SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Od pierwszych minut oba zespoły próbowały przejąć inicjatywę i zmusić rywala do popełnienia błędu. Na bramkę nie trzeba było długo czekać. Już w 6. minucie gry rywale przeprowadzili składną akcję. Piłka trafiła na prawe skrzydło, gdzie jeden z zawodników drużyny z Włocławka wymanewrował obrońcę Sportis i oddał strzał. Uderzenie wybronił Paweł Ciesłowski, jednak przy dobitce Miłosza Kapicy, debiutujący w barwach klubu z Łochowa golkiper, był bez szans. W 12. minucie, po sprytnym rozegraniu futbolówki z rzutu wolnego, goście musieli blokować uderzenie Kacpra Nowaka. Po kilku minutach sprzed pola karnego nieskutecznie strzelał Mariusz Miłek.

W kolejnych fragmentach spotkania gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a ekipy miały problem ze stworzeniem sobie klarownej sytuacji na bramkę. W 27. minucie obronie gości urwał się Dylan Ruiz-Diaz, ale górą w pojedynku był bramkarz z Włocławka. Podopieczni Trenera Roberta Wójcika zaczęli przeważać i już po kilkudziesięciu sekundach bliski szczęścia był Michał Kalitta, który trafił w słupek. W 36. minucie jeszcze raz groźną sytuację stworzył Mariusz Miłek, a chwilę później Sobczak zmuszony był do obrony uderzenia Kacpra Nowaka. Do przerwy wynik się jednak nie zmienił i łochowianie do szatni schodzili na debecie.

Po zmianie stron przewaga Sportis zaczęła wzrastać. Po kilku minutach drugiej części znakomicie uderzał Dylan Ruiz-Diaz. Piłka wypadła z rąk bramkarza rywala, ale dobrze prezentujący się w sobotnie popołudnie Nowak nie zdążył z dobitką. Gospodarze dominowali i z każdą chwilą zaczynało coraz mocniej pachnieć bramką na 1-1. Gol padł w 79. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony futbolówkę pechowo do własnej bramki skierował Mateusz Pestka i mieliśmy remis.

Sportis uwierzył, że z pojedynku z Liderem może wyjść z kompletem punktów. W ostatnim fragmencie gra stała się otwarta, ponieważ obu zespołom zależało na tym, aby spotkanie nie zakończyło się podziałem punktów. Decydujący głos należał do piłkarzy Trenera Roberta Wójcika. W 86. minucie przebojem na skrzydle przedarł się Marcin Krzywicki, zagrał w pole karne, a tam znakomicie zachował się Michał Kalitta. Młody napastnik pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce, rozstrzygając losy pojedynku. Było to pierwsze zwycięstwo Sportis od marcowej rywalizacji ze Startem Pruszcz.

W następnym meczu, zaplanowanym już na tę środę, łochowianie zmierzą się u siebie z Chemikiem Bydgoszcz.

#SPORTisMATCH

Sportis SFC Łochowo 2 - 1 Lider Włocławek

Bramki dla Sportis: 79' (s) Mateusz Pestka, 86' Michał Kalitta

Bramka dla Lidera: 6' Miłosz Kapica

Skład Sportis: Ciesłowski – Branicki (75' Krzywicki), Wiśniewski, Kujawka – Wojciechowski, Miłek, Nowak (70' Góra), Szymański, Słupecki – Kalitta (90+4' Frasz), Ruiz-Diaz (90' Kondrat)

Skład Lidera: Sobczak – Mąkola, Wańczyk, Yavorskyy (87' Górniak) Chomicz, Pestka, Łojeczko, Dumicz, Kapica (84' Bykowski), Domaniecki, Rajczyk

---

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY!

16 maja 2021

RELACJA Z MECZU SPORTIS SFC ŁOCHOWO – LIDER WŁOCŁAWEK

Nie było lepszego momentu na przerwanie złej passy meczów bez zwycięstwa. W pierwszym w tym roku spotkaniu rozegranym z udziałem publiczności, piłkarze Sportis SFC Łochowo pokonali na stadionie przy ulicy Dębowej Lidera Włocławek 2-1! O wygranej przesądziło samobójcze trafienie gracza gości oraz bramka Michała Kalitty.