SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

W sobotę i niedziele rozgrywana jest 6. kolejka Orlen I Ligi Kobiet. We wczorajszym hitowym spotkaniu tej serii gier dotychczasowe wiceliderki tabeli - piłkarki Ślęzy Wrocław wygrały na wyjeździe 1-0 z 4. przed rozpoczęciem weekendowych meczów Lechem Poznań UAM. Z kolei w drugiej sobotniej grze o ligowe punkty znajdująca się na 9. miejscu w tabeli przed tą kolejką Hydrotruck / Sportowa Czwórka Radom podzieliła się punktami z 7. w zestawieniu UKS-em 3 Weroni Staszkówka Jelna, remisując 3-3.

 

W niedzielę oprócz meczu w Bydgoszczy na boisku zobaczymy jeszcze dotychczasowe liderki zestawienia – zespół Resovii Rzeszów, który zagra na wyjeździe z ostatnim w tabeli SWD Wodzisław Śląski, a także zamykające ligowe podium zawodniczki Energa Checzy Marcus Gdynia. Ekipa z Trójmiasta sprawdzi dyspozycję 8. w klasyfikacji Skry Ladies Częstochowa. Ponadto w drugi dzień weekendu Bielawianka Bielawa zagra z Polonią Środa Wielkopolska.

Piłka nożna w Ząbkach przez lata kojarzona była z męskim zespołem Ząbkovii, który w swoich najlepszych czasach rywalizował pod nazwą Dolcan na poziomie I Ligi oraz doszedł między innymi do 1/8 finału Pucharu Polski. W ostatnich latach większe sukcesy w mieście odnoszą jednak piłkarki UKS Ząbkovii. Klub powstał w 2009 roku i od lat małymi krokami przebija się na piłkarskie salony.

 

W sezonie 2014/15 zawodniczki z Mazowsza wygrały rozgrywki regionalnej III Ligi Kobiet i świętowały awans na trzeci szczebel rozgrywkowy w kraju. W II Lidze ząbkowiczanki gościły przez kolejne cztery sezony i w 2019 roku okazały się najlepsze także w tych rozgrywkach, wywalczając awans na zaplecze Ekstraligi.

 

W kolejnym roku ekipa Ząbkovii zanotowała wprawdzie spadek, z uwagi na zmiany regulaminowe w rozgrywkach i związaną z tym degradację dużej części zespołów z tabeli, ale szybko, bo już w kolejnym sezonie wróciła do I Ligi, w której gra do dziś. O pozostanie na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce dzisiejszym rywalkom Sportis nie było łatwo, ponieważ w sezonie 2021/22 zajęły one ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli z dwupunktową przewagą nad strefą spadkową, a w ostatniej kampanii ligowej były na przedostatniej bezpiecznej pozycji.

 

Początek obecnego sezonu jest dla piłkarek UKS Ząbkovii bardzo trudny. Ekipa z miasta należącego do aglomeracji warszawskiej ma na swoim koncie cztery porażki w tym dwa wstydliwe blamaże. Pierwsza szczególnie nieudana konfrontacja miała miejsce w 1. kolejce, kiedy drużyna z Mazowsza przegrała w delegacji 0-6 z Polonią Środa Wielkopolska. Później ząbkowiczanki aż 9-krotnie wyciągały jeszcze piłkę z siatki w wyjazdowym spotkaniu z UKS-em 3 Weroniką Staszkówka Jelna. Wspominany wyżej mecz zakończył się porażką dzisiejszych rywalek Sportis KKP 2-9.

 

Przed tygodniem UKS Ząbkovia zanotowała jednak pierwszą w sezonie i jednocześnie bardzo ważną wygraną, pokonując przed własną publicznością w meczu na dnie ligowej tabeli 5-1 SWD Wodzisław Śląski. Nie ulega wątpliwości, że napędzone tym triumfem piłkarki z Ząbek przyjadą w niedzielę do Bydgoszczy głodne kolejnego zwycięstwa, a motywacją dla gości będzie z pewnością chęć poprawy fatalnej serii trzech wyjazdowych porażek z rzędu poniesionych jak dotychczas w tym sezonie ligowym.

 

Zespół Sportis KKP Bydgoszcz wygrał jak do tej pory w tym sezonie Orlen I Ligi Kobiet trzy spotkania i dwukrotnie musiał uznać wyższość rywalek. Podopieczne trenera Macieja Gościniaka przegrały pierwszy mecz ligowy, ulegając na wyjeździe Energa Checzy Marcusowi Gdynia, następnie wygrały trzy kolejne pojedynki, pokonując na własnym boisku Lecha Poznań UAM oraz Skrę Ladies Częstochowa oraz w międzyczasie wywożąc komplet oczek z wyjazdowego meczu ze Ślęzą Wrocław.

 

Przed dwoma tygodniami świetna seria bydgoszczanek została jednak zatrzymana. #SPORTisGIRLS przegrały 0-2 w Środzie Wielkopolskiej z miejscową Polonią i straciły 3. miejsce w ligowej tabeli, które zajmowały przed rozpoczęciem poprzedniej serii gier.

 

W najbliższą niedzielę ekipa ze Wzgórza Wolności stanie jednak przed znakomitą szansą na odrobienie strat z ostatniego pojedynku w Wielkopolsce, który rozgrywany był jeszcze przed przerwą reprezentacyjną. Mecz z UKS Zabkovią może być dobrym spotkaniem dla wielu piłkarek Sportis KKP, które nie do końca odnalazły swoją formę na początku sezonu, ponieważ rywalki mierzą się w rozgrywkach 2023/24 z wieloma problemami, także w grze obronnej. Nie ulega wątpliwości, że dzisiejsze spotkanie bydgoszczankidą musiały po prostu wybiegać, a najtrudniejsze będzie z pewnością strzelenie przez zawodniczki Sportis KKP pierwszej bramki.

 

Dla obu ekip niedzielny mecz będzie pierwszym w historii bezpośrednim meczem o stawkę.

 

Bilety:

Wejście na mecz jest darmowe.

 

Zasady poruszania się po Stadionie Miejskim Bydgoskiego Centrum Sportu im. Eugeniusza Połtyna w dniu meczowym:

 

Dla kibiców obu drużyn przeznaczona jest wyłącznie trybuna główna stadionu. Osoby postronne nie mogą poruszać się po przeciwnej stronie boiska – przy szatniach zespołów oraz w okolicy ławek rezerwowych.

 

 

#SPORTisMATCH

 

Sportis KKP Bydgoszcz – UKS Ząbkovia Ząbki

---

Data meczu: 01.10.2023 (niedziela)

Godzina meczu: 12:00

Rozgrywki: Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 6. kolejka

Stadion: Stadion Bydgoskiego Centrum Sportu im. Eugeniusza Połtyna (ul. Słowiańska 7)

Przewidywane warunki atmosferyczne: 18°C, zachmurzenie

Długość wyjazdu drużyny przeciwniczek: 289 km

---

Przeciwnik: UKS Ząbkovia Ząbki

Rok założenia: 2009

Barwy: żółto-czerwono-zielone

Stadion: Dozbud Arena w Ząbkach (ul. Juliusza Słowackiego 21)

Pozycja w tabeli Orlen I Ligi Kobiet: 10. miejsce (3 punktów) - przed startem kolejki

---

Wyniki 3 ostatnich oficjalnych spotkań przeciwniczek:

 

02.09.2023, Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 3. kolejka: UKS Ząbkovia Ząbki 0-4 Resovia Rzeszów

09.09.2023, Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 4. kolejka: UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 9-2 UKS Ząbkovia Ząbki

16.09.2023, Orlen I Liga Kobiet 2023/24, 5. kolejka: UKS Ząbkovia Ząbki 5-1 SWD Wodzisław Śląski

---

Forma przeciwnika: P-P-P-P-W

Ciekawostka statystyczna: Piłkarki UKS Ząbkovii Ząbki przegrały 4 z 5 meczów ligowych w tym sezonie

---

Ostatni bezpośredni pojedynek:

Pierwszy oficjalny pojedynek Sportis KKP Bydgoszcz (KKP Bydgoszcz) – UKS Ząbkovia Ząbki w historii

---

Sponsor Strategiczny: bydgoszcz.pl

Sponsorzy Główni: In Loft, Kancelaria Kredytów i Ubezpieczeń VTEC Consulting, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Partner Techniczny: NO10.pl - Ubieramy Drużyny / adidas Football

Gramy z Bydgoskie Centrum Sportu

---

#WracamyPoSwoje

#SPORTisGIRLS

#SPORTisFAMILY

 

Autor: Szymon Kołodziejski

 

 

30 września 2023

SPORTIS KKP WRACA DO GRY W ORLEN I LIDZE KOBIET!

Dziś o godzinie 12:00 piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz powalczą o czwarte zwycięstwo w sezonie 2023/24 Orlen I Ligi Kobiet. W meczu 6. kolejki pierwszoligowych rozgrywek ekipa z grodu nad Brdą zmierzy się na własnym boisku z UKS Ząbkovią Ząbki.

 

strony internetowe Bydgoszcz

Projekt i wykonanie: 

85-862 BYDGOSZCZ,  POLSKA

ADRES:   BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 8A

E-MAIL:   BIURO@SPORTISFC.COM

TELEFON:  52 506 56 90

Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!