w 55 minucie spotkania, kiedy to strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pauliny Oleksiak podwyższyła rezultat na 2:0. Dla pomocniczki Sportis KKP było to już piąte trafienie w tym sezonie. W 62 minucie debiutanckiego gola w rozgrywkach 2021/2022 zdobyła natomiast Weronika Helinska. Z rzutu rożnego dośrodkowała Martyna Boguszyńska, a ustawiona na dalszym słupku „Hela” strzałem głową nie dała szans Wiktorii Berdys. Pewny triumf nad beniaminkiem ekstraligi przypieczętowała w 84 minucie Karolina Majda, kapitalnie uderzając sprzed linii pola karnego. Wychowanka Tarnowiaka Tarnowo podgórne wpisała się na listę strzelczyń już po raz piąty w tym sezonie.

Dzięki zwycięstwu z Rekordem piłkarki Sportis KKP awansowały na piątą lokatę w ligowej klasyfikacji. Po ośmiu spotkaniach mają na swoim koncie 12 „oczek”. W rundzie jesiennej do rozegrania pozostały bydgoszczankom jeszcze trzy mecze: z Czarnymi Sosnowiec (30.10 na wyjeździe), Śląskiem Wrocław (7.11 u siebie) i Górnikiem Łęczna (13.11 na wyjeździe).

#SPORTisMATCH

Sportis KKP Bydgoszcz – Rekord Bielsko-Biała 4-0 (1-0)

---

Bramki dla Sportis KKP: 29’, 55’ Aleksandra Stasiak, 62’ Weronika Helinska, 84’ Karolina Majda

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Glinka, Sokołowska, Helinska, Andrzejewska – Boguszyńska – Witczak, Oleksiak, Piechocka (79’ Świątek), Stasiak (84’ Zabłotna) – Majda

Rezerwowe: Rosińska - Świątek, Zabłotna

Trener: Adam Góral

---

Skład Rekordu: Berdys – Skolarz, Rżany, Tracz, Palichleb (46’ Chóras), Szafran (60’ Śmietana), Nowacka, Gąsiorek (80’ Gutowska), Czyż (46’ Kłębek), Moskała (88’ Wieczorek), Adamek

Rezerwowe: Ciupa - Chóras, Gutowska, Galus, Wieczorek, Śmietana, Kłębek

Trener: Marcin Trzebuniak

---

Żółte kartki: Boguszyńska (Sportis KKP) – Tracz (Rekord)

---

Sędziowały: Ewa Ausustyn (Pomorski ZPN) – główna, Katarzyna Wasiak, Martyna Krygier

---

Eco-Pol MVP Meczu: Weronika Helinska (Sportis KKP Bydgoszcz)

---

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY!

14 października 2021

RELACJA Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - REKORD BIELSKO-BIAŁA

Po niepowodzeniu w meczu ze szczecińską Olimpią, piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz wróciły na zwycięską ścieżkę i uczyniły to w wybornym stylu! W zaległym meczu 7. kolejki ekstraligi drużyna dowodzona przez trenera Adama Górala pokonała Rekord Bielsko Biała 4:0 (1:0). Do siatki bielszczanek trafiały: Aleksandra Stasiak (dwukrotnie), Weronika Helinska i Karolina Majda.