Mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci śp. Aleksandra Nowaka – jednego ze współzałożycieli KS Łochowo i wielkiego przyjaciela Sportis, który odszedł kilka tygodni temu.

Sobotni pojedynek lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 3. minucie kapitalną okazję na zdobycie bramki zmarnował Dylan Ruiz-Diaz, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Kujawianki. Po chwili na strzał zdecydował się jeszcze Marcin Krzywicki, ale piłka nie trafiła do bramki Dziwulskiego. Trzy minuty później gorąco zrobiło się w polu karnym Dumieńskiego. Piłkarz gości zdecydował się na uderzenie, jednak dobrą interwencją w polu karnym popisał się Oskar Kujawka. W 8. minucie meczu obrona Sportis skapitulowała. Pod bramką łochowian doszło do zamieszania, a futbolówka trafiła ostatecznie pod nogi Łukasza Galanciaka, który pewnym strzałem otworzył wynik.

Już po kilku minutach gry gospodarze mogli wyrównać, ale tym razem znakomitą okazję na zdobycie gola zmarnował Kajetan Wojciechowski, nie trafiając do siatki z kilku metrów. Na kolejną sytuację trzeba było poczekać do 23. minuty, kiedy to Dziwulski jeszcze raz wygrał bezpośredni pojedynek z Ruizem-Diazem. Dwie minuty później Australijczyk został sfaulowany w polu karnym, a sędzia bez chwili namysłu wskazał na jedenasty metr boiska. Szansa na wyrównanie została jednak zmarnowana, ponieważ Ruiz-Diaz nie trafił z karnego w światło bramki.  Pod koniec połowy więcej okazji mieli izbiczanie. Najpierw w 37. minucie goście oddali strzał nad poprzeczką, a w 39. minucie Michał Dumieński musiał bronić groźne uderzenie głową oddane z kilku metrów od jego bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od zmarnowanej przez Dylana Ruiza-Diaza świetnej okazji w polu karnym gości. W 53. minucie rywale podwyższyli na 2-0. Rewelacyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Andrzejewski i „Dumi” po raz drugi tego popołudnia zmuszony był do wyjmowania piłki z siatki. Kilka minut później Kujawianka mogła podwyższyć prowadzenie, ale Andrzejewskiemu nie udało się skutecznie przelobować bramkarza z Łochowa. W 62. minucie groźnie z linii pola karnego uderzał Oleg Tabaka, a minutę później izbiczanie trafili po raz trzeci do siatki. Po dobrym rozegraniu piłki na połowie gospodarzy skutecznie z szesnastego metra uderzył Sebastian Antas.

W 75. minucie przed szansą stanął Marcin Krzywicki, ale jego próbę z pola karnego wybronił Dziwulski. Sześćdziesiąt sekund później Krzywicki umieścił piłkę w siatce. Kapitalnym zagraniem popisał się Karol Żmijewski, a popularny „Krzywy” nie zmarnował wybornej sytuacji pod bramką gości. Sportis uwierzył jeszcze, że jest w stanie urwać punkty drużynie Kujawianki i ruszył zdecydowanie do ataku. Niestety w 80. minucie izbiczanie rozstrzygnęli losy pojedynku. Strzałem po „długim” słupku popisał się Oleg Tabaka i rywale mogli dopisywać sobie trzy punkty.

W następnej kolejce piłkarze Sportis zagrają za tydzień na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli grupy mistrzowskiej - Pogonią Mogilno.

Sportis SFC Łochowo 1 - 4 Kujawianka Izbica Kujawska

Bramka dla Sportis: Marcin Krzywicki 76'

Bramki dla Kujawianki: Łukasz Galanciak 8', Bartosz Andrzejewski 53', Sebastian Antas 63', Oleg Tabaka 80'

Skład Sportis: Dumieński – Frasz, Wiśniewski, Kujawka – Wojciechowski (60' Żmijewski), Szymański (7' Branicki), Miłek (88' Nowak), Góra, Śłupecki (77' Kalitta) – Krzywicki, Ruiz-Diaz (88' Nowak)

Skład Kujawianki: Dziwulski – Miziołek, Tabaka (85' Jóźwicki), Witczak (83' Chojnacki), Antas (87' Mielczarek), Andrzejewski, Trzepacz (88' Wiliński), Grube, Galanciak, Figura, Rojewski

RELACJA Z MECZU SPORTIS SFC ŁOCHOWO – KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA

W trzecim spotkaniu rozegranym w ramach rundy finałowej kujawsko-pomorskiej IV Ligi piłkarze Sportis SFC Łochowo przegrali u siebie z Kujawianką Izbica Kujawska 1-4. Jedyną bramkę dla łochowian zdobył w drugiej połowie Marcin Krzywicki.