Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim Kibicom i Sympatykom Sportis Bydgoszcz, a także Partnerom i Przedstawicielom Mediów, którzy współpracują z naszym klubem spokojnego czasu spędzonego w

Od momentu rozpoczęcia gry przy piłce częściej utrzymywali się gospodarze. Zawodnicy Roberta Wójcika wyszli na murawę pewni siebie i od pierwszych chwil chcieli narzucić własne warunki. Na początku meczu kilkukrotnie strzałów próbowali piłkarze Zawiszy, ale nie stanowiły one większego zagrożenia dla Michała Dumieńskiego. W 20. minucie w pole karne Oczkowskiego wtargnął Maciej Słupecki, lecz jeden z obrońców „niebiesko-czarnych” uratował swój zespół wybiciem piłki głową tuż sprzed linii bramkowej. W 23. minucie na prowadzenie mogli wyjść „Wojskowi”. Po dośrodkowaniu z lewej flanki interweniował Dumieński, a następnie Kajetan Wojciechowski szczęśliwie wyprzedził jednego z graczy Zawiszy.

W 25. minucie bydgoszczanie objęli prowadzenie. Po rzucie wolnym z bardzo dobrej strony w polu karnym pokazał się Ariel Jastrzembski, który uderzeniem głową pokonał Dumieńskiego. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy na murawie zrobiło się jeszcze ciekawiej. W 33. minucie ponad poprzeczką strzelał bardzo aktywny od początku pojedynku Maciej Słupecki. Minutę później niezłą próbą odpowiedział Rafał Piekuś. W 38. minucie zagotowało się pod bramką Oczkowskiego. Po błędzie defensywy gości piłkę przejął Dylan Ruiz-Diaz. Australijczyk przewrócił się w „szesnastce”, ale zdaniem arbitra Zawiszacy podczas interwencji nie przekroczyli przepisów. Pierwszą odsłonę zakończył niecelny strzał bydgoszczan z rzutu wolnego.

Druga połowa należała zdecydowanie do piłkarzy z Łochowa. W 56. minucie w pole karne wpadł Słupecki i dobrym strzałem zmusił Oczkowskiego do interwencji. Kilka minut później dwie próby oddali gracze z Bydgoszczy, ale nie przyniosły one wymiernych efektów. Sportis zaczął się „rozkręcać” i z minuty na minutę zyskiwał coraz większą przewagę. W 64. minucie powinien być remis. Stuprocentową okazję na wyrównanie zmarnował Kajetan Wojciechowski, który w dogodnej pozycji przestrzelił nad bramką Zawiszy.

Co nie udało się Wojciechowskiemu, powiodło się grającemu w sobotę kapitalne zawody Maciejowi Słupeckiemu. W 70. minucie, po składnej akcji łochowian, obrońca fenomenalnym uderzeniem z pola karnego pokonał bramkarza gości i mieliśmy remis. Podopieczni Roberta Wójcika dążyli do sięgnięcia po pełną pulę. Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem strzał ze stałego fragmentu oddał jeszcze Mariusz Miłek, ale futbolówka nie trafiła do siatki. Zawisza kończył pojedynek w „dziesiątkę”. Na 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry za drugą żółtą kartkę z boiska usunięty został Kamil Czyżniewski. Ostatecznie po bardzo dobrym widowisku Sportis zremisował z bydgoskim Zawiszą 1-1.

W następnej kolejce piłkarze z Łochowa zagrają w piątek na wyjeździe z trzecią drużyną tabeli grupy mistrzowskiej – Włocłavią Włocławek.

Sportis SFC Łochowo 1 - 1 Zawisza Bydgoszcz

Bramka dla Sportis: Maciej Słupecki 70'

Bramka dla Zawiszy: Ariel Jastrzembski 25'

Skład Sportis: Dumieński – Branicki, Frasz (66' Szymański), Wiśniewski, Słupecki (75' Cemschi) – Wojciechowski, Kujawka, Miłek, Góra – Krzywicki (75' Kalitta), Ruiz-Diaz

Skład Zawiszy: Oczkowski – Jastrzembski, Sochań, Żylski, Mielcarek (57' Jaskólski) Żyliński (85' Witczak), Brzeziński (75' Czyżniewski), Prejs, Piekuś (57' Furst), Witucki, Kozłowski

RELACJA Z MECZU SPORTIS SFC ŁOCHOWO – ZAWISZA BYDGOSZCZ

W spotkaniu 24. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi piłkarze Sportis SFC Łochowo zremisowali u siebie z liderem tabeli – Zawiszą Bydgoszcz 1-1. Bramkę dla łochowian w drugiej połowie meczu zdobył Maciej Słupecki.

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

TELEFON:   +48 52 506 56 90