Bydgoszczanki fatalnie weszły w mecz, tracąc gola już w 2 minucie po uderzeniu Gabrieli Gębicy. Na domiar złego Sportis KKP dał się zdominować przez beniaminka ekstraligi i zepchnąć do defensywy. Kamila Rosińska miała sporo pracy, z kolei jej vis a vis Magdalena Syrek w pierwszym kwadransie pojedynku nie była szczególnie zagrożona. Do wyrównania zespół z Bydgoszczy doprowadził w 25 minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pauliny Oleksiak piłkę w siatce umieściła Aleksandra Stasiak. Po tym trafieniu przyszedł okres lepszej gry w wykonaniu Sportis KKP. Bramce Tarnovii zagroziły uderzająca z dystansu Karolina Łaniewska i Stasiak główkująca po dośrodkowaniu Oleny Klepatskiej.

Wraz z gwizdkiem rozpoczynającym drugą połowę ponownie ton boiskowym wydarzeniom zaczęły nadawać gospodynie. Brak koncentracji bydgoszczanek po wznowieniu gry bezwzględnie wykorzystała Tarnovia, odzyskując prowadzenie po bramce Katarzyny Białoszewskiej. Podopieczne trenera Michała Jarząba nabrały wiatru w żagle i raz po raz zagrażały bramce Kamili Rosińskiej. Gdyby nie jej dobra postawa to bydgoszczanki mogłyby opuszczać stadion w Woli Rzędzińskiej z dużo cięższym bagażem bramkowym. Wreszcie jednak aktywne w ofensywie rywalki podwyższyły prowadzenie. W 67 minucie na 3:1 trafiła Agnieszka Derus.

Podrażnione bydgoszczanki odpowiedziały błyskawicznie. W 69 minucie po dośrodkowaniu Aleksandry Witczak piłkę w bramce strzałem z pierwszej piłki umieściła Karolina Majda. Po zaledwie dwóch minutach i kolejnej akcji duetu Witczak-Majda na tablicy wyników widniał rezultat 3:3. Ponownie z prawej strony boiska dośrodkowywała Witczak, a „Majdi” precyzyjnym strzałem głową nie dała szans Magdalenie Syrek. Dziesięć minut później gola na wagę pierwszego w historii Tarnovii zwycięstwa w ekstralidze zdobyła dla Gabriela Gębica, wprawiając w zasłużoną euforię licznie zgromadzoną na stadionie w Woli Rzędzińskiej publiczność.

W 2. kolejce piłkarki Sportis KKP zmierzą się na własnym boisku z GKS Katowice (22.08, godz. 12:00).

Tarnovia Tarnów – Sportis KKP Bydgoszcz 4:3 (1:1)

---

Bramki dla Tarnovii: 2’, 81’ Gabriela Gębica, 47' Katarzyna Białoszewska, 67' Agnieszka Derus

Bramki dla Sportis KKP: Aleksandra Stasiak 25’, Karolina Majda 69’, 71’

---

Skład Tarnovii: Syrek - Derus, Szostak, Wałaszek (42’ Skrzyniarz), Trytek (79’ Porada), Kubaszek, Krawczyk (90+2' Wzorek), Dudziak (46’ Pleban), Gębica, Drwal, Białoszewska

Rezerwowe: Kusion – Skrzyniarz, Porada, Wzorek, Pleban, Bojdo

Trener: Michał Jarząb

---

Skład Sportis KKP: Rosińska – Sokołowska (68’ Świątek), Bagińska (59’ Helinska), Łaniewska (85’ Zabłotna), Andrzejewska – Klepatska (59’ Stępień), Oleksiak, Boguszyńska, Stasiak – Majda (73’ Glinka), Witczak

Rezerwowe: Piątek – Świątek, Helinska, Zabłotna, Stępień, Glinka, Paduch.

Trener: Adam Góral

---

Żółte kartki: 52' Kubaszek, 55' Pleban (Tarnovia) – 49' Łaniewska, 79' Boguszyńska (Sportis KKP)

---

16 sierpnia 2021

RELACJA Z MECZU TARNOVIA TARNÓW - SPORTIS KKP BYDGOSZCZ

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz od falstartu rozpoczęły nowy sezon ligowy. Podopieczne trenera Adama Górala uległy na wyjeździe Tarnovii Tarnów 3:4 (1:1).