Bydgoszczanki nie miały dobrej passy w starciach z zespołem z Dolnego Śląska, gdyż w minionym sezonie dwukrotnie z nim przegrały, a dodatkowo poniosły wysoką porażkę 1:7 w rozegranym latem meczu sparingowym. Bydgoszczanki wybiegły zatem na murawę z ogromną chęcią zrewanżowania się rywalkom. Na boisku nasze zawodniczki pojawiły się ubrane w specjalnie przygotowane koszulki z przesłaniem dla koleżanek z drużyny, które aktualnie są kontuzjowane.

Pierwszą torpedę gospodynie odpaliły już w 5 minucie pojedynku. Karolina Majda wykorzystała dalekie wyjście z bramki Anny Bocian i perfekcyjnym lobem z 20 metrów umieściła piłkę w siatce. W 8 minucie do bramki bydgoszczanek trafiła Małgorzata Korda, jednak dobijająca uderzenie Joanny Wróblewskiej defensorka Śląska znajdowała się na spalonym. W 13 i 15 minucie bliska szczęścia była jedna z najlepszych piłkarek niedzielnej potyczki – Aleksandra Stasiak. Najpierw zrobiło się gorąco w polu karnym po jej dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a następnie po dwójkowej akcji z Majdą popularna „Stasiu” sprawdziła golkiperkę Śląska strzałem z bocznej strefy pola karnego. Bardzo aktywną w ofensywie Karolinę Majdę w 29 minucie spotkania faulowała w polu karnym Aleksandra Dudziak i sędzia Magdalena Małek zdecydowanym gestem wskazała na „wapno”. Jedenastkę na gola pewnym uderzeniem po ziemi zamieniła Paulina Oleksiak. Kilkadziesiąt sekund później okazję do podwyższenia wyniku miała Stasiak, ale jej strzał z ok. 7 metrów był zbyt lekki, by móc poważniej zagrozić Annie Bocian.

W drugiej połowie zauważalna była poprawa gry piłkarek ze stolicy Dolnego Śląska. Wrocławianki dłużej utrzymywały się przy piłce (w całym meczu 60% do 40%) i usilnie poszukiwały sposobu na sforsowanie bardzo szczelnej bydgoskiej defensywy. W 71 minucie reprezentantka Polski Joanna Wróblewska uderzyła groźnie z rzutu wolnego, ale na posterunku była rozgrywająca bardzo dobre zawody Natalia Piątek i oddaliła niebezpieczeństwo. Znacznie mniej powodów do zadowolenia miała jej vis a vis Anna Bocian, która w 71 minucie skapitulowała po raz trzeci i po kolejnej świetnej akcji duetu Stasiak-Majda. Szarżująca lewą flanką Stasiak dośrodkowała piłkę wprost na głowę „Majdi”, a ta nie miała problemów ze skutecznym wykończeniem. Dla napastniczki Sportis KKP było to już 7 trafienie w tym sezonie, co plasuje ją aktualnie na drugiej pozycji w klasyfikacji strzelczyń ex aequo z Martyną Wiankowską z Czarnych Sosnowiec. Liderką tabeli snajperek jest Macleans Chinonyerem z Górnika Łęczna (10 goli).

W końcowej fazie pojedynku przycisnęły podopieczne trenera Piotra Jagieły, o czym świadczy choćby groźny strzał z dystansu Joanny Wróblewskiej, który trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później Śląsk doczekał się gola honorowego. Po dośrodkowaniu z kornera Wróblewskiej piłkę głową do bramki skierowała Aleksandra Żurek. „Bardzo nam zależało, aby w tym meczu zwyciężyć, dlatego bardzo się cieszymy, że udało nam się to zrealizować. Paradoksalnie pomógł nam wysoko przegrany sparing rozegrany latem. Mocno nas to podrażniło i bardzo chcieliśmy zrewanżować się Śląskowi za ten pogrom. Znamy zespół Śląska i wiemy, że boryka się z kontuzjami, jednak my również. Cieszę się, że ubiegłotygodniowa porażka z Czarnymi nie wybiła nas z rytmu i wróciliśmy do swojego grania. Wiemy już, że czeka nas spokojna zima, mamy 15 punktów i bezpieczne miejsce w tabeli. Za tydzień w Łęcznej na pewno powalczymy, aby ten dorobek jeszcze wzbogacić” – podsumował trener Sportis KKP Bydgoszcz Adam Góral.

Sportis KKP Bydgoszcz – Śląsk Wrocław 3-1 (2-0)

---

Bramki dla Sportis KKP: 5’, 71’ Karolina Majda, 29’ Paulina Oleksiak (k)

Bramka dla Śląska: 86’ Aleksandra Żurek

---

Skład Sportis KKP: Piątek – Glinka, Bagińska, Helinska, Andrzejewska – Sokołowska- Witczak, Oleksiak (68’ Boguszyńska), Piechocka (84’ Świątek), Stasiak – Majda (79’ Klepatska).

Rezerwowe: Rosińska - Świątek, Klepatska, Zabłotna, Paduch, Kujawa, Boguszyńska

Trener: Adam Góral

---

Skład Śląska: Bocian - Żurek, Dudziak, Ostrowska (57’ Turowska), Korda – Wróblewska (90’ Matuszewska), Kulig, Martyna Buś, Marcelina Buś (90’ Krzyżanowska) – Czudecka (77’ Furmaniak), Nowacka (62’ Krysman).

---

Żółte kartki: Piątek, Witczak, Majda, Świątek

---

Sędziowały: Magdalena Małek (Wielkopolski ZPN) – główna, Olga Pietrzykowska, Sylwia Grygiel

---

SW Aesthetic MVP Meczu: Karolina Majda (Sportis KKP Bydgoszcz)

---

08 listopada 2021

RELACJA Z MECZU SPORTIS KKP BYDGOSZCZ - ŚLĄSK WROCŁAW

Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrały piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz. W 10. kolejce ekstraligi bydgoszczanki pokonały Śląsk Wrocław 3:1 po dwóch golach Karoliny Majdy i trafieniu Pauliny Oleksiak z rzutu karnego. Przed ostatnią kolejką rundy jesiennej podopieczne Adama Górala plasują się na szóstej lokacie z dorobkiem 15 punktów.