Już od pierwszej minuty goście z Izbicy Kujawskiej próbowali przejąć kontrolę nad meczem i pokazać piłkarzom Sportis, że nie przyjechali do Łochowa oddać spotkania bez walki. Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie jednak gospodarze. W 4. minucie Adrian Olejnik zmuszony był do interwencji przy groźnym strzale z dystansu Mateusza Góry. Chwilę później Hubert Szymczak próbował zaskoczyć Damiana Pawelskiego uderzeniem z pola karnego. Futbolówka zatrzymała się w tym przypadku na bocznej siatce. W 16. minucie łochowianie wyprowadzili szybki atak. Dobrze z lewego skrzydła dośrodkowywał Steffen Andersen, ale Maciejowi Słupeckiemu nie udało się pomyślnie wykończyć akcji pod bramką rywala. W 20. minucie „zagotowało” się w „szesnastce” Pawelskiego. Izbiczanie wyprowadzili szybką akcję i golkiper Sportis zmuszony był do dwóch interwencji po strzale Arkadiusza Widelskiego i dobitce Macieja Rojewskiego.

Łochowianie próbowali odpowiedzieć Kujawiance, przenosząc piłkę na połowę rywala i poszukując okazji na bramkę po strzałach z dystansu, ale w 26. minucie to przeciwnicy wyszli na prowadzenie. Goście wymanewrowali kilku piłkarzy Sportis w środkowej części boiska, a piłka „powędrowała” pod nogi Sebastiana Antasa, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Pawelskiego, zamykając serię 296 minut bez straty gola łochowian w tym sezonie. Rywale nie mieli jednak zamiaru zatrzymać się na jednym trafieniu i już w 30. minucie bramkarz Sportis musiał bronić, oddane po rzucie rożnym, uderzenie głową zawodnika z Izbicy. Minutę później akcja przeniosła się na drugą połowę boiska, a Michał Kalitta zdecydował się na uderzenie z dystansu, po którym piłka poleciała nad poprzeczką. W 37. minucie izbiczanie przeprowadzili kolejny atak prawą flanką, ale Pawelski zatrzymał Szymczaka. Kilka minut później, strzałem z daleka, golkipera Sportis próbował zaskoczyć Antas, jednak futbolówka poleciała obok słupka. W samej końcówce pierwszej połowy z dystansu uderzał jeszcze Góra, jednak próba 23-letniego pomocnika została zablokowana. Ostatecznie w pierwszej części spotkania nie doczekaliśmy się już większej ilości emocji i na przerwę ekipa z Łochowa schodziła na debecie.

Druga odsłona rozpoczęła się od niecelnego strzału Dawida Lewandowskiego. Łochowianie dążyli do wyrównania, ale brakowało przede wszystkim wykończenia. W 50. minucie dobrą okazję zmarnował Mateusz Góra, który przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką bramki Olejnika. W 52. minucie zespół trenera Roberta Wójcika znalazł się w jeszcze większych tarapatach. Kujawianka zagrała szybki atak, po którym piłka trafiła do Widelskiego. Ten rewelacyjnym zagraniem przekazał futbolówkę Antasowi, który zadał drugi cios. Podrażnieni łochowianie ruszyli do ataku i już chwilę później celnym uderzeniem popisał się Michał Kalitta. W 58. minucie nad bramką Olejnika strzelał Maciej Słupecki, a chwilę później w środek bramki gości uderzył Andersen. Kujawianka zrewanżowała się szybko kolejnymi dwiema próbami, które nie przyniosły jednak wymiernego efektu. W 64. minucie groźnie było w polu karnym Olejnika, którego na raty próbowali pokonać Góra, Kalitta i Andersen. Ostatecznie piłka nie „zatrzepotała” w siatce.

Sportis nie mógł wstrzelić się w bramkę, a dobra postawa defensorów i bramkarza przeciwnika powodowała, że trudno było oddać mocny, precyzyjny strzał. Nieskuteczna okazała się próba z rzutu wolnego Kajetana Wojciechowskiego ani główka Mateusza Zbiranka. W 69. minucie znakomitą okazję zmarnował Kalitta. Piłka trafiła do ustawionego kilka metrów przed bramką napastnika, ale ten nie trafił do siatki. Goście nie odpuszczali i nie koncentrowali się wyłącznie na obronie, ale próbowali sami oddawać uderzenia. Sportis również szukał swoich okazji, ale cały czas brakowało skutecznej finalizacji. W 89. minucie ekipa prowadzona przez trenera Roberta Wójcika dopięła swego i zdobyła bramkę. Wojciechowski zabrał piłkę Pawłowi Dryce w środkowej części boiska i znakomicie znalazł ustawionego w polu karnym Marcina Krzywickiego, który nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w siatce. Sportis próbował jeszcze oddawać kolejne uderzenia i miał nawet piłkę meczową po rzucie wolnym w ostatniej akcji spotkania, ale futbolówka drugi raz tego popołudnia nie wpadła już do bramki Olejnika i pierwsza w sezonie porażka ekipy z Łochowa stała się faktem.

W 5. kolejce zespół prowadzony przez trenera Roberta Wójcika zagra w przyszły weekend na wyjeździe z Chemikiem Moderatorem Bydgoszcz. Wcześniej, bo już w nadchodzącą środę, Sportis zmierzy się w delegacji z Dębem Potulice w ramach spotkania 2. rundy Okręgowego Pucharu Polski w okręgu bydgoskim.

Sportis SFC Łochowo – Kujawianka Izbica Kujawska 1-2 (0-1)

---

Bramka dla Sportis: 89' Marcin Krzywicki

Bramki dla Kujawianki: 26', 52' Sebastian Antas

---

Skład Sportis: Pawelski – Wojciechowski, Shpilevskii, Wiśniewski, Wróblewski – Andersen, Zbiranek, Słupecki (83' Droż), Góra, Niemyt (62' Nowak) – Kalitta (80' Krzywicki)

Rezerwowi: Kowalczyk – Nowak, Nowicki, Kondrat, Krzywicki, Droż, Witczak

Trener: Robert Wójcik

---

Skład Kujawianki: Olejnik – Szpucha, Szymczak, Antas, Widelski, Lewandowski, Szablewski, Dryka, Wojtyszyn, Mrozik, Rojewski

Rezerwowi: Pawlak – Miziołek, Janaszczyk, Kępa, Skibiński, Michalak, Makselan

Trener: Marek Woziński

---

Żółte Kartki: 71' Zbiranek, 78' Nowak (Sportis) – 30' Antas, 65' Szpucha, 90+2' Szymczak (Kujawianka)

---

Dariusz Żychliński Valores Veri – Polski Instytut Prawdziwych Wartości MVP Meczu: Sebastian Antas (Kujawianka Izbica Kujawska)

---

29 sierpnia 2021

RELACJA Z MECZU SPORTIS SFC ŁOCHOWO - KUJAWIANKA IZBICA KUJAWSKA

Piłkarze Sportis SFC Łochowo przegrali pierwsze spotkanie w tym sezonie kujawsko-pomorskiej IV Ligi. W rozegranym w piątkowe popołudnie meczu 4. kolejki łochowianie ulegli przed własną publicznością Kujawiance Izbica Kujawska 1-2. Jedyną bramkę dla ekipy prowadzonej przez trenera Roberta Wójcika zdobył w końcówce pojedynku Marcin Krzywicki.