SPONSORZY KLUBU

25 kwietnia 2024
Z dumą informujemy, że Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego dołączył do #SPORTisGIRLS i został nowym partnerem klubu.
23 grudnia 2023
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy Państwa Redakcji spokojnego czasu spędzonego w gronie rodzinnym, zdrowia, szczęścia, szampańskiej zabawy sylwestrowej i wszelkiej pomyślności!
02 lipca 2023
Z okazji Dnia Dziennikarza Sportowego życzymy Wszystkim Redaktorom Sportowym Państwa
07 kwietnia 2023
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym Kibicom,
05 kwietnia 2023
Od 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1, a

Początek meczu był dla zespołu Sportis KKP bardzo trudny, gdyż to wrocławianki chciały jak najszybciej strzelić bramkę, która ułożyłaby przebieg dalszej rywalizacji. Pierwsze fragmenty spotkania nie układały się tak, jak zespół z Bydgoszczy by tego oczekiwał i w rezultacie podopieczne trenera Macieja Gościniaka nie mogły rozwinąć skrzydeł. Co ciekawe gospodynie dwukrotnie w pierwszych 45 minutach gry trafiały do siatki zespołu z grodu nad Brdą, ale w obu przypadkach sędzia meczu odgwizdywała spalonego.

Warto dodać, że w pierwszej odsłonie rywalizacji dwie dobre okazje do zdobycia bramki miały także piłkarki Sportis KKP. Jedną z nich był rzut wolny wykonywany przez ekipę ze Wzgórza Wolności z pogranicza pola karnego, który sędzia odgwizdała po zagraniu ręką piłkarki Ślęzy. Należy zaznaczyć, że na tę sytuację szczególnie zapracowała odważnie atakująca bramkę przeciwniczek Anna Bucholc. Z kolei w ostatnich minutach pierwszej połowy Oliwia Jendrasiak wychodziła sam na sam z bramkarką Ślęzy Bianką Raduj i została sfaulowana przez jedną z rywalek. Sędzia nie zdecydowała się jednak użyć gwizdka.

Duży plus w pierwszej połowie należy z pewnością postawić przy wszystkich zawodniczkach linii obrony Sportis KKP oraz bramkarce Sarze Kierul, która w kolejnym meczu z rzędu prezentowała się z rewelacyjnej strony i wybroniła kilka groźnych sytuacji stworzonych przez rywalki.

Od początku drugiej połowy, podobnie jak w poprzednim meczu z Lechem Poznań UAM, na boisku zobaczyliśmy zupełnie inny zespół Sportis KKP. Już w przerwie trener Gościniak zdecydował się na wprowadzenie na boisko Sary Podsiadło, co dało dobry impuls całej drużynie z Bydgoszczy. Sporits KKP wygrywał walkę w środku boiska, a ataki zespołu trenera Gościniaka były coraz bardziej niebezpieczne.

W 68. minucie rzut rożny wykonywała Marta Paduch. Po zagraniu popularnej „Padi” z narożnika boiska idealnie do uderzenia głową złożyła się Joanna Ścisłowska, która zanotowała drugie trafienie w barwach Sportis KKP i zarazem wyprowadziła ekipę z Kujaw i Pomorza na prowadzenie. Minęły zaledwie cztery minuty, a po krótkim rozegraniu futbolówki z rzutu wolnego atomowym uderzeniem z dystansu popisała się Wiktoria Ratyńska i na tablicy wyników było już 2-0 dla bydgoszczanek. Warto dodać, że dla młodziutkiej pomocniczki, która dopiero od tego sezonu znajduje się w kadrze pierwszego zespołu Sportis KKP, bramka zdobyta we Wrocławiu była pierwszym trafieniem nie tylko w barwach seniorskiej drużyny bydgoskiego klubu, ale w także w całej dorosłej piłce nożnej.

Pewne swego zawodniczki z Bydgoszczy nabierały wiatru w żagle. Kilka minut po zdobyciu drugiej bramki piłkarki Sportis KKP wykreowały kolejny groźny atak, ale błąd w rozegraniu popełniła Matylda Bujak i akcja spaliła na panewce. W drugiej połowie uderzenia w kierunku bramki rywalek oddawały także Patrycja Świątek oraz Nadia Wosik, ale brakowało celności.

W końcówce meczu kolejny pozytywny impuls drużynie dała Gabriela Michałek, która w 77. minucie zamieniła na boisku Patrycję Świątek. Pod koniec spotkania gospodynie nieco bardziej ambitnie zbliżyły się do bramki Sary Kierul, ale cały czas dobrymi interwencjami popisywała się linia obrony #SPORTisGIRLS.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry do drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarana została kapitan Sportis KKP Matylda Bujak, co wprawiło w osłupienie cały obóz bydgoskiego zespołu. W dodatkowym czasie drugiej połowy piłkarka Ślęzy Wrocław Joanna Gogacz trafiła jeszcze na 1-2, ale wrocławiankom nie udało się wyrównać i ostatecznie trzy punkty pojechały do Bydgoszczy.

Czuję, że ta wygrana była bardzo ważna dla wszystkich. Był to daleki wyjazd i mecz z drużyną, z którą mierzyliśmy się podczas okresu przygotowawczego. Cieszę się, że idziemy za ciosem i wygrywamy kolejny mecz, tym samym pokazując, iż umiemy walczyć do końca i strzelać bramki. Niesamowitym uczuciem jest dołożenie własnej cegiełki do wyniku i strzelenie pierwszego gola w seniorskiej piłce, ponieważ to bardzo buduje i motywuje do dalszego działania. Jako drużyna liczymy na kolejne zwycięstwa, bo chcemy pokazać się z jak najlepszej strony w Orlen I Lidze, a być może powalczyć nawet o najwyższe cele - podsumowała mecz ze Ślęzą zdobywczyni drugiej bramki dla Sportis KKP Wiktoria Ratyńska

W najbliższy weekend piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz rozegrają kolejne spotkanie Orlen I Ligi Kobiet. W niedzielę o godzinie 12:00 w meczu 5. kolejki Orlen I Ligi Kobiet bydgoszczanki podejmą na Stadionie Miejskim Bydgoskiego Centrum Sportu im. Eugeniusza Połtyna zespół Skry Ladies Częstochowa.

#SPORTisMATCH

Ślęza Wrocław – Sportis KKP Bydgoszcz 1-2 (0-0)

---

Bramka dla Ślęzy: 90+4’ Joanna Gogacz

Bramki dla Sportis KKP: 68’ Joanna Ścisłowska, 73’ Wiktoria Ratyńska

---

Skład Sportis KKP: Kierul – Wosik, Bucholc (60’ Ratyńska), Świątek (77’ Michałek), Szews, Ścisłowska, Paduch, Kujawa, Bujak, Szumska, Jendrasiak (46’ Podsiadło)

Rezerwowe: Rabinek – Pietraszewska, Lipińska, Podsiadło, Ruprik, Ratyńska, Michałek

Trener: Maciej Gościniak

---

Skład Ślęzy: Raduj – Woźniak, Gaber, Szewczyk, Adamiec, Krawczyk (75’ Amarowicz), Gruchała, Larska (75’ Gogacz), Matuszewska (75’ Kravchuk), Góra (55’ Podkowa), Domaszewicz (55’ Brzozowska)

Rezerwowe: Niedzielska – Podkowa, Tyza, Olbińska, Amarowicz, Brzozowska, Kravchuk, Kaczorowska, Gogacz

Trener: Arkadiusz Domaszewicz

---

Żółte kartki: 70’ Adamiec, 74’ Szewczyk (Ślęza) – 81’ Bujak (Sportis KKP)

Czerwona kartka: 90+6’ Matylda Bujak (Sportis KKP) – za drugą żółtą

---

Sędziowały: Agnieszka Płoskocińska – główna, Aleksandra Dobrowolska, Maria Łukasiewicz - asystentki

SPORTIS KKP ZNÓW NA ZWYCIĘSKIM SZLAKU!

Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz odniosły drugie ligowe zwycięstwo z rzędu! W rozegranym w niedzielę wyjazdowym spotkaniu 4. kolejki Orlen I Ligi Kobiet podopieczne trenera Macieja Gościniaka pokonali na wyjeździe Ślęzę Wrocław 2-1. Bramki dla bydgoskiego zespołu zdobywały w tym meczu Joanna Ścisłowska oraz Wiktoria Ratyńska, dla której gol strzelony w pojedynku z drużyną z Wrocławia był premierowym trafieniem w pierwszym zespole Sportis KKP oraz całej seniorskiej piłce nożnej.