O SPORTIS SFC

Sportis KKP to innowacyjny projekt oparty na dążeniu do promocji sportu. Naszym celem jest, aby klub piął się w górę. Chcemy, aby Sportis był rozpoznawalny w całej Polsce. Obecnie występujemy w Ekstralidze kobiet.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

Sportis Social Football Club to klub, który nie stoi w miejscu i stawia na przełomowe w skali kraju rozwiązania. Po zjednoczeniu z ekstraligową kobiecą drużyną KKP Bydgoszcz i wdrożeniu unikalnego
W ostatnich dniach do zespołu Sportis KKP Bydgoszcz dołączyły kolejne nowe zawodniczki, które w niedalekiej przyszłości mogą okazać się ogromnym wzmocnieniem bydgoskiej drużyny. W kolejnym specjalnym wywiadzie z cyklu SPORTisINTERVIEW

TELEFON:  +48 52 506 56 90

EMAIL:  BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:  DĘBOWA 17 D, ŁOCHOWO

BYDGOSZCZ, POLSKA

Projekt i wykonanie: 

strony internetowe Bydgoszcz

Edyta Sobczyk z miesiąca na miesiąc coraz szybciej rozwija się w drużynie z Bydgoszczy. W kolejnej rozmowie z cyklu SPORTisINTERVIEW piłkarka Sportis KKP opowiedziała nam między innymi o trudach wiosennych spotkań, postępach w karierze oraz zbliżającym się spotkaniu z Górnikiem Łęczna.

SPORTisINTERVIEW – EDYTA SOBCZYK

04 maja 2021

Szymon Kołodziejski, Sportis Social Football Club: Przed nami ostatnie kolejki sezonu. Czy dla zawodniczek końcówka wiosny jest trudniejszym okresem niż jesień z uwagi na fakt dużej ilości meczów w nogach oraz wielu przejechanych kilometrów?

 
Edyta Sobczyk, piłkarka Sportis KKP Bydgoszcz: Myślę, że tak. Jest dużo meczów, sparingów czy treningów. Wszystkie zawodniczki mają też wiele spotkań w nogach, a to na pewno odczuwa się w samej końcówce ligi. Dalekie wyjazdy również nie pomagają. Organizm nie jest zwyczajny wytrzymywać tyle godzin w niekomfortowych pozycjach w czasie podróży.


Z sezonu na sezon rozwijasz się w Sportis KKP coraz szybciej. Jesteś zadowolona z tego, jak dobrze układa się ostatnio Twoja kariera i czy kibice powinni spoglądać na Ciebie w kontekście liderki zespołu?


Tak, małymi krokami wracam do swojej formy sprzed lat. Jeszcze dużo pracy przede mną, ale mam ogromną motywację do zrealizowania tego celu. Hmm... Mogę powiedzieć, że warto zwrócić na moją osobę uwagę, ponieważ myślę, że jestem w stanie w dużym stopniu pomóc drużynie w osiągnięciu naszych celów.

 

Już niedługo czeka Was bardzo ciekawe spotkanie z mistrzyniami Polski - Górnikiem Łęczna. To chyba doskonała okazja, aby sprawdzić się w meczu z utytułowanym rywalem.


To prawda. Dziewczyny z Łęcznej to bardzo dobry zespół. Na pewno będzie nam się ciężko grało. Wiem jednak, że motywacją i wolą walki jesteśmy w stanie dobrze rozegrać ten mecz i pokazać się z jak najlepszej strony.

 

W październiku przegrałyście w Łęcznej 4-2, ale zdobyłyście na wyjeździe dwie bramki. Myślisz, że przy Słowiańskiej uda się urwać punkty Górniczkom?


Czy uda się urwać punkty Górniczkom? Myślę, że z tym będzie akurat ciężko. Aktualnie mamy braki w kadrze spowodowane poważnymi kontuzjami. Teraz wyjdziemy na to spotkanie w zupełnie innym składzie. Będzie ciężko to zrobić, ale jak wspominałam wcześniej, damy z siebie 100, a nawet 150 procent.

 

Wróćmy jeszcze na chwilę do tego smutnego meczu w Stróżach. Pamiętasz, abyś zagrała wcześniej tak bardzo szalony mecz i czy uważasz, że rywalki mają szansę na sukces w Pucharze Polski?


Dobrze nie pamiętam wszystkich meczów, lecz wydaje mi się, że już grałyśmy takie spotkanie o tak ważną stawkę. A jeśli chodzi o szansę rywalek, to szczerze akurat sukces jest raczej mało możliwy. Takie zespoły jak SMS Łódź, Czarni Sosnowiec czy Górnik Łęczna to naprawdę dobre drużyny. Myślę, że sama ambicja przy tych zespołach niestety nie wystarczy.


Śledzisz jakieś rozgrywki kobiece poza Ekstraligą, na przykład Bundesligę lub Ligę Mistrzyń i czy kibicujesz którejś z drużyn?


Tylko reprezentację kobiet. Niestety nie zagłębiam się tak zdecydowanie w kobiecy futbol. Mimo wszystko wolę oglądać i śledzić męskie zespoły.

 
Plany wakacyjne już gdzieś się kształtują czy jeszcze cały czas w głowie końcówka sezonu?


Na razie o wakacjach nie myślę. Jest jeszcze kilka kolejek do końca ligi i trzeba skupić się na tym. Musimy dograć ligę do końca w dobrym stylu. Na odpoczynek przyjdzie czas. A po wakacjach trzeba pracować na kolejny sezon i starać się o wyższe miejsce w tabeli niż jest aktualnie.

 

#SPORTisINTERVIEW

#SPORTisFAMILY

 

 

 

 

 

29 lipca 2021
W ostatnich dniach do zespołu Sportis KKP Bydgoszcz dołączyły kolejne
29 lipca 2021
Piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz podczas letnich przygotowań do sezonu rywalizowały
29 lipca 2021
Sportis Social Football Club to klub, który nie stoi w miejscu i stawia na przełomowe w skali kraju rozwiązania. Po zjednoczeniu z ekstraligową kobiecą drużyną KKP Bydgoszcz i wdrożeniu unikalnego
29 lipca 2021
W ostatnich dniach do zespołu Sportis KKP Bydgoszcz dołączyły kolejne nowe zawodniczki, które w niedalekiej przyszłości mogą okazać się ogromnym wzmocnieniem bydgoskiej drużyny. W kolejnym specjalnym wywiadzie z cyklu SPORTisINTERVIEW
29 lipca 2021
Przed piłkarzami Sportis SFC Łochowo ostatni tego lata mecz sparingowy. W sobotę o godzinie 12:00 łochowianie zmierzą się na wyjeździe z przygotowującą się do gry w III Lidze Elaną Toruń.

SPONSORZY KLUBU