SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Od początku spotkania oba zespoły prezentowały twardą grę i dążyły do przejęcia inicjatywy na boisku. Futbolówka wpadła do bramki Michała Dumieńskiego już w 3. minucie, ale trafienie piłkarza gospodarzy nie zostało uznane. Przewaga bydgoszczan rosła, czego ukoronowaniem był gol z 11. minuty. Po niepewnym zachowaniu defensywy łochowian w polu karnym piłka znalazła się pod nogami Tomasza Żylińskiego, który pewnym strzałem otworzył wynik meczu. Po tym trafieniu Zawisza przyspieszył tempo i w dalszym ciągu kontrolował przebieg gry.

W 26. minucie na tablicy wyników było już 2-0. Po rzucie z autu piłkarze prowadzeni przez Roberta Wójcika znów nie poradzili sobie z wybiciem piłki, co z zimną krwią wykorzystał Ariel Jastrzembski, dając gospodarzom dwubramkową zaliczkę. W kolejnych fragmentach Zawisza nadal przeważał i tworzył zagrożenie pod bramką Dumieńskiego. Kilka chwil po stracie gola bramkarz Sportis zmuszony był do kolejnych ofiarnych interwencji. Łochowianie nie mieli pomysłu na przedostanie się pod „szesnastkę” Michała Oczkowskiego, a rywal coraz mocniej naciskał, marnując dobre sytuacje na podwyższenie wyniku. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do walczących o awans piłkarzy z Bydgoszczy, którzy zdominowali przebieg gry.

Po zmianie stron Sportis przebudził się i postawa łochowian zaczęła wyglądać o wiele lepiej niż przed przerwą. W 57. minucie bliski zdobycia bramki kontaktowej był Robert Frasz. Po rzucie rożnym piłka trafiła na głowę doświadczonego obrońcy, który uderzył w kierunku bramki Oczkowskiego. Futbolówka przetoczyła się jednak tylko po poprzeczce. Chwilę później jeszcze lepszą sytuację miał Dylan Ruiz-Diaz. Australijczyk wyprzedził obrońców i oddał uderzenie, a piłka o centymetry minęła lewy słupek bramki Zawiszy. W 67. minucie bliscy zamknięcia pojedynku byli za to bydgoszczanie, którzy nie trafili do siatki z kilku metrów.

Końcowe fragmenty to kontrola przebiegu spotkania przez gospodarzy. W doliczonym czasie gry Zawiszacy zadali dwa decydujące ciosy. Najpierw po dośrodkowaniu z bocznej strefy boiska kolejny błąd w obronie Sportis wykorzystał Kamil Czyżniewski, rozstrzygając na dobre kwestie wygranej. Z kolei chwilę po wznowieniu gry „Niebiesko-Czarni” jeszcze raz przejęli piłkę i ruszyli z atakiem. Akcja zakończyła się podaniem do Kamila Żylskiego, który nie miał problemu z trafieniem do pustej bramki i ustaleniem wyniku na 4-0. Sportis wysoko przegrał w Bydgoszczy i zwycięska passa ekipy z Łochowa została przerwana.

W następnym spotkaniu łochowianie podejmą w sobotę na własnym boisku wicelidera rozgrywek – Włocłavię Włocławek.

#SPORTisMATCH

Zawisza Bydgoszcz 4-0 Sportis SFC Łochowo

Bramki dla Zawiszy: 11' Tomasz Żyliński, 26' Ariel Jastrzembski, 90+2' Kamil Czyżniewski, 90+3' Kamil Żylski

Skład Sportis: Dumieński – Słupecki, Frasz, Wiśniewski, Cemschi – Góra (72' Krzywicki), Kujawka, Miłek (90+1' Kondrat), Ruiz-Diaz, Nowak (46' Szymański) – Kalitta (87' Redliński)

Skład Zawiszy: Michał Oczkowski – Jastrzembski, Sochań, Mielcarek (90' Zniszczol), Żyliński (86' Czyżniewski), Prejs, Piekuś (80' Fürst), Witucki, Mateusz Oczkowski, Jaskólski (76' Żylski), Kozłowski (75' Maciejewski)

---

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY!

08 czerwca 2021

RELACJA Z MECZU ZAWISZA BYDGOSZCZ - SPORTIS SFC ŁOCHOWO

W rozegranym w poniedziałkowy wieczór meczu 31. kolejki kujawsko-pomorskiej IV Ligi piłkarze Sportis SFC Łochowo przegrali na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz 0-4. Była to pierwsza porażka łochowian po serii czterech zwycięstw z rzędu.