Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim Kibicom i Sympatykom Sportis Bydgoszcz, a także Partnerom i Przedstawicielom Mediów, którzy współpracują z naszym klubem spokojnego czasu spędzonego w

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia. W 5. minucie piłkarze Sportis wykorzystali błąd bramkarza Startu, a piłkę w bramce umieścił Michał Kalitta. Łochowianie błyskawicznie podwyższyli prowadzenie. W 9. minucie kapitalnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego popisał się Marcin Krzywicki i Sportis znalazł się w komfortowej sytuacji.

Po szybkiej stracie dwóch bramek goście otrząsnęli się i zaczęli grać nieco skuteczniej w defensywie, a także szukać okazji w ataku. Sportis nadal przeważał i starał się dyktować własne warunki gry. Kilka niezłych akcji z obu stron nie zakończyło się kolejnymi bramkami. W 39. minucie goście z Pruszcza nie wykorzystali znakomitej okazji, pudłując tuż zza linii pola karnego. Do przerwy wynik się nie zmienił i Sportis schodził do szatni z dwubramkową zaliczką.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch prostych błędów bramkarza Startu, które nie zostały zamienione na bramkę. W 53. minucie goście stworzyli zagrożenie po dobrym strzale z rzutu wolnego. Nad boisko przy ulicy Glinki nadciągnęła ulewa, a gra na murawie wyraźnie się zaostrzyła. W 58. minucie Maciej Słupecki sfaulował przeciwnika, po czym arbiter pokazał obrońcy drugą w tym meczu żółtą kartkę. Przez ostatnie ponad pół godziny gry Sportis był zmuszony do gry w osłabieniu.

Goście coraz częściej zbliżali się w okolice pola karnego Michała Dumieńskiego, a ich ataki nabierały na sile. W 73. minucie znakomitej okazji na zamknięcie spotkania nie wykorzystał Mateusz Góra. Skrzydłowy urwał się obrońcom Startu, lecz w decydującym momencie akcji został zatrzymany. W 86. minucie pruszczanie dopięli swego. Ogromne zamieszanie w polu karnym Dumieńskiego wykorzystał Daniel Czarnowski, wbijając futbolówkę do siatki i przywracając tym samym Startowi nadzieję na punkty. Goście nie odrobili jednak strat, a w doliczonym czasie gry po rzucie wolnym decydujący cios zadał wpuszczony kilkanaście minut wcześniej na boisko as w talii Roberta Wójcika - Georgio Dimitrov.

Po zaciętym i pełnym walki spotkaniu Sportis pokonał Start Pruszcz 3-1. Piłkarze z Łochowa nie żegnają się z boiskiem przy ulicy Glinki, ponieważ już za tydzień w ostatnim meczu rundy zasadniczej zmierzą się na tym obiekcie z Chemikiem Bydgoszcz.

Sportis SFC Łochowo 3 - 1 Start Pruszcz

Bramki dla Sportis: Michał Kalitta 5', Marcin Krzywicki 9', Georgio Dimitrov 90+2'
Bramka dla Startu: Daniel Czarnowski 86'

Skład Sportis: Dumieński – Słupecki, Frasz, Wiśniewski, Żmijewski – Kujawka, Szymański, Miłek, Góra (90+3' Nowak), Miłek – Kalitta (78' Dimitrov), Krzywicki (60' Wojciechowski)

Skład Startu: Kowalczyk – Sapa, Konopczyński, Gaca, Napierała (70' Zieliński), Kostiuk, Czarnowski, Wojtowicz, Chabowski, Wanat, Krukowski

RELACJA Z MECZU SPORTIS SFC ŁOCHOWO – START PRUSZCZ

Piłkarze Sportis SFC Łochowo od zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną IV Ligi! W rozegranym w ogromnej ulewie meczu 18. kolejki, łochowianie pokonali na boisku przy ulicy Glinki w Bydgoszczy Start Pruszcz 3-1. Bramki dla Sportis zdobyli Michał Kalitta, Marcin Krzywicki i Georgio Dimitrov.

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

TELEFON:   +48 52 506 56 90