SPONSORZY KLUBU

Pytania, wywiady, materiały na wyłączność?
Zapraszamy do kontaktu.

Pressroom Sportis SFC
Telefon: +48 519 787 806
E-mail: pressroom@sportisfc.com

Publikacje w mediach:

Pliki do pobrania

 

Milowy krok w rozwoju piłki kobiecej

 

Od sezonu 2022/23 klub piłkarski UKS Tęcza SISU Bydgoszcz, prowadzący zajęcia dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia, będzie używał w swojej nazwie członu Sportis. To oznacza, że drużyna przyjmie nową nazwę - UKS Tęcza Sportis SISU Bydgoszcz. Wszystkie zawodniczki zespołu orlika oraz młodzika, które trenowały do tej pory w Akademii Sportis KKP Bydgoszcz, od nowego sezonu rozpoczęły szkolenie w zespole UKS Tęczy Sportis SISU Bydgoszcz. Najważniejszy dla rozwoju piłki kobiecej w Polsce jest fakt, że największe talenty Tęczy Sportis będą mogły kontynuować karierę w barwach Sportis KKP w Centralnej Lidze Juniorek do lat 17 oraz w Ekstralidze kobiet. W związku z dzisiejszą decyzją Sportis KKP opuścili trener zespołów młodzieżowych Sportis KKP – Piotr Góral, a także kierownik drużyny Daniel Wierzbiński.

 

Razem zbudujemy przyszłość piłki kobiecej

 

Celem zacieśnienia współpracy między Sportis KKP Bydgoszcz a UKS Tęczą SISU Bydgoszcz jest zbudowanie w Bydgoszczy silnego ośrodka piłki kobiecej. Oba kluby już od wielu lat tworzą w stolicy regionu znakomity klimat do rozwoju młodych zawodniczek, które marzą o karierze profesjonalnej piłkarki, a także grze na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju oraz w reprezentacjach Polski.

 

Na mocy czwartkowej umowy oddajemy nasze zawodniczki do Tęczy. Robimy to po to, aby ukształtowały się piłkarsko i za kilka lat wróciły do Sportis KKP z sukcesami na swoim koncie. To nie jest tak, że my nie chcemy szkolić młodzieży. Z Tęczą chcemy tworzyć całą drabinkę szkoleniową w naszym mieście i pragniemy, aby robił to jeden podmiot. Ostatnie trzy lata współpracy z Tęczą to okres bardzo ciężkiej i owocnej pracy na rzecz kobiecej piłki w Bydgoszczy. Aby iść dalej do przodu, musimy wejść na jeszcze wyższy poziom, stąd tak kluczowe decyzje. Mamy pełne zaufanie do kolegów z Tęczy, dlatego też nie ma mowy o żadnym ryzyku. I to nie jest tak, że będziemy teraz czekać na juniorki gotowe do gry w naszych zespołach, ale zaangażujemy się marketingowo oraz szkoleniowo w rozwój Tęczy, a umowa zabezpiecza także ten klub w kwestiach finansowych. Jeszcze chwila i dzięki naszej współpracy te młode dziewczyny skorzystają z innowacyjnych metod treningowych, do których dostępu nie ma żadna piłkarka w Polsce. Tylko razem możemy osiągnąć wiele sukcesów i my po kilku latach dokładnie to zrozumieliśmy. Uczymy się całe życie, ale wyciągamy również wnioski na przyszłość. Naszym celem jest osiągnięcie takich wyników, dzięki którym w jednym sezonie wszystkie nasze zespoły zdobędą medale Mistrzostw Polski! - komentuje dzisiejsze wydarzenie Szymon Kowalik, prezes Sportis KKP Bydgoszcz.

 

Sukcesy pełne kolorów!

 

W ostatnich latach UKS Tęcza SISU Bydgoszcz wyszkoliła ogromną ilość zawodniczek, których kariery potoczyły się w najlepszy z możliwych sposobów. W ciągu ostatniego roku 15 wychowanek Tęczy zostało powołanych do młodzieżowych reprezentacji Polski. Poza tym wiele utalentowanych zawodniczek kontynuuje swoje kariery w zespole Sportis KKP Bydgoszcz, w którym mają możliwość zagrania w najwyższej klasie rozgrywkowej do lat 17, czyli Centralnej Lidze Juniorek, a także w drużynie seniorskiej, występującej w Ekstralidze. W ostatnich latach zespół UKS Tęczy SISU Bydgoszcz odnosił ogromne sukcesy na szczeblu juniorskim. Do najważniejszych z nich należą: wicemistrzostwo Polski kobiet do lat 13, wicemistrzostwo Polski kobiet do lat 12, brązowy medal w Centralnej Lidze Juniorek do lat 15, mistrzostwo Polski kobiet w futsalu do lat 14, wicemistrzostwo Polski kobiet w futsalu do lat 15, sukcesy indywidualne m.in. Emilii Sobierajskiej oraz Julii Glińskiej.

 

Dane kontaktowe biura prasowego:

Szymon Kołodziejski

tel. +48 519 787 806

pressroom@sportisfc.com, www.sportisfc.com

----------------------------------------------------------

Sportis Social Football Club powstał w 2018 r. z przekształcenia KS Łochowo. Występuje w kujawsko-pomorskiej IV lidze. Posiada również ekstraligową drużynę kobiet, kobiecy oraz męski zespół rezerw, a także akademię piłkarską. Trenerem zespołu seniorów jest Remigiusz Kuś, trenerem drużyny kobiet Adam Góral a Dyrektorem Sportis Academy Łochowo Piotr Fiutak.

26 sierpnia 2022

SPORTIS KKP BYDGOSZCZ STAWIA MILOWY KROK W ROZWOJU PIŁKI KOBIECEJ! SPORTIS KKP BYDGOSZCZ I UKS TĘCZA SISU BYDGOSZCZ RAZEM

W czwartek (25.08.2022) na Stadionie Bydgoskiego Centrum Sportu im. Eugeniusza Połtyna przy ulicy Słowiańskiej 7 podpisano umowę o zacieśnieniu współpracy pomiędzy Sportis KKP Bydgoszcz a klubem UKS Tęcza SISU Bydgoszcz. Dzisiejsze wydarzenie można określić krokiem milowym w rozwoju piłki kobiecej!

 

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-163 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   SŁOWIAŃSKA 7

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:   +48 52 506 56 90

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!

02. KONTAKT

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

Sportis Social Football Club to klub piłkarski założony 2018 roku. Siedziba klubu znajduje się w Bydgoszczy. Jest to innowacyjny projekt piłkarski oparty na dążeniu do promocji sportu.

O SPORTIS SFC