Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim Kibicom i Sympatykom Sportis Bydgoszcz, a także Partnerom i Przedstawicielom Mediów, którzy współpracują z naszym klubem spokojnego czasu spędzonego w

Na pierwszą akcję ofensywną kibice w Łochowie musieli poczekać do 5. minuty. Maciej Słupecki wypuścił prawym skrzydłem Mateusza Szymańskiego, a ten groźnie dośrodkował na pole karne gości. Po tej wrzutce piłka otarła poprzeczkę, ale wcześniej arbiter liniowy dostrzegł, że futbolówka opuściła boisko. Nie minęła chwila, a z groźnym atakiem zabrali się rypinianie. Maciej Jankowski przeprowadził szybką akcję lewą flanką, znakomicie dograł do Pawła Lewandowskiego, a ten znalazł się na znakomitej pozycji. Ostatecznie podopieczny trenera Sławomira Suchomskiego przestrzelił. Lech nie miał zamiaru spuścić z tonu i już w 7. minucie groźnym dośrodkowaniem popisał się Bartłomiej Śmigrodzki. Koledzy nie zdołali jednak wykończyć tego ataku. Dwie minuty później na prowadzenie wyszli za to łochowianie. Piłka w łatwy sposób znalazła się pod nogami Michała Kalitty. Napastnik przedarł się w okolice bramki gości i silnym uderzeniem z ostrego kąta otworzył wynik spotkania.

W kolejnym fragmencie meczu oba zespoły próbowały kontynuować konstruowanie licznych akcji ofensywnych. W 18. minucie po rzucie rożnym jeden z piłkarzy Lecha uderzył piłkę na bramkę Damiana Pawelskiego, ale golkiper z Łochowa nie popełnił błędu. Gra stawała się z minuty na minutę coraz szybsza, a to zwiastowało interesującą dalszą część pojedynku. W 23. minucie przeciwnicy wywalczyli rzut wolny w dobrej odległości od bramki łochowian, jednak Dorian Banasiak uderzył wysoko nad poprzeczką. Nie minęła chwila, a piłkarz gości znów oddał uderzenie na bramkę Pawelskiego. Tym razem Banasiak również przestrzelił.

W 28. minucie dobrym strzałem zrewanżowali się podopieczni trenera Roberta Wójcika. Próba Mateusza Góry została jednak wybroniona przez Nikodema Skowrońskiego. Nie minęła chwila, a groźnie zrobiło się w polu karnym Sportis. Gracz Lecha wyszedł z szybkim atakiem lewą stroną i doskonale dośrodkował. Pozostawiony sam, kilka metrów przed bramką, Martyn Trędewicz nie trafił jednak do siatki. W 32. minucie na uderzenie zdecydował się Michał Kalitta. Skowroński jeszcze raz pokazał się z dobrej strony i wybronił próbę napastnika Sportis. Lechici ruszyli z kolejnymi atakami. O ile w 36. minucie Pawelski obronił piłkę, która poleciała prosto w jego ręce, tak minutę później, po znakomitym strzale z dystansu Macieja Jankowskiego, golkipera z Łochowa uratowała poprzeczka.

W 41. minucie Lech wyrównał. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Martyn Trędewicz. Zawodnik z Rypina fantastycznie przymierzył i jedyne co mogli zrobić po tym strzale łochowianie to wyjąć piłkę z siatki. W doliczonym czasie gry Trędewicz próbował jeszcze raz zaskoczyć Pawelskiego uderzeniem z dystansu, ale tym razem chybił. Ostatecznie po wyrównanych 45 minutach Sportis remisował z Lechem Rypin 1-1.

Druga połowa rozpoczęła się od twardej, męskiej gry z obu stron. W 51. minucie Maciej Słupecki dograł znakomitą piłkę do pozostawionego bez krycia Michała Kalitty. Gości uratował jednak Nikodem Skowroński, który wyprzedził napastnika z Łochowa. Trzy minuty później przed znakomitą szansą stanął Damian Stasikowski. Pomocnik znalazł się na dobrej pozycji, ale przestrzelił. W 55. minucie Sportis odzyskał prowadzenie. Kapitalnie w polu karnym przeciwnika zachował się Maciej Słupecki. Skrzydłowy zaprezentował serię zwodów, po których pewnym strzałem pokonał Skowrońskiego.

Ekipa Roberta Wójcika grała coraz odważniej i już dwie minuty po zdobyciu gola, piłkę na wolne pole otrzymał Michał Kalitta. Tym razem jednak szybszy był golkiper Lecha. W 60. minucie na potężne, kolejne w tym meczu uderzenie zdecydował się Dorian Banasiak. Piłka znów jednak nie znalazła drogi do siatki. Rypinianie byli jednak aktywni i nie można było powiedzieć, że wynik meczu jest już rozstrzygnięty. W kolejnych minutach łochowianie zmarnowali kolejne znakomite sytuacje. Źle pod bramką rypinian zachował się Mateusz Góra, który zepsuł szybką akcję ofensywną. Z kolei kilka minut później nad bramką Skowrońskiego uderzał Mateusz Zbiranek.

W 78. minucie Radosław Rybka próbował zaskoczyć Pawelskiego z rzutu wolnego. Golkiper Sportis skutecznie interweniował, parując futbolówkę na rzut rożny. W 80. minucie rywale wyrównali. Sportis stracił piłkę w środkowej części boiska, a goście koncertowo rozegrali akcję ofensywną, po której futbolówka wylądowała pod nogami Pawła Lewandowskiego. Zawodnik z Rypina nie zmarnował swojej sytuacji. Pięć minut później na boisku doszło do spięcia pomiędzy Maciejem Słupeckim a Radosławem Lewandowskim. Arbiter postanowił napomnieć skrzydłowego Sportis żółtym kartonikiem, natomiast w przypadku gracza przyjezdnych nie był już tak łaskawy i Lewandowski został usunięty z placu gry.

Gra w osłabieniu zmotywowała jednak gości do walki o pełną pulę i w 89. minucie rypinianie przechylili szalę zwycięstwa na własną stronę. Po rzucie wolnym piłka trafiła na głowę Doriana Banasiaka, który pewnym uderzeniem przybliżył swoją drużynę do zdobycia komplet punktów. Sportis próbował jeszcze wrócić do gry. Dobre sytuacje konstruował między innymi Marcin Krzywicki, ale piłka nie wpadła już do bramki Skowrońskiego i Lechici przerwali znakomitą serię zwycięstw podopiecznych trenera Roberta Wójcika.

W 11. kolejce piłkarze Sportis SFC Łochowo zagrają za tydzień na wyjeździe z trzecią w tabeli Włocłavią Włocławek.

Sportis SFC Łochowo – Lech Rypin 2-3 (1-1)

---

Bramki dla Sportis: 9' Michał Kalitta, 55' Maciej Słupecki

Bramki dla Lecha: 41' Martyn Trędewicz, 80' Paweł Lewandowski, 89' Dorian Banasiak

---

Skład Sportis: Pawelski – Wojciechowski, Shpilevskii, Wiśniewski, Wróblewski – Góra (70' Niemyt), Szymański (79' Nowak), Zbiranek, Stasikowski, Słupecki – Kalitta (84' Krzywicki)

Rezerwowi: Kowalczyk – Nowak, Kondrat, Krzywicki, Niemyt, Droż, Witczak

Trener: Robert Wójcik

---

Skład Lecha: Skowroński – Rybka, Moszczyński (75' Gołata), Banasiak, Paweł Lewandowski, Jankowski, Rożnowski (88' Baranowski), Śmigrodzki (63' Sternicki), Krajewski, Trędewicz, Radosław Lewandowski

Rezerwowi: Beśka – Baranowski, Dąbrowski, Gołata, Sternicki, Jasieniecki

Trener: Sławomir Suchomski

---

Żółte Kartki: 22' Szymański, 86' Słupecki (Sportis) – 19' Rożnowski, 26' Banasiak (Lech)

Czerwona Kartka: 86' Radosław Lewandowski – za niesportowe zachowanie (Lech)

---

USGexpert MVP Meczu: Martyn Trędewicz (Lech Rypin)

---

09 października 2021

RELACJA Z MECZU SPORTIS SFC ŁOCHOWO - LECH RYPIN

Zwycięska seria piłkarzy Sportis SFC Łochowo boleśnie przerwana. W rozegranym w sobotę spotkaniu 10. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi łochowianie przegrali u siebie z Lechem Rypin 2-3. Do bramki rywali trafiali odpowiednio w pierwszej połowie meczu Michał Kalitta oraz w drugiej odsłonie Maciej Słupecki.

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

TELEFON:   +48 52 506 56 90