Już od pierwszych minut piłkarze Pogoni próbowali przejąć inicjatywę na boisku oraz zaskoczyć obronę Sportis. Goście byli częściej przy piłce i szybko przedostawali się w pole karne Pawła Ciesłowskiego. Na szczęście dla łochowian przewaga rywali nie przyniosła stuprocentowych okazji na bramkę. W 9. minucie dobrą sytuację stworzyli sobie za to podopieczni Trenera Roberta Wójcika. Po dośrodkowaniu z lewej flanki niecelnie z kilku metrów uderzał Kacper Nowak. W 14. minucie Pogoń odpowiedziała próbą z dystansu. Cztery minuty później Sportis mógł prowadzić 1-0. Po stracie gości w środkowej części boiska futbolówka trafiła do niepilnowanego Michała Kalitty, który trafił w słupek.

W 24. minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Mateusz Góra, jednak na posterunku był Kacper Uklejewski. W kolejnych fragmentach pojedynku łochowianie utrzymywali się przy piłce, kontrolując przebieg gry. Sportis starał się tworzyć sytuacje, a goście czekali na wyjście do skutecznego kontrataku. W 42. minucie bardzo dobrze na połowie rywala pokazał się Nowak, jednak jego strzał z pola karnego wybronił golkiper z Mogilna. Chwilę później z dystansu uderzał Dylan Ruiz-Diaz, ale i tym razem futbolówka nie znalazła drogi do siatki. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Dębowej nie doczekali się bramek.

Początek drugiej odsłony to próby przedostania się obu zespołów pod bramkę przeciwnika. Dobra postawa obrońców spowodowała, że przez ponad kwadrans piłkarze nie stworzyli żadnych stuprocentowych okazji na otwarcie wyniku. Gra odmieniła się dopiero w 63. minucie. Piłkę w środku boiska przejął Mateusz Wiśniewski, a następnie szybko rozprowadził ją na skrzydło. Niefortunna interwencja defensora gości spowodowała, że futbolówka wróciła do Wiśniewskiego, który strzałem w róg bramki pokonał Uklejewskiego. Podrażnieni rywale mogli wyrównać chwilę później, ale Ciesłowski wygrał pojedynek sam na sam z piłkarzem Pogoni, a dobitka okazała się nieskuteczna.

W 75. minucie Sportis podwyższył prowadzenie. Znakomitym rajdem lewym skrzydłem popisał się Mateusz Góra. Skrzydłowy z łatwością oszukał przeciwników i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza z Mogilna. Chwilę później kolejną znakomitą okazję stworzył sobie Ruiz-Diaz, ale jego strzał został zablokowany. Rywale nie chcieli łatwo pogodzić się z porażką i już w 77. minucie wyszli z groźną kontrą zakończoną niecelnym uderzeniem na bramkę Ciesłowskiego. Kilka minut później Marcin Krzywicki próbował zaskoczyć golkipera rywali z boku pola karnego. W końcowych minutach Sportis po raz kolejny kontrolował przebieg meczu, nie popełniając błędów w obronie. Ostatecznie wynik na stadionie przy ulicy Dębowej się nie zmienił i czwarte zwycięstwo z rzędu ekipy z Łochowa stało się faktem.

W następnej kolejce piłkarze z Łochowa zagrają w poniedziałek na wyjeździe z liderującym na ten moment Zawiszą Bydgoszcz.

Sportis SFC Łochowo 2-0 Pogoń Mogilno

Bramki dla Sportis: 63' Mateusz Wiśniewski, 75' Mateusz Góra

Skład Sportis: Ciesłowski – Wojciechowski, Frasz, Wiśniewski, Słupecki – Góra (90' Kondrat), Kujawka, Miłek, Ruiz-Diaz (87' Redliński), Nowak (63' Krzywicki) - Kalitta

Skład Pogoni Uklejewski – Cieślewicz, Duszyński, Kruszewski, Krajnyk, Szefler (87' Paweł Mroziński), Jagielski, Kopiński, Kopliński, Piotr Mroziński, Strzelecki (56' Kozłowski)

RELACJA Z MECZU SPORTIS SFC ŁOCHOWO – POGOŃ MOGILNO

Sportis SFC Łochowo nie schodzi ze zwycięskiej ścieżki! W środowym spotkaniu 30. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi łochowianie pokonali u siebie Pogoń Mogilno 2-0 i umocnili się na 4. pozycji w tabeli. Bramki dla podopiecznych Trenera Roberta Wójcika zdobyli w drugiej połowie Mateusz Wiśniewski oraz Mateusz Góra.