Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim
23 listopada 2023
Już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00 piłkarki ROBS GROUP
 Drużyna z miasta nad Brdą ostatni raz mierzyła się z „polonistkami” w rozgrywkach I ligi północnej w sezonie 2018/19. Dwukrotnie górą były wówczas bydgoszczanki, zwyciężając 3:0 na własnym terenie i 3:1 w Wielkopolsce. O tym, że podopieczne trenera Marka Gierałki stać na wiele przekonaliśmy się tydzień temu , kiedy to w spotkaniu sparingowym pokonały faworyzowanego Medyka Konin 3:2.

Niedzielny pojedynek na Słowiańskiej 7 otworzyły dwie bardzo dobre okazje strzeleckie Weroniki Helinskiej – obie minimalnie niecelne. Większą precyzją wykazała się w 18 minucie spotkania Aleksandra Sudyk, która po asyście Edyty Sobczyk pewnym uderzeniem otworzyła rezultat. Na kolejne trafienie musieliśmy poczekać do 49 minuty, kiedy to rzut karny podyktowany za faul na Sobczyk na gola zamieniła Helinska.  Wraz z nasilającymi się opadami śniegu zwiększała się aktywność w ofensywie zawodniczek Sportisu KKP. W 79 minucie strzałem sprzed szesnastki golkiperkę rywalek pokonała Martyna Boguszyńska (asysta Any Barjaktarović), a zaledwie 2 minuty później na listę strzelczyń wpisała się uderzająca z dystansu Reut Revaha. Jedyny gol dla przyjezdnych padł w 85 minucie, kiedy to Katarzynę Siejkę pokonała Klaudia Nogalska. Wynik ustaliła w 89 minucie Ana Barjaktarović, dobijając strzał w słupek Boguszyńskiej.

Z pewnością za drużyną trenera Górala wartościowy sprawdzian, który był okazją do przetestowania różnych wariantów, a dla wszystkich z uwagą śledzących ruchy transferowe do pierwszych ocen nowych nabytków Sportisu KKP.  Izraelka Reut Revaha i Serbka Ana Barjaktarović na boisku pojawiły się od początku drugiej połowy. Filigranowa Revaha wprowadziła sporo ożywienia na prawym skrzydle, absorbowała uwagę defensorek Polonii i przypieczętowała udany debiut trafieniem. Również występująca w linii ataku Barjaktarović pozostawiła po sobie dobre wrażenie (m.in. trafiając do siatki w 89 minucie) i miejmy nadzieję, że podtrzyma je w kolejnych spotkaniach.
Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że Sportis KKP od 70 minuty grał w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Julii Karplyuk.

Mecz sparingowy
Sportis KKP Bydgoszcz – Polonia Środa Wielkopolska 5:1 (1:0)

Aleksandra Sudyk 18’, Weronika Helinska 49’ (k), Martyna Boguszyńska 79’, Reut Revaha 81’, Ana Barjaktarović 89’ – Klaudia Nogalska 85’
Sportis KKP (I połowa): Rosińska – Sokołowska, Helinska, Łaniewska, Andrzejewska – Garbowska, Karplyuk, Boguszyńska, Giętkowska – Sudyk – Sobczyk.

Sportis KKP (II połowa): Siejka – Węglarz, Helinska (65’ Karplyuk), Łaniewska, Andrzejewska – Revaha, Gugała, Sudyk (65’ Boguszyńska), Giętkowska (65’ Sokołowska) – Sobczyk (65’ Garbowska), Barjaktarović.

25 stycznia 2021

Śnieżna wygrana Sportis KKP - Bramki debiutantek

W towarzystwie prószącego z nieba białego puchu piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz rozegrały drugi zimowy mecz kontrolny. Rywalem ekipy dowodzonej przez trenera Adama Górala był dziewiąty aktualnie zespół I ligi (13 punktów, bramki: 11-14) – Polonia Środa Wielkopolska.