SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim
23 listopada 2023
Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 piłkarki ROBS GROUP

Podobnie jak w poprzednich spotkaniach także i tym razem szkoleniowiec bydgoskiego zespołu dysponował mocno okrojoną kadrą. Poważne kontuzje w dalszym ciągu wykluczają z gry Martynę Boguszyńską, Julię Karpliuk i Karolinę Majdę, na kwarantannie przebywa Wiktoria Węglarz, a uraz z meczu z Medykiem POLOmarket Konin uniemożliwił grę Darii Sokołowskiej. Absencje te wymusiły na trenerze Góralu roszady w składzie i zmianę pozycji nominalnej środkowej pomocniczki Darii Gugały, która zagrała w niedzielę na prawej stronie obrony oraz Agaty Stępień najczęściej występującej w linii ataku, a przeciwko ROW-owi desygnowanej do gry jako środkowa pomocniczka. Miejmy nadzieję, że lista kontuzjowanych piłkarek Sportis KKP nie powiększy się po niedzielnej potyczce, ale niestety pewności mieć nie możemy, bowiem w 66 minucie utykając murawę opuściła Edyta Sobczyk. Napastniczkę zastąpiła 15-letnia Karolina Szamocka, dla której był to debiut na ekstraligowych boiskach. Dodajmy, że niejedyny w tym spotkaniu, bowiem w 85 minucie trener Góral posłał w bój inną 15-latkę – Martę Paduch.

Pierwsze poważniejsze zagrożenie pod bramką rybniczanek drużyna z ulicy Słowiańskiej stworzyła w 10 minucie, kiedy to po rzucie wolnym wykonywanym przez Aleksandrę Sudyk główkowała Karolina Łaniewska, faulując przy tym jednak bramkarkę przyjezdnych. Po zaledwie minucie sytuacja powtórzyła się, ale tym razem wykończenie Łaniewskiej było znacznie groźniejsze i strzał defensorki Sportis KKP z trudem obroniła Kinga Seweryn.

Dysponująca dobrym uderzeniem z dystansu Aleksandra Sudyk usiłowała wykorzystać swój atut w 27 minucie, ale jej próba okazała się minimalnie niecelna. W 28 minucie bydgoszczankom udało się wreszcie dopiąć swego. Z lewego skrzydła dośrodkowywała Reut Revaha, a akcję precyzyjnym strzałem głową zwieńczyła Ana Barjaktarović, dla której był to pierwszy gol w rozgrywkach ekstraligi. Tuż przed zejściem na przerwę ROW był bliski wyrównania, ale niebezpieczny strzał Patrycji Matli zatrzymała bardzo dobrze interweniująca Katarzyna Siejka.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch groźnych akcji podopiecznych Krzysztofa Klonka, które wysłały wyraźny sygnał, że nie zamierzają składać broni i są bardzo zdeterminowane, aby wywieźć z Bydgoszczy zdobycz punktową. Zawodniczki Sportis KKP również szukały swoich szans na trafienie, ale brakowało im dokładności w wykończeniu. Tak było między innymi w 55 minucie, gdy po rzucie rożnym piłkę obok bramki rybniczanek posłała kapitan Agata Stępień. Golkiperka ekipy ze Śląska stanęła również na drodze Agnieszki Garbowskiej, która uderzała na jej bramkę w 78 minucie pojedynku. W 90 minucie rybniczanki były bardzo bliskie trafienia i tym samym wywalczenia pierwszego wyjazdowego punktu w tym sezonie. Uderzenie Katarzyny Rozmus z rzutu wolnego tuż sprzed linii 16 metra kapitalnie wybroniła jednak jej imienniczka – Siejka.

#SPORTisMATCH

14. kolejka ekstraligi

Sportis KKP Bydgoszcz – TS ROW Rybnik 1:0 (1:0)

Ana Barjaktarović 28’

Sportis KKP: Siejka – Gugała, Łaniewska, Helinska, Andrzejewska – Giętkowska, Stępień (85’ Paduch), Sudyk, Revaha (59’ Garbowska) – Barjaktarović, Sobczyk (66’ Szamocka). Trener: Adam Góral.

Rezerwowe (nie zagrały): Rosińska, Zabłotna, Kujawa

TS ROW: Seweryn – Botor, Predecka (82’ Rozmus), Guzik, Liskova, Stopka, Krzyżok, Kozielska, Matla, Pluta, Zdechovanova. Trener: Krzysztof Klonek.

Rezerwowe (nie zagrały): Oleszczuk, Sroka, Parzych

Żółte kartki: Sudyk, Barjaktarović, Łaniewska – Pluta (ROW), Klonek (trener ROW)

Sędziowały: Karolina Bojar-Stefańska (Mazowiecki ZPN) – główna, Martyna Kozieł, Aleksandra Starobrat-Cienka

Pozostałe wyniki 14. kolejki:

Rolnik B. Głogówek – AP Lotos Gdańsk 0:5

GKS Katowice – TME UKS SMS Łódź 1:1

Olimpia Szczecin – Medyk POLOmarket Konin 4:1

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2

Śląsk Wrocław – AZS UJ Kraków 2:2

RAZEM TWORZYMY PRAWDZIWĄ #SPORTisFAMILY!

22 marca 2021

SŁOWIAŃSKA ODCZAROWANA! SPORTIS KKP PO ZACIĘTYM POJEDYNKU POKONUJE ROW RYBNIK

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz aż do 14. kolejki kazały czekać swoim kibicom na pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie na własnym terenie. Podopieczne Adama Górala pokonały ROW Rybnik 1:0 po golu Any Barjaktarović w 28 minucie.