Od początku spotkania goście z Pakości próbowali konstruować szybkie ataki i przejąć inicjatywę nad spotkaniem. Sportis miał problem z przytrzymaniem piłki i zbyt łatwo dopuszczał przeciwników w okolice własnego pola karnego. Notecianka bardzo szybko wyprowadziła pierwszy cios i już w 7. minucie do bramki Jordana Kowalczyka trafił Przemysław Strzesak. Łochowianie próbowali szybciej rozgrywać akcje, ale nadal brakowało dokładności i wykończenia.

W 24. minucie rywale podwyższyli prowadzenie. Brak konsekwencji w zachowaniu obrońców Sportis wykorzystał Norbert Rościszewski, który kapitalną przewrotką pokonał bezradnego Kowalczyka. Była to bramka z gatunku „stadiony świata”. Tuż przed przerwą los uśmiechnął się do piłkarzy z Łochowa. Przewinienie Łukasza Gryglewicza we własnym polu karnym zakończyło się podyktowaniem przez arbitra rzutu karnego. Do stojącej na jedenastym metrze piłki podszedł Mateusz Wiśniewski, ale trafił wprost w Marcina Walczaka, który odbił futbolówkę przed siebie. Na szczęście dla łochowian najszybciej do piłki dobiegł Mateusz Zbiranek i z najbliższej odległości trafił do siatki przeciwników.

W drugiej połowie Sportis starał się konstruować ataki, które pozwoliłyby na zdobycie wyrównującej bramki. Niestety brak wykończenia i dokładności nie pozwalał na stworzenie skutecznego zagrożenia w polu karnym Walczaka. Na dodatek mecz się zaostrzył, a arbiter praktycznie co chwilę wyciągał z kieszonki żółty kartonik. Niezbyt dobre tempo drugiej połowy w wykonaniu obu ekip zakończyło się ostatecznie porażką podopiecznych trenera Roberta Wójcika 1-2. Piłkarze z Łochowa w nie najlepszych nastrojach udawali się do szatni tuż po końcowym gwizdku sędziego.

W 17. kolejce piłkarze Sportis SFC Łochowo zagrają w przyszłą sobotę na wyjeździe z BKS-em Bydgoszcz.

Sportis SFC Łochowo – Notecianka Pakość 1-2 (1-2)

---

Bramka dla Sportis: 45' Mateusz Zbiranek

Bramki dla Notecianki: 7' Bartłomiej Dreżewski, 24' Norbert Rościszewski

---

Skład Sportis: Kowalczyk – Niemyt (55' Droż), Shpilevskii, Wiśniewski, Wróblewski (46' Witczak) – Nowak (69' Krzywicki), Zbiranek, Góra, Stasikowski, Słupecki – Kalitta (84' Kondrat)

Rezerwowi: Pawelski – Droż, Witczak, Szymański, Nowicki, Kondrat, Krzywicki

Trener: Robert Wójcik

---

Skład Notecianki: Walczak – Dreżewski, Strzesak (90+2' Nowak), Mateusz Swojnóg, Smaruj, Rościszewski, Dariusz Swojnóg (66' Szot), Łukasz Gryglewicz, Radosław Wójcik, Mozgawa (84' Mateusz Gryglewicz), Przemysław Swojnóg

Rezerwowi: Krajewski – Skowroński, Dudek, Mateusz Gryglewicz, Szot, Nowak, Hubert Wójcik

Trener: Kamil Kala

---

Żółte Kartki: 52' Zbiranek, 75' Kalitta, 90' Stasikowski, 90+3' Krzywicki, 90+4' Kondrat (Sportis)45' Łukasz Gryglewicz, 58' Mateusz Swojnóg, 67' Szot, 81' Strzesak, 83' Przemysław Swojnóg, 88' Mateusz Gryglewicz (Notecianka)

---

Niewykorzystany rzut karny: W 45. minucie Mateusz Wiśniewski (Sportis) nie wykorzystał rzutu karnego (Marcin Walczak obronił)

---

14 listopada 2021

RELACJA Z MECZU SPORTIS SFC ŁOCHOWO - NOTECIANKA PAKOŚĆ

W rozegranym w sobotę meczu 16. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi piłkarze Sportis SFC Łochowo przegrali przed własną publicznością z Notecianką Pakość 1-2. Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera Roberta Wójcika zdobył tuż przed przerwą Mateusz Zbiranek.

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

TELEFON:   +48 52 506 56 90