SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

W ten weekend rozegrana zostanie inaugurująca nowy sezon 1. kolejka Orlen I Ligi Kobiet. Oprócz meczu w Gdyni interesująco w tej serii gier zapowiadają się pojedynki drugiego spadkowicza z Orlen Ekstraligi Kobiet, czyli Hydrotruck’u Sportowej Czwórki Radom, który zmierzy się na wyjeździe z SKP Bielawianką Bielawa, mecz 3. w poprzednim sezonie Skry Ladies Częstochowa z Resovią Rzeszów, czy pojedynek Polonii Środa Wielkopolska z UKS Ząbkovią Ząbki.

 

Piłkarki Energa Checzy Marcusa Gdynia po raz drugi z rzędu przystępują do nowego sezonu jako pierwszoligowiec. Przed startem poprzednich rozgrywek, mający bogate tradycje, między innymi pierwsze nieoficjalne mistrzostwo Polski oraz kilka nieoficjalnych tytułów w kolejnych sezonach, Checz Gdynia przejął drużynę Marcusa Gdynia, która awansowała w rozgrywkach 2021/22 do Orlen I Ligi Kobiet i klub wystartował w poprzednim sezonie na zapleczu Orlen Ekstraligi Kobiet pod wspólną nazwą. Przypomnijmy, że sam Checz zrezygnował z kontynuowania funkcjonowania zespołu seniorek w 2018 roku, kiedy drużyna występowała w pomorskiej III lidze kobiet. W ubiegłej kampanii najbliższe rywalki Sportis KKP zaprezentowały się całkiem udanie, o czym świadczy oczywiście fakt, że jako beniaminek (po awansie Marcusa) utrzymały się na drugim poziomie rozgrywkowym w Polsce, zajmując ostatecznie 8. miejsce w tabeli. Gdynianki z pewnością chcą, aby nowy sezon ligowy był dla nich jeszcze bardziej udany, a zespół pokusił się o kilka niespodzianek.

 

Kilka dni temu ekipa z Pomorza rozegrała mecz sparingowy z ekstraligową AP ORLEN Gdańsk, który zakończył się zwycięstwem Energa Checzy Marcusa 2-1. Zwycięstwo w tamtym sparingu z pewnością może przełożyć się na dobrą dyspozycję piłkarek znad Zatoki Gdańskiej w pierwszym oficjalnym meczu nowego sezonu. Nie ulega wątpliwości, że w niedzielę obejrzymy solidny, mocno walczący zespół, który będzie chciał powalczyć o zwycięstwo nad Sportis KKP.

 

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz przystępują do nowego sezonu ligowego zupełnie w innej rzeczywistości. Bydgoszczanki musiały w poprzedniej kampanii ligowej pogodzić się ze spadkiem z Orlen Ekstraligi Kobiet, co bez wątpienia wpłynęło na plany, dotyczące budowy kadry zespołu na nowy sezon. Z drużyną pożegnało się wiele ważnych zawodniczek, które w większości stanowiły trzon zespołu seniorskiego Sportis KKP w poprzednich latach. Drużynę z różnych powodów i na różnych zasadach opuściły tego lata: Weronika Andrzejewska, Alicja Piechocka, Wiktoria Bagińska, Aleksandra Stasiak, Karolina Majda, Agnieszka Glinka, Emilia Sobierajska, Weronika Helinska, Monika Walaszek, Paulina Oleksiak oraz Klaudia Olejniczak.

 

W zamian w kadrze Sportis KKP Bydgoszcz miejsce znalazło kilka młodych piłkarek, związanych w poprzednim sezonie z zespołem młodzieżowym Sportis KKP Bydgoszcz, który wywalczył w popularnej „CLJotce” brązowe medale. Ponadto do drużyny dołączyły dwie piłkarki z innego klubu, które już w najbliższym czasie przedstawimy na naszych social mediach.

 

Letnie mecze sparingowe nie potoczyły się dla drużyny Sportis KKP tak, jak oczekiwałby tego sztab szkoleniowy. Podopieczne trenera Macieja Gościniaka wysoko przegrywały w pojedynkach kontrolnych 0:6 z ekstraligowym KKPK Medykiem POLOmarket Konin, 0:4 z beniaminkiem Orlen Ekstraligi Kobiet Stomilankami Olsztyn oraz 0:3 z pierwszoligową Ślęzą Wrocław. Na szczęście w ostatnim sparingu bydgoszczankom udało się uniknąć poniesienia czwartej porażki w letnim okresie przygotowawczym. Piłkarki Sportis KKP pokonały wysoko drugoligową Wisłę Płock 8:1 i w umiarkowanie dobrych nastrojach mogą przystąpić do nowego sezonu.

 

Mecz z Energa Checzą Marcusem Gdynia z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych. Na początku sezonu każda ekipa marzy o dobrym rozpoczęciu rozgrywek, dlatego też ekipa z Trójmiasta podejdzie do rywalizacji ze #SPORTisGIRLS w pełni skoncentrowana. Sztab szkoleniowy oraz zawodniczki ze Wzgórza Wolności liczą jednak na to, że to one rozpoczną walkę o powrót do kobiecej elity od zwycięstwa.

 

Oba zespoły mierzyły się ze sobą raz w historii, licząc mecze o stawkę. W sezonie 2007/2008 piłkarki KKP Bydgoszcz przegrały z Checzą Gdynia finał regionalnego Pucharu Polski K-PZPN Kobiet, który odbywał się w Świeciu, remisując mecz po dogrywce 1-1 i przegrywając konkurs rzutów karnych 3-4. Warto dodać, że w sezonie 2021/22 piłkarki Sportis KKP trafiły w meczu 1/16 finału ogólnopolskiego Pucharu Polski Kobiet na ekipę Marcusa Gdynia, która później połączyła się z Checzą. Mecz, który odbył się w Trójmieście zakończył się zwycięstwem Sportis KKP 5-0.

 

#SPORTisMATCH

 

Energa Checz Marcus Gdynia - Sportis KKP Bydgoszcz

---

Data meczu: 20.08.2023 (niedziela)

Godzina meczu: 17:00

Rozgrywki: Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 1. kolejka

Stadion: Narodowy Stadion Rugby w Gdyni (ul. Kazimierza Górskiego 10)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 23°C, przelotne burze

Długość wyjazdu drużyny Sportis KKP: 191 km

---

Przeciwnik: Energa Checz Marcus Gdynia

Rok założenia: 1971 (jako TKKF Checz Gdynia)

Barwy: niebiesko-złote

Stadion: Narodowy Stadion Rugby w Gdyni (ul. Kazimierza Górskiego 10)

Pozycja w tabeli Orlen I Ligi Kobiet: -

---

Wyniki 3 ostatnich oficjalnych spotkań przeciwniczek:

 

07.05.2023, Orlen I Liga Kobiet 2022/23, 20. kolejka: Checz Marcus Gdynia 3:0 (wo) SWD Wodzisław Ślaski

21.05.2023, Orlen I Liga Kobiet 2022/23, 21. kolejka: Stomilanki Olsztyn 3:0 Checz Marcus Gdynia

28.05.2023, Orlen I Liga Kobiet 2022/23, 22. kolejka: Checz Marcus Gdynia 8:0 UKS SMS II Łódź

---

Forma przeciwnika: P-W-W-P-W

Ciekawostka statystyczna: Piłkarki Checzy Marcusa Gdynia wygrały w poprzednim sezonie 4 mecze domowe w rozgrywkach Orlen I Ligi Kobiet i tyle samo przegrały

---

Ostatni bezpośredni pojedynek:

11.11.2007, Okręgowy Puchar Polski K-PZPN Kobiet 2007/08, finał: KKP Bydgoszcz 1-1 pd k. 3-4 Checz Gdynia

H2H:

Mecze: 0

Zwycięstwa KKP/Sportis KKP: 0

Remisy: 0

Zwycięstwa Przeciwniczek: 1

Bramki: 1-1

---

#WracamyPoSwoje

#SPORTisGIRLS

#SPORTisFAMILY

 

Autor: Szymon Kołodziejski

18 sierpnia 2023

ROZPOCZYNAMY WALKĘ O POWRÓT DO ORLEN EKSTRALIGI KOBIET!

Czas rozpocząć rywalizację w sezonie 2023/24 Orlen I Ligi Kobiet! Już w ten weekend w meczu 1. kolejki tych rozgrywek piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz zagrają na wyjeździe z zespołem Energa Checz Marcus Gdynia. Pierwszy gwizdek w Trójmieście w niedzielę o godzinie 17:00.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:   +48 884 444 555

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!