Jako pierwsi akcję ofensywną skonstruowali gospodarze. Zaraz na początku spotkania jeden z piłkarzy Wdy oddał strzał, po którym piłka poleciała nad bramką Damiana Pawelskiego. W 2. minucie Sportis stworzył sobie niezłą okazję na objęcie prowadzenia. Łochowianie wyszli z szybką akcją prawą stroną, a futbolówka znalazła się po chwili w polu karnym rywala. Ostatecznie żaden z wchodzących w szesnastkę zawodników Sportis nie przechwycił piłki i akcja spaliła na panewce.

W kolejnych minutach gra przeniosła się w środkową część boiska, a obie ekipy nie potrafiły przejąć inicjatywy nad spotkaniem. Na kolejną wizytę w okolicach bramki Sebastiana Szabłowskiego trzeba było poczekać do 17. minuty. Wtedy to kombinacyjną akcją popisali się Mateusz Góra i Mateusz Zbiranek. Finalnie pomocnicy z Łochowa nie zagrozili w większym stopniu rywalom. Cztery minuty później pod bramką Wdy znaleźli się Michał Kalitta i Maciej Słupecki. Jednak i tym razem nie udało się na dobre rozgrzać Szabłowskiego.

W kolejnych fragmentach spotkania mecz nadal toczył się w środkowej części boiska, gdzie piłkarze obu zespołów starali się głównie przeszkadzać rywalom w konstruowaniu ataków. W 25. minucie gospodarze dośrodkowali w pole karne Pawelskiego, ale żaden z piłkarzy Wdy nie zamknął akcji. Dwie minuty później rywale jeszcze raz zaatakowali, decydując się na kombinacyjne rozegranie piłki. Po raz kolejny w tym meczu atak nie zakończył się jednak groźnym strzałem na bramkę.

Chwilę później celne uderzenie oddał Damian Stasikowski, ale była to za słaba próba, aby pokonać nią golkipera ze Świecia. W 31. minucie celnym strzałem „odwdzięczył się” Karol Maliszewski, a Pawelski pewnie złapał futbolówkę. Końcówka pierwszej odsłony to dużo walki i żółte kartki, po które aż trzykrotnie do kieszonki sięgał arbiter sobotniego spotkania. W 41. minucie gospodarze znów dośrodkowywali i jeszcze raz nikt nie był w stanie zamknąć obiecującej centry. Pierwsza odsłona zakończyła się walką o piłkę w szesnastce Wdy oraz rzutem wolnym, wykonywanym przez Mateusza Górę, po którym piłka trafiła w mur.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnego uderzenia z dystansu Jakuba Ratkowskiego. Piłka zmierzała wprost pod poprzeczkę bramki Pawelskiego, a 22-letni golkiper z trudem przeniósł futbolówkę nad bramką. W 51. minucie Sportis objął prowadzenie. Łochowianie wywalczyli rzut wolny na wprost bramki Szabłowskiego. Do piłki podszedł Mateusz Zbiranek i kapitalnym uderzeniem otworzył wynik sobotniego spotkania. Dwie minuty później powinno być 2-0. Michał Kalitta stanął oko w oko z golkiperem Wdy, ale bramkarz gospodarzy zachował spokój i skutecznie zatrzymał młodego napastnika z Łochowa.

W 55. minucie niebezpieczną sytuację stworzyli sobie podrażnieni stratą gola rywale. Jeden z graczy Wdy dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, jednak partner z zespołu nie trafił głową do bramki. Ekipa ze Świecia próbowała dalej walczyć o wyrównującą bramkę, a Sportis konstruował kolejne szybkie ataki. W 56. minucie nad bramką Szabłowskiego uderzał Maciej Słupecki. Sześć minut później groźną centrą popisali się liderzy IV Ligi, ale po raz kolejny w tym meczu zabrakło skutecznego wykończenia. W 65. minucie dobrą okazję miał Mateusz Szymański. Pomocnik doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego, jednak minimalnie chybił. Oba zespoły coraz częściej znajdowały się w dogodnych sytuacjach, co zwiastowało interesującą końcówkę pojedynku.

W 67. minucie na dobrej pozycji odnalazł się Słupecki, ale nie dał rady stworzyć skutecznej okazji na gola. Tymczasem podopieczni trenera Gralaka nadal szukali sposobu na przełamanie obrony Sportis wrzutkami oraz kombinacyjnymi atakami. Defensywa z Łochowa była jednak cały czas trudnym do pokonania monolitem. W 74. minucie Sebastian Szabłowski popełnił fatalny błąd, po którym kontrolę nad futbolówką przejął Michał Kalitta. Dość przypadkowo odbita piłka zaczęła kierować się do bramki Wdy, jednak obrońca drużyny gospodarzy zdążył uratować swój zespół przed utratą drugiego gola. Przeciwnicy nie odpuszczali i w 79. minucie piłkarz Wdy oddał strzał. Pewną interwencją popisał się Pawelski. Minutę później Wda zmarnowała kolejną okazję. Daniel Widz wyprzedził obrońcę Sportis i oddał strzał głową z kilku metrów. Piłka szczęśliwie nie znalazła drogi do siatki.

W 83. minucie łochowianie podwyższyli. Po składnej akcji futbolówka trafiła pod nogi Steffena Andersena, który pewnym uderzeniem pokonał bezradnego Sebastiana Szabłowskiego. Trzy minuty później gospodarze oddali kolejny strzał głową, jednak i tym razem była to próba nieskuteczna. Rywale nie byli w stanie odwrócić losów pojedynku, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry z szybką akcją wyszli piłkarze Sportis. Piłka trafiła pod nogi Marcina Krzywickiego, który zachowując stoicki spokój, ustalił wynik spotkania na 3-0. Tym samym gracze Sportis mogli cieszyć się z piątego zwycięstwa ligowego w tym sezonie.

W 10. kolejce piłkarze Sportis SFC Łochowo zagrają za tydzień u siebie z Lechem Rypin.

Wda Świecie – Sportis SFC Łochowo 0-3 (0-0)

---

Bramki dla Sportis: 51' Mateusz Zbiranek, 83' Steffen Andersen, 90+3' Marcin Krzywicki

---

Skład Sportis: Pawelski – Wojciechowski, Shpilevskii, Wiśniewski, Wróblewski – Góra (90+1' Niemyt), Szymański (90+1' Droż), Zbiranek, Stasikowski (71' Andersen), Słupecki (82' Nowak) – Kalitta (82' Krzywicki)

Rezerwowi: Kowalczyk – Droż, Witczak, Niemyt, Nowak, Andersen, Krzywicki

Trener: Robert Wójcik

---

Skład Wdy: Szabłowski – Słaby, Widz, Santos Falciano, Lewandowski (65' Linkowski), Maliszewski, Wenerski, Frankiewicz (63' Safian), Kułakowski, Rybacki, Ratkowski

Rezerwowi: Olkiewicz – Graczyk, Linkowski, Safian, Stanicki, Dobrowolski, Topór

Trener: Mariusz Gralak

---

Żółte Kartki: 42' Wiśniewski (Sportis) – 37' Frankiewicz, 43' Ratkowski, 50' Rybacki (Wda)

---

02 października 2021

RELACJA Z MECZU WDA ŚWIECIE - SPORTIS SFC ŁOCHOWO

Piłkarze Sportis SFC Łochowo w rewelacyjnym stylu pokonali lidera kujawsko-pomorskiej IV Ligi! W rozegranym w sobotnie popołudnie spotkaniu 9. kolejki tych rozgrywek łochowianie wygrali na wyjeździe z Wdą Świecie 3-0. Do bramki rywala trafiali w drugiej połowie meczu Mateusz Zbiranek, Steffen Andersen oraz Marcin Krzywicki.

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

TELEFON:   +48 52 506 56 90