O SPORTIS SFC

Sportis KKP to innowacyjny projekt oparty na dążeniu do promocji sportu. Naszym celem jest, aby klub piął się w górę. Chcemy, aby Sportis był rozpoznawalny w całej Polsce. Obecnie występujemy w Ekstralidze kobiet.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

Tomasz Niemyt odchodzi ze Sportis SFC Łochowo. 22-letni pomocnik w przyszłym sezonie będzie bronił barw Zdroju Ciechocinek.
Adam Wiśniewski odchodzi ze Sportis SFC Łochowo. 35-letni pomocnik w przyszłym sezonie będzie bronił barw Victorii Niemcz Osielsko.

TELEFON:   +48 52 506 56 90

EMAIL:      BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:     GRODZKA 19 (II PIĘTRO)

  85-109 BYDGOSZCZ,  POLSKA

Projekt i wykonanie: 

strony internetowe Bydgoszcz

Remigiusz Kuś został nowym trenerem Sportis SFC Łochowo. 1 lipca 46-letni szkoleniowiec zastąpi na tym stanowisku Roberta Wójcika.

 

REMIGIUSZ KUŚ TRENEREM SPORTIS SFC ŁOCHOWO

27 czerwca 2022

Remigiusz Kuś to doceniany w regionie trener, który prowadził do tej pory w swojej karierze takie kluby jak Gryf Sicienko, Unię Solec Kujawski, Unię Janikowo czy Kobiecy Klub Sportowy Bydgoszcz. Od rundy wiosennej sezonu 2018/19 Kuś był szkoleniowcem, występującego w kujawsko-pomorskiej Klasie Okręgowej Pol-Osteg Pomorzanina Serock. Za kadencji Kusia zespół z Serocka zajmował odpowiednio 5., 8. oraz dwukrotnie 2. miejsce w rozgrywkach grupy I kujawsko-pomorskiej Klasy Okręgowej. Druga pozycja w sezonie 2021/22 dała zespołowi Pol-Osteg Pomorzanina promocję na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce. Ekipa z Serocka pod wodzą Kusia dochodziła również dwukrotnie do 3. rundy Okręgowego Pucharu Polski K-PZPN w grupie bydgoskiej i raz do 4. rundy.

 

Remigiusz Kuś w roli pierwszego trenera drużyn w regionie:

 

2011: KKP Max-Sprint II Bydgoszcz (kobiety) – III Liga

2011-2014: KKP Bydgoszcz (kobiety) – Ekstraliga

2014-2017: Gryf Sicienko – Klasa Okręgowa

2017-2018: Unia Solec Kujawski – III Liga

2018: Unia Janikowo – IV Liga

2019-2022: Pol-Osteg Pomorzanin Serock – Klasa Okręgowa

 

Jako zawodnik Remigiusz Kuś był wychowankiem Brdy Bydgoszcz. Następnie występował między innymi w Budowlanym Klubie Sportowym Bydgoszcz, Pomorzaninie Serock, Wdzie Świecie, Zawiszy Bydgoszcz, Wiśle Nowe, LZS-ie Dąbrowa Chełmińska, KS-ie Łochowo oraz Gryfie Sicienko.

 

Po decyzji o zakończeniu pracy w Pomorzaninie Serock postanowiłem, że zrobię sobie odpoczynek, zainwestuję czas w siebie, w szkolenia, być może wybiorę się na jakiś staż. Taki był plan. Jednakże w międzyczasie zostałem zaproszony na rozmowę do Sportis. Poznałem wizję klubu na najbliższe lata oraz cele, jakie stawia sobie Sportis w szkoleniu i promocji zawodników, a co najważniejsze klub zaakceptował wszystkie moje oczekiwania. Zgoda obu stron zaowocowała podpisaniem umowy na 3 lata. Jestem pewien, że będzie to dla nas bardzo dobry okres. Pierwszym transferem jest zaproszenie do współpracy na stanowisko kierownika zespołu Adama Czekalskiego. Pracowaliśmy razem w Gryfie Sicienko kilka lat temu. Zaangażowanie i sumienność Adama na pewno również wpłynie na jakość funkcjonowania zespołu. Teraz czas na urlop i odpoczynek, a później pierwsze spotkanie z drużyną, która po bardzo dobrej rundzie wiosennej, zakończyła sezon kolejnym zwycięstwem. Moje gratulacje! Bardzo liczę na to, że wspólnie również będziemy doświadczać jak najwięcej takich pozytywnych emocji na ligowych boiskach - komentuje rozpoczęcie pracy w Sportis trener Remigiusz Kuś

 

Umowa z trenerem Kusiem będzie obowiązywała do zakończenia sezonu 2024/25.

 

Wraz z zatrudnieniem nowego trenera w Sportis SFC Łochowo nastąpią roszady w sztabie szkoleniowym. Już dziś wiemy, że nowym kierownikiem zespołu seniorów zostanie Adam Czekalski.

 

Nowego trenera oraz kierownika zespołu serdecznie witamy w Sportis i życzymy owocnej pracy oraz sukcesów!

13 sierpnia 2022
Tomasz Niemyt odchodzi ze Sportis SFC Łochowo. 22-letni pomocnik w
13 sierpnia 2022
Adam Wiśniewski odchodzi ze Sportis SFC Łochowo. 35-letni pomocnik w
13 sierpnia 2022
Maksymilian Czarra odchodzi ze Sportis SFC Łochowo. 17-letni pomocnik w
13 sierpnia 2022
Tomasz Niemyt odchodzi ze Sportis SFC Łochowo. 22-letni pomocnik w przyszłym sezonie będzie bronił barw Zdroju Ciechocinek.
13 sierpnia 2022
Adam Wiśniewski odchodzi ze Sportis SFC Łochowo. 35-letni pomocnik w przyszłym sezonie będzie bronił barw Victorii Niemcz Osielsko.
13 sierpnia 2022
Maksymilian Czarra odchodzi ze Sportis SFC Łochowo. 17-letni pomocnik w przyszłym sezonie będzie bronił barw Startu Eco-Pol Pruszcz.