O SPORTIS SFC

Sportis KKP to innowacyjny projekt oparty na dążeniu do promocji sportu. Naszym celem jest, aby klub piął się w górę. Chcemy, aby Sportis był rozpoznawalny w całej Polsce. Obecnie występujemy w Ekstralidze kobiet.

01. NAJNOWSZE INFORMACJE

02. KONTAKT

15 kwietnia 2021
Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej pauzą w rozgrywkach IV Ligi piłkarze Sportis powracają do rywalizacji o punkty. Już w sobotnie południe na drodze zawodników prowadzonych przez Roberta Wójcika stanie notowana o
15 kwietnia 2021
Po przerwie reprezentacyjnej do rywalizacji o ligowe punkty powracają zespoły ekstraligi. W 16. kolejce piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz podejmą na własnym stadionie AZS UJ Kraków. Pierwszy gwizdek w niedzielę o

TELEFON:  +48 52 506 56 90

EMAIL:  BIURO@SPORTISFC.COM

ADRES:  DĘBOWA 17 D, ŁOCHOWO

BYDGOSZCZ, POLSKA

Projekt i wykonanie: 

strony internetowe Bydgoszcz

Rozpoczynamy cykl cotygodniowych rozmów z piłkarkami i piłkarzami Sportis! Maciej Słupecki od lat jest jednym z czołowych zawodników Sportis SFC Łochowo. W wywiadzie popularny „Słupek” opowiedział nam o swojej karierze, celach zespołu na najbliższy okres oraz przewidywaniach dotyczących gry reprezentacji pod wodzą Paulo Sousy.

SPORTisINTERVIEW – MACIEJ SŁUPECKI

30 marca 2021

Szymon Kołodziejski, Sportis Social Football Club: Czy obecna sytuacja związana z COVID ma wpływ na życie piłkarza w kontekście treningów i gry?

 

Maciej Słupecki, piłkarz Sportis SFC Łochowo: Uważam, że obecna sytuacja pandemii, która panuje na całym świecie, ma ogromny wpływ na funkcjonowanie wszystkich sportowców. Myślę, że najbardziej dotyka nas to, że mecze rozgrywają się bez udziału publiczności. Gdy są kibice i jest cała otoczka sportowa, to mecz jest zdecydowanie bardziej emocjonujący.

 

Grasz teraz na boku obrony i to bardzo regularnie. Można powiedzieć, że czujesz się na tej pozycji jak „ryba w wodzie”?

 

Tak, zgadza się. Od połowy rundy jesiennej gram na boku obrony. Czuję się bardzo dobrze na tej pozycji i cieszę się, że mogę pomóc swojemu zespołowi. W każdym meczu chce grać jak najlepiej i mieć jak najlepsze statystyki.

 

Miesiące mijają, Sportis się zmienia, a Ty wciąż jesteś ważną częścią zespołu i tak naprawdę stanowisz o jego sile. Czujesz na swoich barkach presję czy raczej dobra gra Cię napędza?

 

Sportis Łochowo to bardzo dobry i perspektywiczny klub, w którym czuję się dobrze i uważam, że jeżeli na każdej jednostce treningowej dałem z siebie 100%, to na meczu nie powinno być jakiejkolwiek presji czy stresu. Zaufanie trenera pomaga i napędza do dalszej pracy.
 

Dwa lata temu byłeś na testach w Bytovii. Masz nadzieję, że zostaniesz dostrzeżony w niedalekiej przyszłości przez kluby z czołowych lig i Twoja kariera przyspieszy?

 

Na razie skupiam się na obecnym sezonie i klubie. Gdyby pojawiła się możliwość grania na wyższym poziomie, bardzo chciałbym to wykorzystać i miałbym na celu to, aby moja kariera się rozwinęła.

 

Jesienią przegraliście pechowo kilka ważnych spotkań. Masz odczucie, że drużyna wyciągnęła lekcję i wiosną uda się uniknąć tego typu niepowodzeń?

 

Uważam, że z każdej meczowej, jak i życiowej porażki musimy wyciągać konsekwencje, aby tych samych błędów nie popełniać. Mam nadzieję, że w tej rundzie będzie znacznie mniej niepowodzeń i mogę obiecać, że zrobimy wszystko, aby kibice byli zadowoleni.

 

Według Ciebie, jesteście jeszcze w stanie dogonić Zawiszę, mając też na uwadze fakt, że zagracie bezpośrednie mecze z czołowymi zespołami?

 

Bardzo się cieszę, że będziemy mogli zmierzyć się z czołowymi drużynami. Będą to na pewno bardzo emocjonujące pojedynki, a my na tę rundę jesteśmy bardzo dobrze przygotowani i na pewno zrobimy wszystko, aby zająć jak najwyższe miejsce w lidze.

 

Tym razem na szczęście nie było walkowerów w meczach pucharowych i gracie w decydującej fazie Okręgowego Pucharu Polski. Czy Sportis jest w stanie „zawojować” te rozgrywki?

 

Faktycznie. Do tej pory „udało” nam się dostać dwa walkowery, dlatego teraz jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani w każdym meczu i mam nadzieję, że to „zaowocuje”.

 

Uważasz, że gdyby udało się wywalczyć ten awans, nawet w przyszłym sezonie, to byłoby to dla mieszkańców Łochowa wielkie święto?

 

Myślę, że awans byłby wielkim piłkarskim świętem dla Łochowa, ponieważ kibice żyją tu piłką nożną.

 

Twoim zdaniem Paulo Sousa odniesie sukces na Euro 2020 i wprowadzi kadrę narodową na mundial w Katarze?

 

Wydaje mi się, że kadra narodowa na Euro 2020 będzie bardzo dobrze przygotowana. Wierzę, że Polacy wyjdą z grupy. To co będzie dalej, będzie już dużym sukcesem. Jest to bardzo doświadczony trener i wierzę, że znajdzie to ustawienie, które będzie idealnie pasować pod nasz charakter gry. Jeśli chodzi o mistrzostwa świata to Polska na nie awansuje.

 

#SPORTisINTERVIEW

#SPORTisFAMILY

15 kwietnia 2021
Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej pauzą w rozgrywkach IV Ligi piłkarze
13 kwietnia 2021
Dla Mariusza Miłka obecny sezon ligowy jeszcze się nie zakończył.
05 kwietnia 2021
W pierwszym spotkaniu rozegranym w ramach rundy mistrzowskiej sezonu 2020/21
15 kwietnia 2021
Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej pauzą w rozgrywkach IV Ligi piłkarze Sportis powracają do rywalizacji o punkty. Już w sobotnie południe na drodze zawodników prowadzonych przez Roberta Wójcika stanie notowana o
15 kwietnia 2021
Po przerwie reprezentacyjnej do rywalizacji o ligowe punkty powracają zespoły ekstraligi. W 16. kolejce piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz podejmą na własnym stadionie AZS UJ Kraków. Pierwszy gwizdek w niedzielę o
13 kwietnia 2021
Dla Mariusza Miłka obecny sezon ligowy jeszcze się nie zakończył. Piłkarz Sportis jest gotowy do pomocy kolegom i wierzy, że zespół we wiosennych spotkaniach pokaże się z dobrej strony. W

SPONSORZY KLUBU